Aktuálně

​Allegro v Polsku dále roste, v Česku spustilo platformu Allegro.cz

25.5. – Společnost Allegro v 1. čtvrtletí splnilo či překonalo všechny výhledové ukazatele. Nejoblíbenější polská e-commerce platforma i nadále vykazuje odolnost vůči zpomalující se ekonomice i zvyšující se citlivosti zákazníků na cenu zboží. Hrubá hodnota zboží (GMV) vzrostla v 1. čtvrtletí u polských aktivit společnosti meziročně o 14 % na 12,34 miliardy PLN a díky bezkonkurenčnímu výběru za atraktivní ceny si zároveň udržela tempo růstu ze 4. čtvrtletí. Konsolidovaná GMV včetně Mall Group a WE|DO vzrostla meziročně o 21,4 %.

​Společnost Linde MH představila vodíkové technologie pro intralogistiku

25.5. – Společnost Linde Material Handling, světový výrobce vysokozdvižných vozíků a dodavatel komplexních služeb v oblasti intralogistiky, představila svoji vizi inovativního bezemisního řešení pro manipulaci s materiálem. Technologie, kterou Linde MH vyvíjí, využívá pohon na bázi vodíku.

​Praha prověří možnost zákonem omezit protesty blokující dopravu

25.5. – Praha nechá prověřit, zda by bylo možné prostřednictvím zákonodárné iniciativy zamezit blokování dopravy na dopravních tepnách při protestech či jiných shromážděních. Radě města to dnes doporučil dopravní výbor zastupitelstva. Otázku město řeší v souvislosti s protesty aktivistů z Poslední generace CZ, kteří pořádají opakované pochody po magistrále a požadují snížení nejvyšší povolené rychlosti v metropoli na 30 kilometrů v hodině.

​Kopřivnická Tatra představila novou generaci modelové řady Tatra Force

25.5. – Na brněnském výstavišti se 24. května v rámci veletrhu PYROS 2023 uskutečnilo slavnostní odhalení nové generace automobilů modelové řady Tatra Force. Automobilka Tatra Trucks ve světové premiéře představila nové vozy v hasičském provedení, nabízet je ale samozřejmě bude i ve variantách pro další segmenty. Nová generace rozšíří nabídku verzí ve srovnání se stávající generací řady Force, čímž zároveň ve výrobním portfoliu Tatry nahradí modelovou řadu Terra.

​Plzeň čekají v létě opravy silnic a tratí za stovky milionů, je to více než loni

25.5. – Plzeň čekají v létě opravy silnic a tramvajových tratí za stovky milionů korun. Jejich investorem bude město a státní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). O prázdninách, kdy v Plzni klesá intenzita provozu zhruba o třetinu, jsou v plánu větší akce než loni a mají větší dopad na dopravu, řekl náměstek primátora pro dopravu Aleš Tolar (STAN).

​Dceřiná firma zadlužené společnosti JHMD požádala o povolení provozovat dráhu

25.5. – Dceřiná firma společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), firma Správa úzkokolejných drah, požádala Drážní úřad o povolení provozovat dráhu. Jihočeský kraj je ochoten jednat o finanční spoluúčasti na dopravě pro období jízdního řádu 2023/2024. Zájem provozovat letos v létě úzkokolejku mají firmy Gepard Express a WTT. V insolvenčním rejstříku to včera uvedla insolvenční správkyně Daniela Urbanová.

​Czechoslovak Group a Tatra Trucks vystavují na veletrhu IDET 2023, mají největší expozici

24.5. Na brněnském výstavišti probíhá ve dnech 24. až 26. května veletrh IDET, který slaví 30 let od svého prvního konání. Tradičními vystavovateli jsou firmy holdingu Czechoslovak Group (CSG) a kopřivnická automobilka Tatra Trucks. Společná expozice firem CSG a Tatry představuje řadu exponátů jak v hlavní výstavní hale na stánku č. P 038, tak na venkovní ploše u pavilonu P a na polygonu dynamických ukázek. Svou rozlohou i počtem exponátů je vůbec největší na veletrhu.

​Středočeský kraj a Praha připraví soutěž na železniční dopravce za 60 miliardy korun

24.5. – Středočeský kraj připraví spolu s Prahou soutěž na nové železniční dopravce. Půjde o největší tendr týkající se dopravní obslužnosti mezi kraji. Hodnota zakázky by měla být kolem 60 miliard korun, nový kontrakt bude uzavřen na 15 let. Dosavadní smlouva s Českými drahami (ČD) o zajištění drážní obslužnosti v kraji vyprší v roce 2029. Soutěž na nové dopravce má být vyhlášena už příští rok na jaře, aby se jí mohlo zúčastnit co nejvíc výrobců i dopravců, řekl včera novinářům středočeský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký.

​Logport Development zahajuje revitalizaci bývalých hutí Poldi Kladno

24.5. – Česká developerská společnost Logport Development navazuje na svůj úspěšně zahájený projekt v pražských Jinočanech a jako první developer v oblasti bývalých hutí Poldi Kladno zahajuje výstavbu moderní budovy na jednom z největších brownfieldů v České republice.

​Novým ředitelem marketingu Mall a CZC je Jan Suchý

24.5. – Na pozici marketingového ředitele pro značky Mall a CZC nastupuje Jan Suchý (42). Nový ředitel má za sebou více než patnáct let zkušeností z agenturního prostředí – od tvorby a realizací marketingových strategiích v nadnárodních agenturách až po založení a vedení agentury vlastní. V Mall Group bude mít Suchý na starost veškeré marketingové aktivity spojené s dalším směřováním značek CZC i Mall, a to napříč všemi zeměmi, kde skupina aktuálně působí.


spinner