​Thein Industry rozšiřuje své portfolio o slévárenskou společnost Top Alulit

​Thein Industry rozšiřuje své portfolio o slévárenskou společnost Top Alulit

15.1. - Thein Private Equity SICAV, podfond Industry, průmyslově zaměřená odnož investiční skupiny Thein, úspěšně dokončila akvizici české společnosti Top Alulit s.r.o. Tato strategická transakce posiluje portfolio skupiny o společnost s obratem více než 400 milionů korun a přibližně 180 zaměstnanců. Thein Industry tak rozšiřuje své služby v oblasti výroby hliníkových odlitků a inteligentního obrábění s cílem efektivněji sloužit svým stávajícím i novým klientům. Tato expanze přináší navýšení kapacit i posílení odbornosti v oblasti výroby a zpracování.

Top Alulit, s. r. o., se sídlem v Benešově u Prahy je profesionální slévárna hliníkových slitin, která již od roku 2005 poskytuje komplexní služby výroby hliníkových odlitků od projekce a výroby licích forem a pískových jader přes samotné lití hliníku až po finální apretace kovů a další dokončovací práce.

Akvizicí Thein Industry posiluje portfolio svých služeb a současně zefektivňuje obsluhu stávajících zákazníků a otevírá dveře novým obchodním partnerstvím. Top Alulit používá k výrobě gravitační a nízkotlaké lití. Navíc jako jediná společnost v České republice využívá také technologii přímého a nepřímého Squeeze castingu, což je pokročilý proces slévání kovů, který kombinuje prvky klasického odlévání pod tlakem s výhodami vysoké rychlosti a tlaku. Výsledkem jsou vysoce kvalitní a přesné součástky, které jsou velmi pevné, přitom lehké a spolehlivé.

Top Alulit se zaměřuje na výrobu odlitků pro automotive, letecký, elektrotechnický a strojírenský průmysl nebo také potravinářství a další průmyslová odvětví. Zhruba 75 % produkce je pak určeno pro export. Integrace firmy do skupiny Thein Industry podpoří synergii ve skupině a umožní optimalizaci firemních i výrobních procesů. Spojením značek navíc vzniká ještě silnější a důvěryhodnější firemní identita a vytváří se tak prostor pro budoucí růst a inovace.

“Akvizice Top Alulit nám umožňuje zvýšit naši kapacitu a kompetence pro výrobu a zpracování, což pro nás spolu s pevným základem v oboru strojírenství a inovativním přístupem k vývoji produktů znamená, že získáme přístup k novým zákazníkům i trhům. Zvyšujeme tím i celkový obchodní potenciál Thein Industry,” uvedl Tomáš Budník, zakladatel investiční skupiny Thein. “Jsme tak zase o krok blíž naší vizi být významnou strojírenskou skupinou v Evropě,” dodal.

Vypořádání transakce proběhne nejpozději v tomto týdnu.

(lan)

Logo: Thein Industry

Na snímku Tomáš Budník, zakladatel investiční skupiny Thein

spinner