Aktuálně

​V Trutnově začne fungovat kancelář ŘSD pro výkupy pozemků pro D11

24.6. – Na Městském úřadě v Trutnově začne od 1. července fungovat informační kancelář Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Bude k dispozici majitelům pozemků, kterých se dotkne výstavba dálnice D11 v úseku Trutnov – státní hranice. Poté, co v lednu stavba získala pravomocné územní rozhodnutí, nic nebrání tomu, aby ŘSD začalo s výkupy pozemků a nemovitostí.

​Letiště Praha stanovilo podmínky státní pomoci pro Smartwings

24.6. – Letiště Praha předalo ministerstvu dopravy návrhy podmínek, za kterých by státní pomoc česko-čínské společnosti Smartwings byla výhodná i pro největší české letiště. Informoval o tom server deníku E15. Podle něj by Smartwings například musely uhradit dluhy vůči letišti. Se stanoviskem se ministerstvo seznámilo, zda stát podmínky zohlední, mluvčí resortu František Jemelka neuvedl. K podmínkám se odmítl vyjádřit i dopravce.

​WeShare odkládá kvůli koronaviru expanzi na příští rok

24.6. – Služba pro sdílení aut WeShare, která patří automobilce Volkswagen, odkládá kvůli koronaviru expanzi do dalších měst z letošního roku na rok 2021. Agentuře DPA to řekl generální ředitel WeShare Philipp Reth. Společnost plánovala letos začít nabízet sdílená elektrická auta také v Praze.

​Zástupci samospráv stvrdili prodloužení Baťova kanálu na Hanou

24.6. – Memorandum o prodloužení Baťova kanálu do Olomouckého kraje včera v Tovačově na Přerovsku podepsali zástupci olomouckého a zlínského hejtmanství, Přerova, Kojetína, Tovačova a dalších deseti obcí. Odborníci nyní zpracují analýzy a studie, díky kterým budou moci samosprávy posoudit všechny varianty i přínosy a zápory uvažovaného prodloužení této největší moravské vodní cesty, které má stát stovky milionů korun. Olomoucký kraj si od projektu slibuje další příliv turistů do regionu.

Široká nabídka náhradních dílů pro vozidla značky Renault

Groupe Renault je francouzský výrobce aut. Společnost byla založena v roce 1899 a patří mezi nejstarší a největší (podle objemu výroby) automobilky na světě. Sídlo firmy je ve francouzském městě Boulogne-Billancourt. Zakladatelem společnosti byl Louis Renault, Marcel Renault a Fernand Renault. První auto vyrobeno touto malou firmou mělo název Renault Voiturette 1CV (název označuje malé auto). Náhradní díly pro vaše auto najdete na webových stránkách topnahradnidi­ly24.cz.

Ruský nákladní dopravce Volga-Dnepr Group prosperuje i za koronaviru

23.6. – Přestože koronavirus na komerčním letectví zanechal hluboké šrámy, nákladní letecký dopravce, který patří Alexeji Isajkinovi, je plně vytížen. Společnost Volga-Dnepr Group už letos přepravila více než 3000 chovných prasat z Francie do Číny. Zvířata, která na vzdálenost 10 400 kilometrů přepravuje v dřevěných bednách obří letoun Boeing 747, slouží k obnově čínských chovů. Mají ale také pomoci zmírnit nedostatek na největším trhu s vepřovým na světě, protože místní chovy zdecimoval africký mor prasat. Napsala to agentura Bloomberg.

DB Schenker přichází s novou vizuální identitou

23.6. – Společnost DB Schenker se rozhodla pro výrazné oživení vizuální podoby své značky. K přechodu na novou identitu dochází s okamžitou platností a jde o nejvýraznější změnu prezentace společnosti od doby, kdy byla začleněna do mateřské skupiny Deutsche Bahn.

​Zájem firem prodávat a následně pronajímat je v regionu EMEA na vzestupu

23.6. – Poptávka korporátních společností po uvolnění kapitálu vázaného v jejich nemovitostech byla v první polovině roku 2020 podle nejnovější studie JLL na vzestupu. Zvýšená nejistota způsobená pandemií COVID-19 vede majitele společností, kteří jsou současně jejich uživateli, k aktivnímu vyhledávání nových finančních zdrojů a ke zvyšování flexibility jejich realitních portfolií, což souvisí s rostoucím apetitem investorů po stabilních nemovitostech generujících příjmy.

​Paříž chce zakázat komerční lety na nejkratší vnitrostátní linky

23.6. – Francie se chystá zakázat komerční lety na nejkratší vnitrostátní linky. Chce tak předejít situaci, že nízkonákladové letecké společnosti obsadí linky, které musela opustit Air France, když chtěla získat záchranný balík. Vlajkový letecký dopravce dostane státní pomoc v objemu sedmi miliard EUR (téměř 187 miliard Kč), a to v podobě státních půjček i státem garantovaných úvěrů od bank. Za to musí zeštíhlit vnitrostátní lety o 40 procent.

​Bonami expanduje s vlastní dopravou do Středočeského kraje a Bratislavy

23.6. – Bonami, prodejce nábytku, dekorací a potřeb do domácnosti, které v dubnu odstartovalo vlastní dopravu zboží a o měsíc později otevřelo svou první kamennou prodejnu na Černém Mostě, zaznamenalo rostoucí zájem o obě nové služby. Bonami Kurýra, tedy dopravu vlastními vozy s dodatečnými službami, tak rozšiřuje i do Středočeského kraje a do Bratislavy. Dodávková flotila rozvážející nadrozměrné produkty teď obslouží 50 procent poptávky po přepravě tohoto typu. Další novinka, teprve měsíc otevřená prodejna, společně s Bonami kurýrem a osobním odběrem zboží tvoří přes 50 procent veškerých objednávek.

spinner