Aktuálně

Mikrovlnná technologie FUTTEC v praxi: Oprava výtluků touto metodou prodloužila životnost vozovky u stanice metra Opatov

14.11. – Inovativní česká mikrovlnná technologie FUT­TEC, zabudovaná ve stroji FT3, slouží k celoročním opravám výtluků a trhlin na asfaltových komunikacích. Nejefektivněji ji lze využít při preventivní údržbě vozovek, protože umožňuje podrobnou pasportizaci a dokumentaci jednotlivých poruch a následných oprav. Její trvanlivost a odolnost proti povětrnostním vlivům se již prokázala na různých asfaltových površích, jako jsou např. dálnice D2 u slovenských hranic a D1 u Mirošovic nebo silnice v Kutné Hoře a Kopřivnici. Letos v říjnu proběhlo zacelení výtluků pomocí této progresivní metody v Chilské ulici nedaleko stanice metra Opatov. Záměrem bylo zabránit celkové destrukci vozovky, zvýšit její životnost a předejít tak finančně náročné generální rekonstrukci. Další opravy vozovek mikrovlnnou technologií aktuálně probíhají i na jiných místech České republiky, např. v Olomouci.

​Nový terminál v Peci pod Sněžkou začne fungovat v polovině prosince

14.11. – Nový dopravní terminál v Peci pod Sněžkou s parkovacích domem pro asi 450 aut by měl začít fungovat v polovině prosince. Radnice vybírá jeho provozovatele, který by se staral také o zhruba 800 dalších parkovacích míst na městských parkovištích mimo parkovací dům. ČTK to řekl místostarosta horského střediska Zdeněk Virt. Stavba vznikala od léta 2018 a vyšla na více než 167 milionů korun bez DPH. V současnosti je v kolaudačním řízení.

Emirates SkyCargo nasadila Airbus A380 na nákladní přepravu v rámci charterových letů

14.11. – Nákladní divize letecké společnosti E­mirates SkyCargo začala využívat Airbus A380 k vybraným charterovým operacím pro urgentní přepravu nákladního zboží v rámci své letecké sítě. První takový let přepravil potřebný zdravotnický materiál mezi Soulem a Amsterdamem s mezipřistáním v Dubaji.

VCHD Cargo posílil zkušený manažer Tadeáš Kos

14.11. – Do české přepravní společnosti VCHD Cargo nastoupil zkušený manažer a specialista na projekty kontraktní logistiky Tadeáš Kos, který povede pobočku VCHD Cargo v Brně. Na této své nové pozici bude zodpovědný nejen za rozvoj svěřené pobočky, ale díky její strategické poloze i za obchodní aktivity celé společnosti na Moravě a na Slovensku.

Růst letecké dopravy dál potáhne Čína, očekává Boeing

14.11. – Růst letecké dopravy v příštích dvaceti letech dál potáhne Čína, předpověděl americký výrobce letadel Boeing. Firma odhaduje, že čínské aerolinky za uvedené období nakoupí 8600 letadel úhrnem za 1,4 bilionu dolarů (31,3 bilionu Kč). Loni Boeing předpovídal, že jich Čína pořídí 8090.

Nejvyšší ztrátu mezi dopravci v PID zaznamená dopravní podnik

14.11. – Nejvyšší ztrátu mezi dopravci kvůli úbytku cestujících v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci covid-19 v pražské integrované dopravě (PID) zaznamená pražský dopravní podnik (DPP). Dosáhne pravděpodobně až 1,15 miliardy korun. Celkové ztráty v PID se mohou vyšplhat až na 1,31 miliardy. „Finální vyúčtování bude příští rok v únoru,“ řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Vloni činily tržby z jízdného skoro dvě miliardy korun.

Hrabství Kent straší kvůli brexitu vidina znečištění od uvázlých řidičů kamionů

14.11. – V případě, že se Británie nedohodne s Evropskou unie na budoucích obchodních vztazích, hrozí, že okolí dálnic v anglickém hrabství Kent neúnosně znečistí řidiči kamionů čekajících v dlouhých zácpách na odbavení při cestě z ostrovů do EU. Podle britského listu The Guardian na to upozorňují místní politici i odborový svaz řidičů kamionů.

ÚOHS se má omluvit RegioJetu za slova o kartelu v tiskové zprávě

14.11. – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se musí omluvit dopravní společnosti Re­gioJet za slova použitá v tiskové zprávě z loňského května. V ní ÚOHS napsal, že se RegioJet dopustil jednání, které mohlo směřovat k uzavření kartelové dohody. Dopravce o tom informoval v tiskové zprávě s tím, že rozhodnutí soudu není pravomocné a lze se proti němu odvolat. ÚOHS se s rozsudkem nejprve seznámí a teprve potom rozhodne o případném odvolání.

Škoda Transportation dodá ČD až 60 elektrických vlaků za 9,6 miliardy

13.11. - České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodání až 60 kusů moderních elektrických jednotek s konsorciem Škoda TransportationŠkoda Vagonka. Tyto vlaky jsou určeny pro provoz v regionální dopravě a budou mít klimatizovaný, bezbariérový interiér, nabídnou Wi-Fi připojení k internetu a další prvky nejmodernější výbavy. Cestující se jimi svezou nejdříve v Moravskoslezském, a pokud záměr definitivně posvětí nové krajské vedení, také v Olomouckém kraji.


Jungheinrich automatizuje celosvětovou distribuci náhradních dílů pro společnost Liebherr

13.11. – Společnost Liebherr-Werke Ehingen GmbH ve spolupráci se společností Jun­gheinrich buduje nový centrální sklad náhradních dílů ve svém sídle v Ehingenu v Bádensku-Württembersku. Společnost Liebherr, jeden z předních globálních výrobců autojeřábů, chce od června 2023 zajišťovat celosvětovou distribuci náhradních dílů vlastními silami. 

spinner