Aktuálně

Z ulic Prahy 10 letos zmizelo zhruba 500 autovraků

23.10. - Za letošní rok zmizelo z ulic Prahy 10 zhruba 500 nepojízdných a dlouhodobě odstavených vozidel. Desetinu z nich odstranili pracovníci městské příspěvkové organizace Správa služeb hlavního města Prahy (SSHMP), která odtahy v metropoli zajišťuje, ostatní automobily odstranili jejich vlastníci. ČTK o tom informoval mluvčí radnice Jan Hamrník. Lepší možnost odtahů umožnila novela zákona, která vstoupila v platnost loni na jaře. Mezi lety 2016 a 2019 bylo podle informací radnice v Praze 10 odtaženo 15 vozů.

Rakousko zavádí Klimaticket, k dostání bude i regionální verze pro okolí Vídně

23.10. - Od úterý 26. října 2021 začíná v celém Rakousku platit nová jízdenka Klimaticket, s níž lze cestovat ve všech prostředcích veřejné dopravy. Vedle celostátní varianty za 1 095 EUR na rok jsou k dispozici i regionální verze. Souhrnná jízdenka pro okolí Vídně, tedy Dolní Rakousko a Burgenlandsko, vyjde na 550 EUR. Roční kupon v hlavním městě zůstává za 365 EUR.

Kuehne+Nagel: vynikající obchodní výsledky i ve třetím čtvrtletí 2021

23.10. - Skupina Kuehne+Nagel vykázala ve třetím čtvrtletí roku 2021 opět vynikající obchodní výsledky. Všem divizím se dařilo lépe než v předchozím roce, v některých případech byly dokonce rozdíly výrazné. Čistý obrat skupiny za prvních devět měsíců roku 2021 na úrovni 21,8 miliardy švýcarských franků (CHF) byl téměř o 50 % vyšší než ve stejném období loňského roku. EBIT se více než zdvojnásobil na přibližně 1,8 miliardy CHF.

Právě vychází v DN č. 21

​Garance platby pro zákazníky TIMOCOM díky spolupráci s JITpayTM

23.10. – Odvětví dopravy a logistiky se často potýká s dlouhými splatnostmi – a často se stejně dlouhým prodlením plateb. Situace se týká zejména malých a středně velkých logistických firem, kde není pravidelný tok plateb vždy zajištěn.

V Brně začne v sobotu výluka tramvají před hlavním nádražím, potrvá devět dnů

22.10. - Dopravní podnik v Brně začne od soboty opravovat před hlavním nádražím dvě ze čtyř tramvajových kolejí. Devítidenní stavba výrazně omezí provoz MHD a změny se budou týkat pěti tramvajových linek a také nočních autobusových linek. Zatímco na jaře se oprava týkala dvou kolejí blíže nádraží, nyní se bude pracovat na kolejích u Letma, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Škoda Transportation předala na Slovensku kompletní flotilu nových vlaků

22.10 - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) převzala dnes poslední z flotily 25 nízkopodlažních elektrických jednotek, které pro ni vyrábělo sdružení Škoda Transportation a ŽOS Trnava. Vlaky, které jsou určené pro provoz v Žilinském, Trenčínském a Prešovském kraji, předali zástupci výrobce na slavnostním setkání ve slovenských Vrútkách. Hodnota celé zakázky je 160 milionů EUR (cca 4 miliardy korun).

Speciální hospodářský tým řeší situaci kolem AdBlue

22.10. - Rostoucí ceny zemního plynu a výrazně vyšší poptávka. Důvody, proč rostou ceny a dochází k lokálním výpadkům dodávek AdBlue. Možným řešením situace se včera zabýval speciální tým, který svolal vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.

Maersk asi odstřihne zasílatele, aby přilákal velké přepravce

22.10. - Ve snaze přilákat větší přepravce se očekává, že Maersk oznámí, že od 1. listopadu bude manipulovat pouze s nákladem od přímých přepravců, přičemž vynechá zasílatele. Dánský dopravce se netají svou ambicí stát se „integrátorem moří“ a nabízí jedinou platformu, která umožňuje přepravcům rezervovat náklad od dveří ke dveřím, přičemž tvrdí, že zjednoduší pohyby a nabídne majitelům nákladu (BCO) lepší viditelnost dodavatelského řetězce. Hlavní speditéři, včetně Kuehne+Nagel, v současnosti nabízejí značnou část nákladového mixu pro dopravce. Maersk však namítá, že zasílatelé platí smluvní sazby ve výši přibližně 4 000 USD/FEU z Asie do Evropy a dále je prodávají zákazníkům za 20 000 USD/FEU.

Vueling spustí od prosince novou linku z Prahy do Amsterdamu

22.10. - Letecká společnost Vueling spustí od prosince novou přímou linku z Prahy do Amsterdamu. Spoje budou na trase létat čtyřikrát týdně. Španělský nízkonákladový dopravce tak rozšíří svůj provoz v Praze o současné tři linky. Informovalo o tom Letiště Praha. Provoz letiště na podzim rozšířila i obnovená linka Smartwings do Dubaje. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

cargo-partner rozšiřuje portfolio železničních přepravních služeb po Hedvábné stezce do ČR

22.10. - Vlivy dopravních omezení spojených s pandemií COVID-19 vedly k nedostatku kapacit v námořní i letecké dopravě mezi Čínou a Evropou. V důsledku toho železniční doprava po Hedvábné stezce získává na oblibě jako spolehlivá, nákladově efektivní a ekologická alternativa. Společnost cargo-partner patří mezi průkopníky v přepravě zboží po této trase a vzhledem k rostoucí poptávce neustále rozšiřuje své importní a exportní portfolio služeb. Pro klienty v České republice provozuje pravidelné LCL linky ze Si-anu do Prahy a zboží konsoliduje na skladu v Šanghaji. Samozřejmostí je servis pro celokontejnery ze stejných destinací. V tomto roku přibyla nová linka z Číny a poskytovatel logistiky plánuje další nové spojení.

spinner