Aktuálně

Česká pobočka CHEP získala Lean & Green Award

27.9. - Společnost CHEP, poskytovatel řešení pro dodavatelské řetězce, obdržela od česko-slovenské iniciativy ECR (Effective Consumer Response) Lean & Green Award za svůj akční plán pro měření a snižování emisí oxidu uhličitého. Oficiální předání ceny proběhlo na letošní konferenci SpeedCHAIN ve Strahovském klášteře a převzal jí Frederic Rotrou, country lead CHEP v České republice.

​Právě vyšlo v DN č. 20

Ing. Jana Mlkvá: ČD Cargo Logistics je dnes pro mladé lidi atraktivním zaměstnavatelem

27.9. – Společnost ČD Cargo Logistics, a.s., dceřiná společnost ČD Cargo, a.s., nabízí komplexní logistické služby se zaměřením na přepravu po železnici a návazné dopravní módy. Na co se zaměřuje v současné době, to nám přiblížila předsedkyně představenstva ČD Cargo Logistics Ing. Jana Mlkvá.


Rakouská část dálnice D3 k hranici na jihu Čech bude hotová do roku 2029

27.9. - Rakouská část dálnice D3 k hranici na jihu Čech bude hotová do roku 2029, řekli včera novinářům jihočeský hejtman Martin Kuba a hornorakouský hejtman Thomas Stelzer. Jihočeská část D3 bude hotová do roku 2026, jak již dříve oznámili členové vlády a silničáři. V Rakousku zatím končí dálnice u Freistadtu, necelých 20 kilometrů od hranice. Do roku 2027 bude hotová část z Freistadtu do Rainbachu, do roku 2029 pak až k hranicím, sdělil Thomas Stelzer. Do roku 2029 tak budou muset jezdit řidiči od hranice po staré silnici.

Krone v tureckém Tire slaví 10 let

26.9. - Společnost Krone letos slaví desáté výročí založení závodu Krone v tureckém městě Tire, které leží asi 60 km jižně od hlavního města provincie Izmir. Tímto umístěním, které doplňuje mezinárodní výrobní síť, zdůrazňuje společnost Krone svůj geostrategický přístup. Kromě domácího tureckého trhu s velkým objemem dodávek zásobuje závod v Tire tři desítky zemí v Evropě, na Středním a Dálném východě, v Africe a Jižní Americe. Podíl exportu v roce 2022 činil přibližně 63 procent.

ČD - Telematika posiluje na poli ETCS, její retrofitované vozidlo získalo povolení i pro Polsko

26.9. - ČD – Telematika na konci srpna úspěšně dokončila homologační aktivity pro hnací vozidla řady 163 zpětně vybavené evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS a od Evropské agentury pro železnice (ERA) získala rozhodnutí o rozšíření oblasti použití o Polsko. Lokomotivy řady 163 tak mohou aktuálně jezdit pod dohledem ETCS ve třech státech provozu – v České republice, na Slovensku a v Polsku.

Taxislužbu na Letišti Václava Havla Praha nově zajišťuje Uber

26.9. - Pevně stanovená cena jízdy předem, zajištění dopravní obslužnosti v režimu 24 hodin denně a vozový park ve stáří maximálně do pěti let z vozů převážně vyšší střední třídy. To jsou povinnosti nového provozovatele taxislužby společnosti Uber na Letišti Václava Havla Praha, který dnes zahájil svoji činnost a obsloužil už první zákazníky.

První řídicí vůz pro soupravy ComfortJet je hotov

26.9. - Celkem 180 nových vozů bude tvořit 20 devítivozových souprav ComfortJet, které vycházejí z úspěšné platformy souprav Siemens Viaggio Comfort. Jde o vratné soupravy (push-pull), které mají na jedné straně řídící vůz a na opačné straně jsou vedeny lokomotivou Siemens Vectron, což usnadňuje obraty soupravy v cílových stanicích. Díky jejich nasazení České dráhy vyřadí odpovídající počet starých vozů, které jsou ještě v provozu. První soupravy ComfortJet svezou cestující v průběhu první poloviny příštího roku. V současnosti již probíhají na zkušebním železničním okruhu ve Velimi potřebné testy nutné pro schválení provozu.

DSV oslavila 25 let působení v České republice

26.9. - Jeden z největších světových expertů na přepravu a logistiku, společnost DSV, si v letošním roce připomíná 25. výročí od vstupu na český trh. Při příležitosti tohoto významného jubilea uspořádala česká pobočka DSV narozeninovou oslavu, která se uskutečnila 21. září v prostorách Žižkovské věže.

Prezident podepsal zákon, který umožní konzervaci málo využívaných tratí

26.9. - Drážní zákon do budoucna umožní konzervaci málo využívaných lokálních železničních tratí. Novelu, která to umožní, včera podepsal prezident Petr Pavel. O prezidentově podpisu informoval Hrad. Změna zákona má také v souladu s předpisy EU zlepšit postavení cestujících na železnici. O konzervaci bude na žádost vlastníků rozhodovat Drážní úřad. Podmínkou bude, že dva roky po sobě klesl provoz na takové trati ročně pod 300 jízd za účelem přepravy osob a nebo 12 nákladních jízd. Změna se nelíbí Sdružení místních samospráv. Obce se podle něj obávají rušení tratí a snížení dopravní obslužnosti.

ŘSD zprovoznilo novou šestikilometrovou silnici za Plzní na Klatovy za 1,3 miliardy

26.9. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) včera po poledni zprovoznilo nový úsek hlavního tahu silnice I/27 za Plzní, který vede na Klatovy, Železnou Rudu až do Německa. Jde o kapacitní čtyřpruhovou komunikaci Šlovice – Přeštice o délce téměř 6,1 kilometru, která stála 1,276 miliardy korun. První po ní začala jezdit auta ve směru od Plzně, opačný směr od Přeštic byl otevřený později odpoledne. ČTK to řekl ředitel plzeňského ŘSD Miroslav Blabol.

spinner