Silný vítr ovlivnil provoz na pražském letišti

Silný vítr ovlivnil provoz na pražském letišti

10.2. - Pravděpodobně kvůli silnému větru zrušily dnes letecké společnosti deset zpátečních letů na Letiště Václava Havla v Praze. Další spoje mohou kvůli nepříznivému počasí nabírat zpoždění. Ruzyňské letiště ale zůstalo v provozu bez omezení. Pouze ranní let z katarského Dauhá do Prahy byl na základě rozhodnutí posádky přesměrován do Vídně, naopak do českého hlavního města byl odkloněn stroj letící na lince z Moskvy do Mnichova, sdělila Kateřina Pavlíková z tiskového odboru letiště.

Brzo ráno foukal na Letišti Václava Havla Praha silný vítr, který měl v nárazech až 94 km/h. K větru se navíc přidal i déšť. Dopoledne se ale situace stabilizovala. „V případě potřeby tak sloužíme leteckým společnostem i jako záložní letiště,“ řekla Kateřina Pavlíková.

Personál letiště už v neděli večer zajistil stavby, manipulační techniku a upevnil předměty, které by mohl vítr uvolnit. „Letadla, která byla zaparkována na letištní ploše, byla rovněž zajištěna nebo případně umístěna do hangárů,“ uvedla mluvčí letiště.

Letecké společnosti pro dnešek zrušily zatím deset zpátečních letů, uvedlo pražské letiště na twitteru. Šlo o spoje z Curychu, Mnichova, Frankfurtu nad Mohanem, Düsseldorfu, Londýna, Amsterdamu a Bělehradu. Na úterý má pražské letiště potvrzen zrušený jeden let, ranní linku z Amsterodamu.

„O rušení letů rozhodují aerolinky, ať už kvůli nepříznivému počasí po Evropě nebo z provozních důvodů,“ vysvětlila Kateřina Pavlíková. Cestujícím doporučuje, aby sledovali aktuální informace u své letecké společnosti nebo na webu pražského letiště.

(čtk)

Foto: Letiště Praha

spinner