Aktuálně

​FlixBus spouští spoje do Rumunska či na Ukrajinu

2.7. – Autobusový dopravce FlixBus obnovuje spoje z Prahy do Rumunska a na Ukrajinu. Přibude také další autobusová linka do Chorvatska či k Alpám. Provoz do zahraničí postupně obnovují i další autobusoví a železniční dopravci.

​Americká vláda půjčí 700 mil. USD nákladnímu přepravci v problémech

2.7. – Americké ministerstvo financí poskytne půjčku 700 milionů USD (16,6 miliardy Kč) společnosti YRC Worldwide, nákladnímu přepravci v problémech, který v květnu varoval, že mu hrozí ukončení podnikání. Je to obrovská částka pro firmu, jejíž akcie letos klesly o 27 procent a jejíž tržní kapitalizace činí zhruba jen 70 milionů USD, upozornil zpravodajský server CNN. 


Zdeněk ​Hřib (Piráti): Paralelní dráhu na letišti nepovažuji za nutnou

2.7. – Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) není přesvědčen o tom, že by na ruzyňském letišti měla vzniknout plánovaná paralelní ranvej. Na dotaz ČTK uvedl, že Praha není schopná pojmout více turistů, a naopak bojuje s negativními jevy tzv. overtourismu. Soud nedávno na popud malých pražských městských částí zrušil vymezení paralelní dráhy v zásadách územního rozvoje Středočeského kraje. V pražských zásadách, kterých se město musí držet při změnách územního plánu, dráha zanesena je, ovšem s podmínkami.

​Počet úmrtí při nehodách na přejezdech stoupl letos o dvě pětiny

1.7. – V první polovině letošního roku zemřelo při nehodách na železničních přejezdech 18 lidí. Oproti stejnému období loni je to o 38 procent více. Téměř dvojnásobně se pak zvýšil počet raněných, letos si jich střety s vlakem vyžádaly 57. ČTK o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Automobilový průmysl zůstává pilířem české ekonomiky, pandemie však firmám odčerpala likviditu

1.7. - Český automobilový průmysl dosáhl v roce 2019 opět výborných výsledků. Přes negativní trend na světových trzích české automobilky téměř vyrovnaly úroveň produkce předchozího rekordního roku. V minulém roce již desátý rok v řadě rostly celkové tržby, stejně jako export i mzdy v odvětví. Slibný začátek letošního roku a očekávání firem v pozitivní vývoj v roce 2020 ale překazila pandemie koronaviru. Uvedlo to ve své nejnovější zprávě Sdružení automobilového průmyslu

​Letiště Praha letos kvůli koronaviru nevyplatí státu dividendu

1.7. - Letiště Praha letos kvůli dopadům pandemie koronaviru nevyplatí státu dividendu za loňský rok. V rozhovoru pro Lidové noviny (LN) to řekl šéf firmy Václav Řehoř. Letiště na konci léta využije úvěr, z úvěrového rámce v řádu miliard korun bude v první fázi čerpat jednu miliardu. Peníze použije na provoz i na úhradu investic, uvedl také Řehoř. Nahradit na letišti leteckou společnost Smartwings, pokud by padla, by podle něj asi nebyl problém.

​Červen byl na silnicích méně tragický než loni, zemřelo 46 lidí

1.7. – V červnu zemřelo na českých silnicích zatím 46 lidí, o 12 méně než loni. Nejméně 156 lidí utrpělo při červnových nehodách těžká zranění. Od začátku letošního roku si havárie na silnicích vyžádaly 228 obětí, meziročně o pět méně. ČTK to  řekl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. 

​Airbus kvůli koronavirové krizi zruší 15 000 pracovních míst

1.7. – Evropský výrobce letadel Airbus během jednoho roku zruší zhruba 15 000 pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Firma tak reaguje na negativní dopady koronavirové krize na letecký průmysl. Opatření se bude týkat zejména Německa a Francie.

​Marie Šedivcová vede Human Recources společnosti DACHSER Czech Republic

30.6. – Marie Šedivcová posílila vedení mezinárodního logistického providera DAC­HSER Czech Republic. Na pozici HR manažera bude mít na starosti řízení lidských zdrojů ve společnosti, modernizaci procesů, jejich zefektivnění a sjednocení napříč všemi pobočkami v České republice a zejména budoucí rozvoj této klíčové oblasti.

​Správa železnic: Na dalším úseku čtvrtého koridoru půjde jezdit 160 km/hod.

30.6. - Správa železnic oznámila dokončení modernizace dvoukolejné trati mezi Dynínem a Ševětínem. Díky přesunutí nástupišť v Dyníně a Neplachově také došlo ke zlepšení dostupnosti železnice pro obyvatele obou obcí. Modernizovaný úsek je nyní připraven na instalaci evropského zabezpečovače ETCS. Na dalším úseku čtvrtého koridoru tak bude možné jezdit rychlostí 160 km/h.

spinner