​Zaměstnancům DPP se od dubna zvednou mzdové tarify o čtyři procenta

​Zaměstnancům DPP se od dubna zvednou mzdové tarify o čtyři procenta

10.3. - Zaměstnanci pražského dopravního podniku (DPP) mohou od 1. dubna 2023 počítat s navýšením mzdových tarifů o čtyři procenta. Vedení podniku včera podepsalo dodatek kolektivní smlouvy se všemi 28 odborovými organizacemi. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková. Poslední podepsaný dodatek zaměstnancům přiznal od letošního 1. ledna navýšením tarifů o 5,5 až šest procent, je platný do 31. března. V roce 2021 byla průměrná měsíční mzda zaměstnanců 45.462 korun.

Generální ředitel DPP Petr Witowski uvedl, že jednání byla v konstruktivním duchu, i když byla složitější vzhledem k povolební situaci na magistrátu, kde se neočekávaně protáhla jednání o nové koalici. "Jsem upřímně rád, že se podařilo najít shodu. Uzavřená dohoda je v souladu s naší dlouhodobou strategií být vyhledávaným zaměstnavatelem," uvedl ředitel.

Platnost dodatku ke stávající kolektivní smlouvě upravující mzdové tarify je podle informací podniku do 31. prosince 2023. Kolektivní smlouva platí do 31. prosince 2026. DPP je největší městskou společností a jejím vlastníkem je hlavní město. Zaměstnává asi 11 000 lidí. Na chod podniku dává peníze Praha prostřednictvím takzvaných kompenzací. Na nich dostává každoročně kolem 16 miliard korun.

(čtk)

Ilustrační foto: DPP

spinner