Aktuálně

​Evolution Time Critical expanduje do střední Evropy

29.3. – Globální specialista na expresní urgentní logistiku Evolution Time Critical (ETC) otevírá pobočku v Bratislavě na Slovensku odkud plánuje poskytovat služby zákazníkům ve střední Evropě. Do čela pobočky jmenuje Ladislava Balogha. Slovensko je největším světovým výrobcem automobilů na hlavu, přičemž export související s automobilovým průmyslem představuje zhruba polovinu slovenského průmyslu. Nová kancelář bude hrát klíčovou roli v podpoře podnikání zákazníků ve střední a východní Evropě, včetně Maďarska a České republiky. Pobočka bude v plném provozu od března 2023.

​DHL zajistí fulfillmentové služby pro retailového zákazníka Oakmont Europe

29.3. – Společnosti DHL Supply Chain a Oakmont Europe, provozovatel internetového obchodu Snuffstore, uzavřely smlouvu o spolupráci v oblasti logistiky pro e-commerce. DHL Supply Chain v rámci jejího plnění zajistí transport, fulfillmentové služby a doručení na poslední míli do druhého dne. Pro realizaci bylo zvoleno distribuční centrum v Jažlovicích, které je součástí fulfillmentové sítě DHL.

​Element Logic zahájil instalaci automatizovaného skladu pro Euromedia Group

29.3. – Eement Logic začal s implementací automatizovaného řešení AutoStore ve skladu lídra knižního trhu Euromedia Group provozující síť knihkupectví Luxor. Nejmodernější robotický sklad roste v logistickém parku společnosti P3 ve středočeském Stochově. Instalace řešení potrvá 7 týdnů a následovat bude testovací fáze.

​Německo bude ze zvýšeného mýtného financovat i výstavbu železnice

29.3. – – Němečtí vládní sociální demokraté (SPD), Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) po třech dnech koaličních rozhovorů dospěli ke kompromisu v řadě sporných otázek, které se týkaly především dopravy a ekologie. Koalice se dohodla na větších investicích do železnice a také na tom, že nebude povinné vyměnit fosilní zdroje vytápění za ekologické. Zatímco ještě včera odpoledne hovořil předseda opoziční Křesťanskodemo­kratické unie (CDU) o očividné vládní krizi, na večerní tiskové konferenci již vyjadřovali šéfové trojice vládních stran spokojenost s výsledky.

​Vyšlo v DN č. 6

Ing. Radislav Kusák: Provozování elektrobusů bez podpory je dnes vzhledem k jejich ceně neekonomické

29.3. – V současné době se jedná o dalším zpřísňování emisních limitů také pro nákladní vozidla a autobusy. Jak tuto situaci vnímají dopravci, to nám přiblížil generální ředitel ČSAD Uherské Hradiště a viceprezident a předseda sekce osobní dopravy ČESMAD Bohemia Ing. Radislav Kusák.

​ČD a asociace železničních dopravců upozornily na špatný stav slovenských kolejí

29.3. – České dráhy a Asociace železničních dopravců Slovenska (AROS) upozornily správce slovenských kolejí ŽSR na špatný stav železniční infrastruktury v zemi, vybídly proto k nápravě, informoval včera v tiskové zprávě AROS. Firma ŽSR v reakci na dopis Českých drah napsala, že si je vědoma stávajícího stavu infrastruktury a že podnik je ze strany státu podfinancován. Slovenské ministerstvo dopravy výhrady ke stavu tratí uznalo.

​Logistické centrum Datart výrazně zvyšuje kapacitu skladování i sortiment

29.3. – V logistickém centru Datart Jirny, které provozuje HP Tronic Zlín, koncem minulého roku proběhla výstavba druhého systémového skladu s úzkými uličkami. O další plochy pro skladování je teď rozšiřován stávající mezzanin. Začíná se také stavět další čtyřpatrová galerie na vychystávání z palet. Tyto práce by měly být realizovány do konce května. Dodavatelem uvedených řešení je společnost Stow ČR. Důvodem zmíněných instalací je potřeba rozšíření skladovací kapacity pro středně velké zboží.

​Dopravce Korean Air zahájil přímé lety z Prahy do Soulu

29.3. – Každé pondělí, středu a pátek bude dopravce Korean Air spojovat Prahu a jihokorejský Soul. Přímé spojení s Asií odstartovalo na Letišti Václava Havla Praha inauguračním letem za přítomnosti významných hostů nejen z oblasti letectví. Postarali se o symbolické přestřižení pásky. Letištní hasiči letoun Boeing 777–300ER pro 291 cestujících přivítali slavobránou.

Státy EU schválily pravidla k ukončení prodeje aut na benzin a naftu v roce 2035

29.3. – Veškeré emise oxidu uhličitého ze spalovacích motorů u nových vozidel budou od roku 2035 v Evropské unii zpoplatněny. Členské země EU včera definitivně schválily normu, která od zmíněného data prakticky znemožňuje prodej nových benzinových a naftových aut. Souhlasu unijních ministrů s dlouho projednávanými pravidly předcházela dohoda Německa s Evropskou komisí, která zajišťuje možnost dále využívat spalovací motory poháněné výhradně syntetickými palivy.

​Česko a Rakousko chtějí zlepšit železniční i silniční spojení

28.3. – Lepší přeshraniční železniční spojení, rozvoj elektromobility, dálniční spojení D3 – S10 nebo D52 – A5. To byla hlavní témata včerejšího jednání ministra dopravy Martina Kupky s rakouskou spolkovou ministryní pro ochranu klimatu a dopravu Leonore Gewessler. Během jednání došlo také k podpisu společného prohlášení o podpoře rozvoje přeshraniční železnice na trase Veselí nad Lužnicí – Gmünd – Vídeň.

spinner