Aktuálně

PST CLC v září otevře filiálku v Rotterdamu

22.7. - Společnost PST CLC v září letošního roku otevře novou filiálku v Rotterdamu. Toto strategické rozhodnutí právě schválila mateřská Mitsui-Soko Group. Firma aktuálně hledá zaměstnance přímo v Rotterdamu.

České dráhy testují provoz pod dohledem ETCS, na ETCS se připravují další strojvedoucí a vozidla

22.7. – České dráhy jezdí od dubna ve zkušebním provozu pod dohledem ETCS na trati Olomouc – Přerov – Břeclav. Jízdy osobních vlaků ČD pod dohledem ETCS začaly s 30 strojvedoucími a lokomotivami řady 362. Ve druhé polovině roku se zkušební provoz pod dohledem ETCS rozšíří na další tratě v Česku, proto pokračuje zaškolení strojvedoucích a zvyšuje se počet vozidel, která jsou vybavena mobilní částí ETCS.

České dráhy jsou potvrzeným vítězným dopravcem na Plzeňsku a v Českém lese

21.7. - České dráhy (ČD) jsou potvrzeným vítězným dopravcem na Plzeňsku a v Českém lese. Od prosince 2023 tak budou po deset let zajišťovat přibližně třetinu dopravního výkonu osobních vlaků v Plzeňském kraji. Neúspěšní soutěžitelé, jimiž byly společnosti Arriva a Leo Express, nepodali proti vítězné nabídce žádné námitky. Řekl to dnes náměstek hejtmana Pavel Čížek. Vítězného dopravce pro obě oblasti schválili 6. června radní kraje. Desetiletý kontrakt s ČD je zhruba za čtyři miliardy korun.

Test modelu Peugeot e-Traveller - 4. díl

Řešení pro zelenou logistiku: Peugeot e-Traveller

21.7. - Ve slavném filmu Cars opakuje hlavní hrdina slova: rychlost, rychlost. Platí to podobně při dobíjení elektrických aut?

Na rozvoji železnice by se mohl podílet stát i soukromý sektor, schválila vláda

21.7. - Na rozvoji železnice by mohl veřejný sektor spolupracovat se soukromým. Záměr ministerstva dopravy na středečním jednání schválila vláda. Resortu uložila, aby zajistil analýzu tohoto modelu ke dvěma plánovaným investicím. Týkat se bude modernizace a novostavby trati z Prahy přes Veleslavín na Letiště Václava Havla, a dále druhé části modernizace trati Nemanice I – Ševětín v jižních Čechách. Úřad vlády to uvedl v tiskové zprávě.

Petr Dolejš jmenován partnerem Cushman & Wakefield

21.7. - Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield jmenovala Petra Dolejše, který se v týmu správy nemovitostí zaměřuje na property a facility management obchodních center a kancelářských budov třídy A, partnerem.

Výroba automobilů ve druhém čtvrtletí dohání meziroční ztráty

21.7. - Tuzemské automobilky díky zvýšené květnové a červnové produkci umazaly dvojciferný meziroční pokles. Mezi lednem a červnem tohoto roku bylo vyrobeno 606 909 osobních automobilů, tj. o 8,5 procenta méně než v roce 2021. V červnu bylo v ČR vyrobeno 125 374 automobilů, tedy o 21,6 procenta meziročně více. Dařilo se také výrobcům v ostatních segmentech. V prvním pololetí bylo vyrobeno 2 625 autobusů (+12,8 %), 1 130 motocyklů (+102,5 %) a 653 nákladních vozidel (+21,4 %). Více než desetinu tuzemské produkce motorových vozidel tvoří vozidla s elektrickým pohonem. Těch bylo celkově vyrobeno 63 985 ks, včetně 33 elektrobusů.

Zástupci firem apelují na vládu kvůli vysoké ceně energie, zajištění dodávek plynu a nastavení krizového scénáře

21.7. - Na úterní dlouho odkládané schůzce ekonomických ministrů a sociálních partnerů zdůraznili zástupci zaměstnavatelů nutnost zajištění dodávek plynu a zavedení opatření na zmírnění dopadů vysokých cen elektřiny a plynu podle Dočasného krizového rámce. Je to zásadní řešení pro firmy postižené dopadem vysokých cen plynu. Žádné jiné opatření, které zatím bylo přijato nebo se o něm uvažuje, totiž zdražování plynu pro firmy neřeší.

Geis: Proč je použitá paleta dražší než nová?

20.7. - I trh s paletami a dalším obalovým materiálem prošel za poslední dva roky náročnou zkouškou. Covid, růst poptávky, uzavírky v Číně, clo na dovoz dřeva z Kanady do USA a tím zvýšená poptávka evropského dřeva za oceánem, válka na Ukrajině, energetická krize a mnohé další události přinesly řadu problémů, kterým musí firmy při shánění palet čelit. Jsou nedostupné, drahé, chybí i materiál na jejich výrobu. Proč je použitá paleta dražší než nová? Jak se situace postupně mění a dojde konečně ke stabilizaci?

V Chodově odstartuje výstavba nové nádražní budovy

20.7. - Správa železnic uzavřela smlouvu na novostavbu výpravní budovy ve stanici Chodov na Karlovarsku. Stavební práce provede za cenu 34,5 milionu korun společnost STRABAG Rail. Nová budova bude umístěna nedaleko vstupu do podchodu, vybudovaného v rámci modernizace nástupišť. Na místě současného nádraží vznikne točna a stání pro autobusy. Stavba bude spolufinancovaná EU z Nástroje pro oživení a odolnost (RRF). Práce by měly začít v průběhu srpna, jejich dokončení se předpokládá v říjnu příštího roku.

spinner