Aktuálně

První dvě haly nového parku v Myslince u Plzně postaví P3 spekulativně

4.8. - Developer a správce průmyslových budov P3 Logistic Parks zahájil spekulativní výstavbu dvou nových hal v parku P3 Plzeň Myslinka. První dvě z pěti plánovaných budov zaujmou plochu zhruba čtvrtiny z celkové rozlohy parku. Výstavba bude odpovídat přísným udržitelným standardům. Na své si zde přijdou zejména nájemci z oblasti logistiky, lehké výroby či retailu.

V české dopravě chybí přes 25 000 řidičů, stav nezměnil ani konflikt na Ukrajině

4.8. - V české dopravě nadále chybí až 25 000 profesionálních řidičů v kamionové a autobusové přepravě. Situaci nezměnil ani konflikt na Ukrajině, kvůli němuž z Česka odešly jednotky šoférů, zhruba stejný počet zároveň přibyl z řad uprchlíků. Nedostatek řidičů, zejména v autobusové dopravě, může v budoucnu ještě zhoršit vysoký průměrný věk šoférů. ČTK to sdělil Tomáš Bicera z portálu TruckJobs.cz, který patří do skupiny sdružení ČESMAD Bohemia. V Česku je kolem 120 000 profesionálních šoférů.

Gebrüder Weiss rozšiřuje dopravní linky mezi Evropou, Tureckem a Čínou

4.8. - Vzhledem k narůstající poptávce rozšiřuje logistická společnost Gebrüder Weiss své služby v oblasti historické obchodní trasy, která vede přes Turecko, Gruzii, Ázerbájdžán a Kazachstán do Číny. Soustředí se především na střední koridor nové Hedvábné stezky s cílem usnadnit každodenní přepravu mezi západní a jihovýchodní Evropou, Tureckem a Tbilisi. Logistická centra společnosti v Tbilisi a Almaty tak budou v budoucnu sloužit jako významné dopravní uzly pro mezinárodní i regionální přepravu zboží. „Tento krok ocení zejména naši obchodní partneři, kterým tak nabízíme pravidelnou alternativu k námořní přepravě,“ uvedl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

České dráhy uzavřely s odbory kolektivní smlouvu až do roku 2023

4.8. – Největší český železniční dopravce včera uzavřel jednání s odborovými centrálami o zmírnění inflace v letošním roce a o podobě nové Podnikové kolektivní smlouvy Českých drah na rok 2023. Jednání s odborovými partnery letos firma zahájila výrazně dříve než v předchozích letech. Důvodem je snaha managementu zmírnit dopady rekordní inflace na zaměstnance. 

ŘSD zahajuje realizaci zkapacitnění silnice I/9 mezi Novým Borem a Svorem

4.8. - Ředitelství silnic a dálnic dnes zahájilo akci I/9 Nový Bor – Svor, zkapacitnění. V rámci stavby dojde k přestavbě současné dvoupruhové komunikace na směrově rozdělený čtyřpruh.

Oprava pražského Barrandovského mostu má 27 dní zpoždění, byla nasazena 3. směna

3.8. - Letošní oprava pražského Barrandovského mostu, která měla původně skončit 2. září, má asi 27 dní zpoždění. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr. Na práce proto byla podle něj od pondělí nasazena třetí směna. Důvodem zpoždění je podle náměstka mimo jiné to, že armatur v mostě je více a jsou silnější, než se očekávalo podle projektu. Rekonstrukce mostu začala 16. května. Dělníci nejprve demolovali nájezdovou rampu ze Strakonické ulice, kterou nyní znovu budují, a odfrézovali vozovku a odstranili římsy, zábradlí a izolace.

Petr Markvart jmenován partnerem Cushman & Wakefield

3.8. - Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield jmenuje Petra Markvarta z týmu pronájmu kancelářských prostor partnerem.

Společnosti REGENT a Siemens oznámily spolupráci na revolučním dopravním prostředku s nulovými emisemi

3.8. - Společnost Siemens Digital Industries Software dnes oznámila, že americká firma REGENT si zvolila její portfolio cloudového softwaru a služeb Siemens Xcelerator, které jí pomůže při vývoji nové kategorie dopravního prostředku s názvem Seaglider. Seaglider je vysokorychlostní vozidlo s nulovými emisemi, pohybuje se výhradně nad hladinou vody a výrazně zkracuje dobu a snižuje náklady na přepravu osob a zboží mezi pobřežními městy.

Centrální poloha a sousedské vazby dělají z Česka klíčovou zemi logistické sítě Raben Group

3.8. - Pro polské výrobce je Česká republika velmi atraktivním trhem – v žebříčku polského exportu zboží jsme na druhém místě za Německem. Vzájemný obchod Česka s naším severním sousedem navíc neustále nabývá na významu. Svědčí o tom i třicetiprocentní meziroční nárůst objemu přepravovaného zboží odbaveného skupinou Raben Group a téměř zdvojnásobení počtu linek v tomto směru. Česko se tak stalo důležitým hráčem v mezinárodní síti Raben ve střední a východní Evropě.

Projekt „Tramvaj pro Brno“ je za polovinou, po městě už jezdí 21 nových Draků

3.8. - Z Ústředních dílen Dopravního podniku města Brna (DPMB) vyjelo v uplynulých měsících už 21 tramvají Drak. Zbývá jich dokončit dvacet. Nové, moderní a hlavně klimatizované vozy jsou oblíbené u řidičů i cestujících. Náklady na celý projekt dosahují 1,4 miliardy korun.

spinner