Jungheinrich na veletrhu LogiMAT 2024

Jungheinrich na veletrhu LogiMAT 2024

29.3. - Jungheinrich představil na veletrhu LogiMAT 2024 kompletní portfolio automatizace a nové skladové vozíky. Zájem návštěvníků budily mezi jinými další přírůstek do rodiny AMR – Arculee M, inovativní kompaktní automatický sklad PowerCube, nová řada retraků ETV 2i nebo nově ručně vedené VZV EJC 1i.

Největší stánek na veletrhu LogiMAT patřil tradičně společnosti Jungheinrich. V oblasti automatizace byla největší novinkou nová – větší – varianta robotu AMR pro spodní přepravu břemen. Novinka Jungheinrich Arculee M nabízí vyšší nosnost – až 1300 kg oproti dosavadní 800 kg u Arculee S. A díky větší základně i lepší stabilitu při převozu vysokých břemen.

Letos měli návštěvníci opět možnost vidět v provozu unikátní systém pro vysokohustotní skladování beden Jungheinrich PoweCube, který díky robustní konstrukci a spodnímu vytlačování beden do sloupců nabízí bezkonkurenční rychlost vychystání a možnost stohovat až do výšky 12 metrů. První realizace tohoto systému jsou aktuálně ve stavbě ve Švýcarsku a v Německu.

Jungheinrich ale neopomíná ani klasické člověkem ovládané vozíky. Letos jsme představili novou řadu ručně vedených vysokozdvižných vozíků s integrovanou Lithium-iontovou baterií EJCi, čímž se rozšířila rodina těchto moderních vozíků o další segment. Další novinkou je retrak ETV 2i z nového výrobního závodu v Chomutově.

(pav)

Foto: Jungheinrich - EJC 1i

spinner