Ředitelství vodních cest

ŘVC se bude stěhovat do budovy MD a ušetří 4,5 milionů Kč ročně

ŘVC se bude stěhovat do budovy MD a ušetří 4,5 milionů Kč ročně

PRAHA – Ředitelství vodních cest přistoupilo ke změnám v organizační struktuře a revizi provozních nákladů společnosti. Tyto kroky přinesou jen v roce 2014 úsporu přesahující 4,5 milionu korun. Novinkou je rovněž stěhování úřadu do budovy Ministerstva dopravy. „Naší hlavní prioritou je zefektivnění činnosti úřadu a pokračování v přípravě a realizaci strategických projektů v oblasti vodní dopravy,“ uvádí ředitel ŘVC Lubomír Fojtů. „Při analýze dosavadního fungování ŘVC jsme odhalili prostor pro výrazné úspory, především v personální oblasti a otázce nakládání se svěřeným majetkem.“

Jednou z novinek je přesun sídla do prostor Ministerstva dopravy. Tento krok přinese jednak výraznou finanční úsporu, a zároveň také umožní efektivnější koordinaci jednotlivých aktivit. „Je to zcela logický krok, ke kterému mělo dojít už dávno. Nevidím důvod, proč by mělo ŘVC platit nájemné soukromým subjektům, když může využívat prostory ministerstva. Fungování pod jednou střechou navíc přispěje k lepší komunikaci s dalšími složkami resortu, což je pro rozvoj vodní dopravy klíčové,“ komentuje změny Fojtů.

Ještě v průběhu října plánuje ŘVC vypsat výběrová řízení na volné pracovní pozice, které doposud byly nestandardně řešeny službami samostatných technických pracovníků v roli projektových manažerů nebo jiných specialistů pomocí externích dodavatelů ŘVC.

ŘVC ČR je organizační složkou státu, zřízenou Ministerstvem dopravy k zabezpečení přípravy a realizace výstavby a modernizace dopravně významných využívaných vodních cest a dalších staveb nutných pro provoz na vodních cestách.

spinner