Aktuálně

Panattoni debutuje v Asii, zřizuje centrálu v Indii

26.7. - Společnost Panattoni, jeden z největších světových stavitelů průmyslových nemovitostí, oslavila svůj debut na asijských trzích otevřením své první centrály v Indii, která se nachází v Ben­galúru, hlavním městě jihozápadního státu Karnátaka. Společnost Panattoni India povede generální ředitel Sandeep Chanda, který vedl oddělení strategie a akvizic ve společnosti Embassy Industrial Parks.

OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily

26.7. - V rámci první fáze společného projektu OMV a PRE byla dnes zprovozněna rychlodobíjecí stanice PREpoint již na 40. čerpací stanici OMV na odpočívce Mikulášov (95. kilometr dálnice D1) ve směru z Prahy do Brna. Majitelé elektromobilů mohou dobíjet svá auta už skoro na třetině z celkového počtu 140 čerpacích stanic OMV v České republice.

Praha 20 podá žalobu na vydané územní rozhodnutí k úseku Pražského okruhu

26.7. - Praha 20 podá k soudu žalobu na vydané územní rozhodnutí k úseku Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Podání žaloby schválili na mimořádném zasedání zastupitelé městské části, řekla tajemnice hornopočernického úřadu Barbora Lukšová Frantová. Územní rozhodnutí ke stavbě 12,6 kilometru dlouhého úseku číslo 511 vydal předloni v červenci stavební úřad Prahy 22 a rozhodnutí letos v červnu pravomocně potvrdil jihočeský krajský úřad. Investorem okruhu je státní Ředitelství silnic a dálnic.

Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Drážním úřadem spouští dotazník pro strojvedoucí

26.7. - Ministerstvo dopravy, Drážní úřad a Dopravní vzdělávací institut spouští průzkum zkušeností a názorů strojvedoucích v ČR na podmínky výkonu jejich profese, které mohou ovlivnit bezpečnost tuzemské železnice. Má podobu anonymního online dotazníku, o kterém byli informováni všichni železniční dopravci. Projekt vznikl z iniciativy ministra dopravy Martina Kupky a resortní Pracovní komise ke zvýšení bezpečnosti železničního provozu.

České dráhy připravují novou smlouvu s Plzeňským krajem

25.7. – Vedení Českých drah a Plzeňského kraje nyní jednají o nové smlouvě o veřejných službách v přepravě cestujících ve drážní osobní přepravě na provozní soubory Plzeňsko a Český les. Smlouva na 10 let by měla být podepsána na podzim tohoto roku a v kraji díky ní budou jezdit nové jednotky od polského výrobce PESA.

S nejistou budoucností zemního plynu enormně vzrostl zájem o LPG

25.7. - Ohrožení dodávek ruského plynu způsobilo výrazný růst poptávky po jeho možné alternativě. Tou je kapalný propan (LPG) dodávaný do zásobníku. LPG je cenově stabilnější, protože není primárně závislé na Rusku; například společnost Primagas deklaruje, že veškeré dodávky uspokojí z jiných zdrojů. Enormní zájem o záložní řešení ve formě propanového zásobníku způsobil, že na trhu zásobníky dochází. Možnosti zajistit si do zimy záložní zdroj plynu jsou tak značně omezené.

Mezi firmami stoupá zájem o elektromobily, potřebují ale komplexní související služby

25.7. - V tuzemských firmách roste zájem o automobily s elektrickým pohonem. Důležité pro ně ale je, aby spolu s vozy dostaly také profesionální podporu ve všech souvisejících oblastech, například při budování nabíjecí infrastruktury, při rozúčtování nákladů na spotřebovanou elektřinu a podobně. Teprve potom se avizovaný zájem začíná projevovat v počtu objednaných elektrovozidel. Vyplývá to ze zkušeností českého zastoupení nadnárodní leasingové společnosti LeasePlan.

Aerolinky Ryanair mají za čtvrtletí první zisk po třech letech

25.7. - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair vykázala v období od dubna do června zisk po zdanění 170 milionů EUR (4,2 miliardy Kč). Je to její první zisk po třech letech, zaostal ale za čísly z dob před koronavirovou pandemií. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Před cestou na kontinent museli řidiči v Británii opět trávit hodiny v zácpách

25.7. - Řidiči v Británii, kteří chtěli vyrazit na kontinent, museli včera znovu čekat dlouhé hodiny v dopravních zácpách. Intenzivní provoz, který způsobil chaos v přístavu Dover a na silnicích vedoucích k Eurotunelu pod Lamanšským průlivem, trval už třetí den. Británie a Francie se vzájemně obviňují, kdo nese na situaci větší díl viny: podle Londýna problémy způsobil nedostatek francouzských celních úředníků, podle Paříže za zdržení může brexit, kvůli kterému trvá kontrola dokladů mnohem déle.

ČSAD Autobusy České Budějovice koupí 109 autobusů, plánuje obrat přes půl miliardy

25.7. - Firma ČSAD Autobusy České Budějovice měla loni čistý obrat 372,9 milionu korun, meziročně stoupl o šest procent. Zisk po zdanění klesl téměř o 16 procent na 7,3 milionu. Výsledky odpovídají plánu. Letos plánuje firma rekordní investice přes půl miliardy korun, i proto, že uspěla v zakázce Jihočeského kraje a od 12. června nově zajišťuje dopravu na Jindřichohradecku a Strakonicku. Letos chce koupit 109 autobusů, plánuje obrat přes 500 milionů. Vyplývá to z výroční zprávy.

spinner