Smartwings budou nadále létat s klienty cestovní kanceláře Čedok

Smartwings budou nadále létat s klienty cestovní kanceláře Čedok

24.9. - Letecká společnost Smartwings bude nadále zajišťovat leteckou přepravu klientů cestovní kanceláře Čedok. Obě společnosti prodloužily smlouvu na další rok. Dopravce bude v rámci dohody létat od listopadu na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Madeiru a desítek dalších destinací. Dnes o tom informovala letecká společnost. V minulých dnech Smartwings získaly také několik zakázek v zahraničí.

"Jsem potěšen, že jsme dosáhli dohody s leteckou společností Smartwings a nabídneme našim klientům více než 80 leteckých spojení do oblíbených dovolenkových destinací nejen z pražského letiště, ale také z Brna a Ostravy v nadcházejícím zimním a letním letovém řádu," řekl generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman.

Během zimní sezóny budou letadla Smartwings dopravovat klienty Čedoku z Prahy na tři Kanárské ostrovy (Tenerife, Fuerteventura a Lanzarote), na ostrov Madeira (Funchal) a do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam. V létě budou letadla Smartwings mířit s klienty Čedoku do celého portfolia destinací Smartwings. Podmínky kontraktu firmy nezveřejnily.

Nedávno Smartwings uspěl také v několika tendrech v zahraničí. Od poloviny října do konce dubna bude zajišťovat lety dvou touroperátorů z Kanárských ostrovů do šesti evropských destinací. Dále dopravce získal také nový kontrakt na spojení pro německé cestovní kanceláře.

Smartwings v současnosti létají z Česka do 60 destinací. Během zimního letového řádu budou nabízet spojení z Prahy na Kanárské ostrovy, na Mallorku, do Málagy, Tel Avivu, Egypta , na Kapverdské ostrovy, do Ománu, Londýna, Moskvy nebo Petrohradu. Od 20. října Smartwings obnoví přímé lety z Prahy do Dubaje. Od 24. října budou nově létat do Dubaje také z Bratislavy.

Společnost Smartwings se kvůli koronavirové krizi a rušení letů ocitla v ekonomických problémech. Firma čerpá úvěr od čtyř bank za dvě miliardy korun. Celkově financování dopravce přesáhne sedm miliard korun, další peníze by měli zajistit čeští akcionáři, podpora leasingových firem a restrukturalizace. Naopak v úpadku je od března dceřiná společnost Smartwings České aerolinie. Smartwings jsou nyní pověřeny vypracovat jejich reorganizační plán.

Čedok je nejstarší cestovní kancelář v České republice. Společnost nabízí pobytové a poznávací zájezdy do více než 100 destinací. V roce 2016 se jediným vlastníkem CK Čedok stala společnost Itaka Holdings. Itaka je největší skupinou působící v oblasti cestovního ruchu v Polsku, České republice a Litvě.

(čtk)

Foto: Smartwings

spinner