Vlaky RegioJet by měly od června příštího roku jezdit i do Budapešti

Vlaky RegioJet by měly od června příštího roku jezdit i do Budapešti

9.8. – RegioJet plánuje další rozšíření provozu svých mezinárodních vlakových spojů. Od června 2020 by se novou destinací žlutých vlaků mělo stát hlavní město Maďarska - Budapešť. Návrh nových vlakových spojů RegioJet je součástí připravovaného jízdního řádu pro období roku 2020.Dva páry vlakových spojů denně by měly jezdit na trati Praha - Brno - Vídeň – Budapešť a zpět jako prodloužení dvou ze čtyř stávajících vlakových spojů na trase Praha – Brno - Vídeň a zpět.

Partnery pro technické zajištění provozu vlaků RegioJet budou dopravci Central Railway Solution v Maďarsku a WESTbahn v Rakousku. Znamená to, že jejich strojvedoucí budou vlaky RegioJet řídit na maďarském, respektive rakouském území a na palubě bude přítomen také maďarský, respektive rakouský vlakvedoucí, který bude mít na jejich území na starosti výpravu vlaku a další dopravní povinnosti vyžadované národní legislativou. I tyto vlaky RegioJet budou provozovány zcela na komerční riziko – bez nároku na dotace.

Veškeré ostatní aktivity – včetně obchodní politiky, služeb zákazníkům, či palubního personálu poskytujícího služby cestujícím pak budou plně v kompetenci společnosti RegioJet, a to po celou cestu z Prahy do Vídně a Budapešti. Stejně, jako je tomu v případě dalších mezinárodních vlaků RegioJet, nebude po překročení hranic docházet ke změně obsluhujícího personálu nebo rozsahu či kvality služeb.

Vzhledem k tomu, že nové spoje budou vedeny po trase přes Vídeň, nabídne RegioJet poprvé vlakové spojení mezi dvěma hlavními městy ležícími mimo Českou republiku.

(lan)

Foto: RegioJet

spinner