Východní trhy má v ČD Cargo nově na starosti Liliana Krutonog

Východní trhy má v ČD Cargo nově na starosti Liliana Krutonog

11.1. - Na pozici General Manager East v ČD Cargo nastupuje Liliana Krutonog, která má bohaté zkušenosti v oblasti nákladní železniční dopravy. Do společnosti přichází z pozice v dceřiné firmě CD Cargo Poland (dříve Koleje Czeskie), kde se významným způsobem podílela na růstu firmy na východních trzích. Právě tomuto teritoriu se bude věnovat i v ČD Cargo.

Liliana Krutonog pochází z rodiny železničářů, vystudovala obor Účetnictví a audit na fakultě Hospodářská politika a správa Moskevské státní technické dopravní univerzity. Poté pracovala na manažerských pozicích v oblasti nákladní železniční dopravy ve společnostech Sevtranskontejner, Ruské dráhy, CSKD INTRANS a Rail Cargo Logistics Czech Republic.

Do dceřiné společnosti CD Cargo Poland (dříve Koleje Czeskie) nastoupila září roku 2016. Zde se mimo jiné věnovala zajištění vjezdu vlaků po „úzké“ trati 1 435 mm do běloruské pohraniční stanice Brest na vlastní licenci a uzavření smlouvy se společností Transkontejner a UTLC (společný podnik Běloruských, Ruských a Kazašských železnic). Díky této smlouvě se ČD Cargo otevřely obchodní příležitosti na železnici v Kazachstánu, potažmo v Číně. Za působení Liliany Krutonog se objem tržeb CD Cargo Poland ve východních přepravách ztrojnásobil.V čínském trhu vidím největší obchodní potenciál a budu se jím intenzivně zabývat. Druhou důležitou oblastí zájmu ČD Cargo bude Írán, kde vidím možnost nabídnout kvalitní a cenově zajímavou variantu přeprav pro zákazníky ČD Cargo do Přední Asie,“ řekla Liliana Krutonog.

(mna)

Foto: ČD Cargo

spinner