​Začala rekonstrukce odpočívky Studený na dálnici D1

​Začala rekonstrukce odpočívky Studený na dálnici D1

3.9. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo rekonstrukci několik let uzavřené malé odpočívky Studený (na pomezí okresů Benešov a Pelhřimov) na dálnici D1 v km 70,1, která se nachází vpravo ve směru na Brno. Po rekonstrukci se bude jednat o první malou odpočívku v novém moderním stylu, jejíž uvedení do provozu je v plánu na začátku prázdnin 2021.

Realizace rekonstrukce byla zahájena v červnu tohoto roku a vysoutěžená cena zhotovitelem, jímž je Eurovia, a. s., je 57,839 milionu Kč bez DPH. V podstatě se jedná o revitalizaci malé odpočívky a menším počtem stání bez obslužného zařízení, která v daném místě byla vybudovaná v 70. letech 19. století.

Realizována bude změna dispozice odpočívky, aby při dodržení normových požadavků mohla být navýšena kapacita stání, zejména pro nákladní vozidla. Celkem je počítáno parkovacími místy pro 12 nákladních a 26 osobních vozidel, 2 autobusy a 3 pro vozidla s přívěsem, karavany či obytné vozy. Chybět nebude ani kontrolní stanoviště Policie ČR. Rekonstrukce zahrnuje rovněž nové povrchy, odvodnění s instalovaným odlučovačem ropných látek. Od dálnice bude prostor odpočívky oddělen 3,2 metrů vysokou gabionovou zdí v délce 328 metrů.

(lan)

Foto: ŘSD

spinner