Čínská společnost Didi zastavila plány na uvedení svých služeb v Evropě

Čínská společnost Didi zastavila plány na uvedení svých služeb v Evropě

24.8. - Čínská alternativní taxislužba Didi zastavila plány na uvedení svých služeb v Británii a kontinentální Evropě. Informovala o tom dnes BBC, která se odvolává na zdroj blízký podniku. Firma chtěla své služby nabídnout v západní Evropě, včetně velkých britských měst.

Zpráva přichází v době, kdy čínské podniky čelí intenzivnímu zkoumání ze strany západních zemí i tlaku ze strany domácích úřadů v souvislosti s obavami ohledně nakládání s osobními údaji. Společnost Didi se ke zprávě přímo nevyjádřila. Uvedla nicméně, že nadále zkoumá možnosti vstupu na nové trhy.

"Jakmile budeme mít jakékoliv další zprávy ohledně nových trhů, rádi je sdělíme," dodala.

Didi je největším provozovatelem alternativní taxislužby v Číně. Firma v červnu vstoupila na newyorskou akciovou burzu, primární veřejná nabídka akcií (IPO) jí vynesla 4,4 miliardy USD (zhruba 96 miliard Kč).

Společnost Didi byla založena v roce 2012. Věhlas si získala mimo jiné tím, že z čínského trhu vytlačila amerického konkurenta Uber. Ten prohrál cenovou válku a nakonec své čínské aktivity prodal právě firmě Didi, a to výměnou za podíl v ní.

(čtk)

Foto: Didi

spinner