Aktuálně

Více než třetina autoparků v České republice využívá telematiku

23.11. – Tuzemští podnikatelé využívají ve velké míře telematické prvky pro správu svých vozových parků. Podle průzkumu Arval Mobility Observatory pracuje s telematikou 35 % českých firem. O dvě procenta tak převyšují průměr zemí EU. Firmy používají telematické systémy nejčastěji pro snižování nákladů na vozový park, prevenci zneužití a lokalizaci vozidel nebo zlepšení provozní efektivity.

V Praze ubyla kvůli pandemii covidu asi pětina automobilů

23.11. – V Praze ubyla v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci covid-19 proti běžnému stavu asi pětina aut. Letos je dosud počet aut projíždějících sledovanými úseky o 17 procent nižší než v loňském roce. Snížila se také vytíženost záchytných parkovišť P+R. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Významně klesl rovněž počet cestujících v MHD, a to zhruba na třetinu proti době před pandemií nového koronaviru.

​ABO valve vyveze do Polska speciální klapky pro potrubí na letecké palivo

22.11. – Kontrakt na dodávku speciálních klapek do potrubí pro přepravu leteckého paliva získala letos v Polsku společnost ABO valve, která v Chomoutově u Olomouce vyrábí armatury a klapky pro průmyslové použití. Uplatňují se v energetice, vodním hospodářství či farmacii.

Obchvat Lukavce postaví firma Swietelsky za 258 milionů Kč

22.11. – Obchvat městyse Lukavec na Pelhřimovsku postaví českobudějovická firma Swietelsky stavební s.r.o. Za 2,5 kilometru nové silnice druhé třídy dostane od kraje 258 milionů korun bez daně. Smlouva byla uzavřená 6. listopadu. Vyplývá to z údajů, které ČTK zjistila ve věstníku veřejných zakázek. Podle sdělení mluvčí kraje Jitky Svatošové by stavba měla začít na jaře.

Colliers International: Průmyslový a logistický sektor je lídrem trhu komerčních nemovitostí

22. 11. – Společnost Co­lliers International zveřejnila nej­novější přehled o třetím čtvrtletí 2002 na českém trhu komerčních nemovitostí. Přeh­led obsahuje aktuální informace v zprávách o investičním, kancelářském a průmyslovém trhu v České republice. Zpráva se kromě jiného zabývá i makroekonomickou situaci a předpovědí situace na českém trhu. Společnost zveřejnila i nejnovější infografiku Prague Office Metro Map. Tento výzkum ukazuje vztah mezi sítí pražského metra a trhem místní kanceláře. Lze z ní zjistit také přehled nájemného za kanceláře, míry neobsazenosti a výhledu budoucí výstavby na konkrétní stanici metra.

Správa železnic opravuje lokálku mezi Zadní Třebaní a Lochovicemi

22.11. – Až do konce listopadu probíhají opravné práce na trati mezi Zadní Třebaní a Lochovicemi na Berounsku ve středních Čechách. Konkrétně se za 75 milionů korun na části uvedené regionální dráhy vymění kolejový rošt a celkem 7600 pražců, na 11,4 kilometrech bude nově bezstyková kolej a v délce 15,3 kilometru se trať podbije. Opravou projde také sedm přejezdů.

Boeingy 737 MAX dostanou v EU povolení k provozu asi v lednu

21.11. – Letadla Boeing 737 MAX, která byla loni na jaře po dvou tragických nehodách v celém světě odstavena z provozu, dostanou v Evropské unii povolení k návratu do služby zřejmě v lednu. Na pařížském leteckém fóru to řekl šéf Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) Patrick Ky. Právě tento úřad loni provoz letadel v Evropě zakázal.

​IATA: Aerolinky budou potřebovat pomoc za dalších 80 miliard USD

21.11. – Letecké společnosti budou potřebovat pomoc za dalších 70 až 80 miliard dolarů (až 1,8 bilionu Kč), aby přežily současnou koronavirovou krizi. Znamená to další zhruba polovinu částky, kterou už od vlád obdržely. Řekl to generální ředitel Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Alexandre de Juniac.

VCHD Cargo přijala dlouhodobou investiční strategii. Investuje do vozového parku

21.11. – Česká přepravní firma VCHD Cargo oznámila své plány pro další strategický rozvoj. Navzdory zpomalení ekonomiky schválila investiční plán, který počítá s udržením flotily nákladních vozidel v průměrném stáří 3 roky. V souladu s tím pořídila letos do konce října už 28 nákladních tažných vozidel a 13 přípojných vozidel.


Rohlík Bistro rozšířilo nabídku o dalších 26 jídel z 6 nových restaurací

21.11. – Služba Rohlík Bistro vznikla z nápadu zachránit českou gastronomii během jarní pandemie, a to nabídkou šokově zchlazených jídel zákazníkům domů. Díky úspěchu projektu a zájmu jak restaurací, tak zákazníků, se nyní nabídka rozšířila o jídla z dalších šesti restaurací: Aureole, Café Buddha, Čestr, Chateau St.Havel, Kuchyň a Pizza Nuova.

spinner