ŠkoFIN

ŠkoFIN je opět jedničkou ve financování osobních vozů.

ŠkoFIN je opět jedničkou ve financování osobních vozů.

PRAHA 23.8. – Finanční společnost ŠkoFIN, která je součástí koncernu Volkswagen Financial Services, uzavřela v prvním pololetí letošního roku celkem 14 311 nových smluv a potvrzuje tak opět pozici jedničky na trhu. Podle pololetních výsledků zveřejněných Českou leasingovou a finanční asociací v kategorii financování osobních a užitkových vozů je ŠkoFIN o 50 procent před nejbližším konkurentem. ŠkoFINu se rovněž podařilo obhájit pozici jedničky v operativním leasingu.

„V prvním pololetí, které uběhlo velmi rychle, prošel ŠkoFIN velkou řadou změn, ať již obchodního či procesního charakteru. Aktuální výsledky potvrzují, že naše směřování je správné,“ říká Jiřina Tapšíková, jednatelka ŠkoFIN. Objem nově financovaného obchodu v 1. pololetí 2012 vzrostl o 19 procent oproti stejnému období loňského roku. Nová strategie ŠkoFINu se zaměřuje na větší orientaci na zákazníka, užší spolupráci s koncernovými značkami, dealerskou sítí a samozřejmě v neposlední řadě i procesní optimalizaci.

Celkové registrace nových vozů na českém trhu v období od ledna do června 2012 vzrostly meziročně o 6,1 procenta. Registrace nových vozů koncernu Volkswagen vzrostly na českém trhu v uvedeném období o 10,4 procenta oproti stejnému období loňského roku. Od ledna do června 2012 se prodalo na českém trhu 43 500 koncernových vozů. Prodeje tak zaznamenaly nárůst o 1 800 vozů oproti stejnému období loňského roku. Prioritní postavení v rámci koncernu VW stále patří značce ŠKODA.

spinner