Aktuálně

​Eurowag: Za deset let stoupne v EU počet aut na LNG na 280 tisíc

28.11. – Do roku 2030 vzroste v Evropě počet nákladních vozidel na zkapalněný zemní plyn LNG z loňských 9500 na 280 000. Zvýší se také počet čerpacích stanic na LNG ze stávajících 340 na více než 2000. Vyplývá to ze studie společnosti Eurowag, která poskytuje služby dopravcům.

​Elektrizace železnic Praha zvýšila zisk o 27 procent na 342,5 milionu Kč

28.11. – Stavební firmě Elektrizace železnic Praha loni vzrostl čistý zisk meziročně o 27,4 procenta na 342,5 milionu Kč. Obrat se zvýšil o 5,4 procenta na 3,74 miliardy Kč, 16 procent firma vytvořila v zahraničí. Společnost to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin.

Dohoda RID 6/2020: Platnost osvědčení BP byla prodloužena

Mnohostranná dohoda RID 6/2020 podle oddílu 1.5.1 RID nahrazuje dohodu RID 1/2020, která končí platnost nejdéle 1. 12. 2020. Mnohostrannou dohodu iniciovala Spolková republika Německo dne 2. listopadu 2020 a dne 5. 11. 2020 k ní přistoupila Česká republika.

​Fungování Pražské integrované dopravy vyjde příští rok na 17,6 miliardy Kč

27.11. – Hlavní město v příštím roce vydá o miliardu korun více na fungování Pražské integrované dopravy (PID). Celkem tak PID vyjde na 17,6 miliardy korun. Nejvíc peněz dostane na kompenzacích dopravní podnik (DPP), a to přes 15 miliard Kč. Vyplývá to z návrhu rozpočtu na příští rok, který představil primátorův náměstek Pavel Vyhnánek.

​Slovenská firma ŽOS Zvolen opraví pro ČD vlaky a lokomotivy

27.11. – Slovenská společnost Železničné opravovne a strojárne Zvolen (ŽOS Zvolen) získala od Českých drah (ČD) dvě zakázky v celkové hodnotě zhruba 18 milionů EUR (472 milionů Kč) na modernizaci vlaků a opravu lokomotiv. Firma také oznámila, že v příštím roce budou většinu jejích výkonů tvořit práce pro zákazníky ze zahraničí.

​Šanghaj se za pandemie stala nejvíce letecky propojeným městem

27.11. – Šanghaj za pandemie covidu-19, která otřásla také odvětvím letecké dopravy, sesadila Londýn z pozice nejvíce letecky propojeného města. Letecká propojenost britské metropole za korovavirové krize klesla o 67 procent, vyplývá z včera zveřejněných dat Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA). První čtyři města nejvíce propojená z hlediska letecké dopravy jsou teď v Číně, je to Šanghaj, Peking, Kuang-čou a Čcheng-tu.

​ŘSD vypsalo tendr na stavbu dalšího úseku D6 na Rakovnicku

27.11. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo tendr na stavbu dalšího úseku dálnice D6 u Krupé na Rakovnicku. Práce by měly začít v první polovině příštího roku. Na svém twitterovém účtu to uvedl generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl.

​Společnost flydubai zahájila letecký provoz na lince Dubaj-Tel Aviv

27.11. – Aerolinka Spojených arabských emirátů flydubai včera zahájila pravidelné komerční lety na lince z Dubaje do Tel Avivu. Informovala o tom agentura Reuters. Přímé letecké spojení mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty umožnila dohoda o normalizaci vztahů, kterou spolu letos v září zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu.

​Středočeský kraj kvůli úsporám zruší žákovské a seniorské jízdné

27.11. – Středočeský kraj kvůli úsporám od příštího roku zruší žákovské a seniorské jízdné zavedené v minulosti na základě předvolebního slibu ČSSD. Rozhodla o tom nová krajská rada, návrh ještě musejí v prosinci schválit zastupitelé. Uvedl to včera krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký.

​Skupina DRUPOL převzala společnost Auto Masarik v Berouně

30.11. – Na začátku listopadu došlo k významné změně v síti autorizovaných prodejců a opravců Škoda Auto ve Středočeském kraji. Od 1. 11. 2020 převzalo výrobní družstvo DRUPOL 100% obchodní podíl ve společnosti Auto Masarik, s. r. o., v Berouně. Od 1. ledna 2021 budou veškeré obchodní aktivity sloučeny se společností DRUPOL autodružstvo, která se ve skupině zabývá prodejem a servisem vozidel ŠKODA. Již mnoho desetiletí nabízí své služby motoristům v autosalonech a servisech v Příbrami a ve Zdicích.

spinner