Expresní služby

​Bonami expanduje s vlastní dopravou do Středočeského kraje a Bratislavy

23.6. – Bonami, prodejce nábytku, dekorací a potřeb do domácnosti, které v dubnu odstartovalo vlastní dopravu zboží a o měsíc později otevřelo svou první kamennou prodejnu na Černém Mostě, zaznamenalo rostoucí zájem o obě nové služby. Bonami Kurýra, tedy dopravu vlastními vozy s dodatečnými službami, tak rozšiřuje i do Středočeského kraje a do Bratislavy. Dodávková flotila rozvážející nadrozměrné produkty teď obslouží 50 procent poptávky po přepravě tohoto typu. Další novinka, teprve měsíc otevřená prodejna, společně s Bonami kurýrem a osobním odběrem zboží tvoří přes 50 procent veškerých objednávek.

​Michal Menšík (DoDo): Konec Uber Eats dokládá změnu ve vnímání rozvozu potravin

23.5. – Konec Uber Eats v České republice může být pro řadu lidí velkým překvapením. Během koronavirové krize jsme na trhu byli svědky spíše opačného přístupu, kdy konkurenční platformy prostřednictvím rozvozu jídla či potravin naopak reagovaly na prudký propad poptávky v osobní přepravě. Při bližším pohledu na fenomén rozvozu jídla a na to, jak se v posledních letech vyvíjí, se ale o až tak překvapivý moment nejedná. Restaurace totiž začínají rozvoz vnímat a řešit jinak – samy.

​Pilulka.cz spouští v Praze donášku léků s pomocí eRecept.cz až do domu

2.5. – Lékárny Pilulka.cz spouští v Praze službu donášky léků na recept. Jako první nabízí službu donášky léků a plánuje ji postupně rozšířit do dalších velkých měst po celé České republice. Pacient vloží svůj kód ereceptu na www.erecept.cz. Léky si pak může zákazník s jistotou vyzvednout v lékárně nebo si je nechat donést z konkrétní kamenné lékárny ve svém městě. V takovém případě je kontaktován vybraným lékárníkem. Služba podléhá přísné lékárenské kontrole kvality.

UPS zveřejnila finanční výsledky UPS za první čtvrtletí, vliv pandemie je patrný

30.4. – Společnost UPS oznámila zředěný zisk na akcii za první čtvrtletí roku 2020 ve výši 1,11 USD a upravený zředěný zisk na akcii 1,15 USD. Finanční výsledky firmy byly negativně ovlivněny problémy, které mají zákazníci s globální pandemií koronaviru.

​Zájem Čechů o dovážku potravin se výrazně zvýšil

24.4. – Aktuální koronavirová krize významně urychlila digitalizaci retailu a mnoho lidí přiměla k tomu, aby online nakupovali i potraviny. Zvýšená poptávka po doručování nákupů způsobila také významný nárůst zájmu o služby logistického startupu DoDo, který vozí nákupy pro Košík, Rohlík i TESCO; v březnu lidem dovezl o polovinu nákupů více.

​GLS nadále zajišťuje přepravu balíků napříč Evropou a Severní Amerikou

23.4. – V době koronavirové krize hrají poskytovatelé balíkových služeb klíčovou roli při zajišťování základních logistických služeb umožňujících tok zboží. GLS pokračuje v poskytování balíkových přepravních služeb ve všech zemích, kde působí, a nadále během tohoto kritického období spojuje lidi v Evropě a Severní Americe.

​V Česku klesl kvůli koronaviru objem B2B zásilek, méně se využívá i dobírka

22.4. – V průběhu března poklesl v ČR objem odeslaných B2B zásilek zhruba o jednu šestinu a o 14 % se snížil také podíl nákupů na dobírku. Vyplývá to z údajů služby Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek.

DHL Supply Chain a Locus Robotics rozšiřují partnerství a nasazují do provozů v USA další roboty

9.4. – Společnost DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky působící v rámci skupiny Deutsche Post DHL, a společnost Locus Robotics, lídr na trhu s autonomními mobilními roboty (AMR) pro distribuční sklady, oznámily rozšíření partnerství, které zahrnuje 10 nových implementací řešení AMR od společnosti Locus v roce 2020 v Severní Americe. Nasazení robotů LocusBot od společnosti Locus Robotics je v plánu i v České republice.

​Doprava v České republice se kvůli koronaviru mění, ruší se spoje, firmy jsou v potížích

31.3. – Šíření koronaviru a s ním spojená vládní opatření dostala tuzemskou dopravu do situace, jakou v novodobé historii nepamatuje. Stovky spojů byly kvůli nízkému zájmu zrušeny, snižuje se automobilový provoz a kamionoví dopravci mají potíže kvůli výraznému úbytku zakázek. Řada dopravních firem tak počítá podle analytiků se stamilionovými škodami, některé zřejmě zbankrotují. Situace se podle nich bude po krizi v některých odvětvích zlepšovat jen pozvolna a budou nutné i zásahy státu.

​UPS a Wingcopter spolupracují na vývoji nové generace dronů pro doručování zásilek

31.3. – Dceřiná společnost UPS pro dodávky pomocí dronů, UPS Flight Forward, oznámila, že bude spolupracovat s německým výrobcem dronů Wingcopter na vývoji další generace dronů pro doručování balíků pro různé účely ve Spojených státech a na mezinárodní úrovni.

spinner