​Scania 540 S zvítězila ve dvou srovnávacích testech

​Scania 540 S zvítězila ve dvou srovnávacích testech

20.2. - Společnost Scania se na podzim loňského roku zúčastnila v Německu dvou srovnávacích testů pořádaných odbornými časopisy. Nyní byly zveřejněny výsledky, které ukázaly, že v 1000 Punkte Test i European Truck Challenge (ETC) zvítězila Scania.

„Vítězství v těchto srovnávacích testech je dalším důkazem vedoucího postavení společnosti Scania v odvětví dopravy,“ řekl Stefan Dorski, výkonný viceprezident a vedoucí divize nákladních vozidel Scania. „Posouzení všech relevantních aspektů našich produktů pomocí vědeckých metod ze strany nezávislých a zkušených novinářů a jejich porovnání s našimi konkurenty přináší výsledky, které jsou pro potenciální zájemce o nákladní vozidla vysoce relevantní,“ dodal.

1000 Punkte Test a ETC patří k nejuznávanějším srovnávacím testům těžkých nákladních vozidel na světě. Jsou organizovány německými odbornými časopisy za účasti zkušených novinářů z různých zemí. Posuzují se jak vlastnosti kabiny, jako je prostor řidiče, pohodlí při spánku a hladina hluku, tak i další aspekty, v podobě ovladatelnosti na silnici, řazení a snadnost údržby.

Nákladní vozidla rovněž najedou více než 300 km na různých typech veřejných komunikací. Přitom jsou vybavena kalibrovanými zařízeními pro měření paliva, která potvrzují skutečnou spotřebu s maximální přesností. V rámci každého aspektu jsou následně přidělena odpovídající skóre, jež tvoří finální výsledek jednotlivých nákladních vozidel.

(lan)

Foto: Scania

spinner