DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Vydání 18/2017

​Výstavba logistických center čile pokračuje i v letošním roce, míra neobsazenosti dále klesá

Příznivé ekonomické prostředí v České republice i v letošním roce motivovalo firmy k dalšímu rozvoji obchodních aktivit. Developerské společnosti na tuto poptávku aktivně reagují, proto stále častěji přicházejí zprávy o nově zahajované výstavbě industriálních hal především v blízkosti hlavních dálničních tahů. Realitní společnosti jsou také úspěšné v oblasti pronájmů, kdy firmy poptávají jak velké prostory, tak i menší jednotky do 500 metrů čtverečních. Podobný trend očekávají hlavní hráči na trhu i v druhém pololetí letošního roku, do budoucna tedy hledí s optimismem.

​Logistické firmy postrádají talentované odborníky pro řízení dodavatelských řetězců

Nejpalčivější problém, který v současné době řeší logistické firmy po celém světě, je nedostatek nových talentovaných pracovníků. Tato skutečnost se pochopitelně projevuje i v oblasti dodavatelských řetězců.

​V centru pozornosti výrobců: vozíky s Li-Ion pohonem

Do popředí zájmu výrobců manipulační techniky se dostávají vozíky s lithium-iontovými akumulátory. Německý výrobce Jungheinrich získal nedávno objednávku na více než tisíc vozíků s lithium-iontovými bateriemi, což je vůbec největší kontrakt na světě na vozíky s těmito bateriemi, zástupci Linde Material Handling zase oznámili, že do konce roku plánují výrazné rozšíření nabídky vysokozdvižných vozíků s protizávažím právě s pohonem lithium-iontovými bateriemi.

Nové ergonomické vozíky zvyšují výkon překládky, k dispozici jsou i s Li-Ion bateriemi

Poté, co výrobce STILL uvedl loni na trh nové nízkozdvižné a vysokozdvižné vozíky pro stojícího řidiče konstrukční řady SXH 20 a SXD 20, představila nedávno firma odpovídající stroje pro sedícího řidiče, které jsou vhodné pro přepravu na střední a velké vzdálenosti.

​Nezbytní pomocníci při výrobě cukrovinek i klimatizací

Ačkoli podle odhadů odborníků se zákazníci s pohony vozíků na Li-Ion akumulátory teprve seznamují, někteří již vozíky s alternativním pohonem nasadili do svých provozů a vyzkoušeli je v praxi. Přinášíme dva příklady z míst, kde slouží vozíky od společnosti Toyota Material Handling.

Koncept Road Team pomáhá vytěžovat vozový park malých a středních dopravců

Za posledních šest let, od doby, kdy v Česku začala poskytovat své služby společnost CEE Logistics z Pardubic, se dopravní a logistický trh podle jejího generálního ředitele Josefa Nového každým rokem mění. Firma se během relativně krátké doby dokázala zařadit mezi stabilní hráče na trhu, stala se součástí skupiny CEE Logistics Group, jejímž cílem je provozovat pod jednou hlavičkou firmy s vlastní značkou, silnou pozicí v daném segmentu logistiky, a přesto v rámci skupiny dostatečně autonomní, a vyvinula mimo jiné i unikátní koncept Road Team.

​VUT láká na stánek nabitý technologickými novinkami

Téměř dvě desítky exponátů vystaví Vysoké učení technické v Brně na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu. Škola tak představí nejnovější zařízení, která vznikla na školní půdě jak v rámci výzkumu, tak i studia.

​Udělené pokuty lze vymáhat už i přeshraničně

Čeští řidiči by měli být při svých cestách po Francii ostražití. Počínaje 19. červencem totiž započala oboustranná aplikace zásad daných směrnicí Evropského parlamentu a Rady č. 2015/413, o usnadnění přeshraniční výměny informací o dopravních deliktech v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Začátkem srpna na to upozornil Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.

spinner