Letecká doprava

Air France spouští službu Ready to Fly, která urychlí kontrolu zdravotních dokumentů

21.7. - Od počátku pandemie onemocnění COVID-19 se společnost Air France snaží svým zákazníkům co nejvíce vypomáhat s nutností dokládat zdravotní dokumentaci, požadovanou v cí­lové destinaci. Aktuální informace v reálném čase aktualizuje na webových stránkách airfrance.tra­veldoc.aero. Díky službě Ready to Fly jde nyní letecká společnost ještě o krok dál a nabízí svým zákazníkům jistotu, že mají všechny zdravotní doklady požadované pro svou cestu ještě před příjezdem na letiště.  

Společnost easyJet vypravila první let na lince mezi Prahou a Barcelonou

20.7. - Letecká společnost easyJet v pondělí 19. července 2021 zahájila provoz na nové lince, která během letních měsíců spojí Prahu a Barcelonu. Nová pravidelná linka je dalším krokem ke splnění závazku společnosti easyJet propojit své španělské základny s hlavními evropskými městy. Aerolinka tak zároveň zvyšuje počet destinací, které nabízí z Letiště Václava Havla Praha, na jedenáct.

​Letecká společnost Ryanair zahájila novou linku do Varšavy

17.7. – Letecká společnost Ryanair zahájila provoz nového leteckého spojení z Prahy do Varšavy. Linka bude dostupná dvakrát týdně v rámci letového řádu obnovy spojení Ryanair z Prahy pro léto 2021. Ten nabízí více než 100 letů týdně do 30 destinací.

​Novým šéfem pražského letiště by se měl opět stát Jiří Pos

16.7. – Novým předsedou představenstva Letiště Praha by se měl opět stát Jiří Pos, který letiště vedl v letech 2011 až 2014. Jako nástupce Václava Řehoře, kterému ve funkci skončila smlouva, ho v tendru vybrala komise ministerstva financí. Výběr komise bude ještě schvalovat výbor pro personální nominace při úřadu vlády. Devětapadesátiletý Pos je v současnosti jednatelem Letiště Karlovy Vary.

​Rusko obnoví lety do Česka a Francie

15.7. – Rusko od 24. července obnoví pravidelné letecké spojení s Českem a Francií, oznámila to ruská agentura TASS s odvoláním na vládní operativní štáb pro boj s pandemií covidu-19. Lety mezi Moskvou a Prahou se mají uskutečňovat čtyřikrát do týdne.

​Boeing kvůli novému problému ve výrobě omezí montáž letounů 787

14.7. – Americký výrobce letecké techniky Boeing kvůli novému problému ve výrobě omezí montáž letounů 787. Zákazníkům letos dodá méně než polovinu ze zhruba 100 plánovaných strojů. Uvedla to agentura Reuters.

Hasičský speciál Scania pro Letiště Praha - Vodochody

13.7. – Hasičská jednotka na letišti Praha – Vodochody je vázána přísnými mezinárodními předpisy, které mimo jiné stanovují velmi brutální dojezdové časy. První zasahující vozidlo musí být na kterémkoliv místě vzletových a pojezdových tratí už do tří minut po nahlášení události. I z těchto důvodů je hasičské vozidlo nadstandardně vybaveno.

Air France odhaluje první novinky v letovém řádu pro zimní sezónu 2021-2022

12.7. - Air France pokračuje v úpravách nabízených spojů, rozšiřuje nabídku služeb do dalších destinací. V zimní sezóně od října 2021 do března 2022 nabídne svým zákazníkům nové možnosti cest do tří destinací na Zanzibaru, v Ománu a na Srí Lanku, s odletem z pařížského Letiště Charlese de Gaulla.

Emirates SkyCargo pokořila další milník v přepravě vakcín proti onemocnění COVID-19

11.7. - Nákladní divize Emirates SkyCargo pokořila další milník a přepravila již 150 milionů dávek vakcíny proti onemocnění COVID-19. Letecká společnost Emirates tak hraje klíčovou roli v distribuci vakcín, zajišťuje jejich přepravu z místa produkce do dalších destinací po celém světě, zejména pak do rozvojových zemí.

Letiště Praha kráčí k uhlíkové neutralitě

9.7. - Letiště Praha chce být do roku 2030 uhlíkově neutrální. Pomohou tomu nové technologie, úspornější motory, udržitelná paliva, vodíkový nebo elektrický pohon letadel. Letiště Praha se proto připojilo k iniciativě Net Zero, kterou organizuje mezinárodní sdružení letišť ACI. To sdružuje více než 200 letišť, která se chystají dosáhnout takzvané čisté uhlíkové neutrality.

spinner