​Napojení z Chebu do Německa bude po železnici, dálnicí zatím ne

​Napojení z Chebu do Německa bude po železnici, dálnicí zatím ne

16.5. - Z Chebu by mohlo být v dohledné době možné jet do Německa po elektrifikované železniční trati. Naopak napojení dálnice D6 na Německou dálniční síť zatím německá strana v plánu nemá. Při návštěvě Karlovarského kraje to řekl předseda vláda Bohuslav Sobotka. „Dobrá zpráva se týká železnice. Nový plán dopravy, který představila německá vláda a který se během letošního roku projednává a schvaluje, počítá s tím, že se bude konečně elektrifikovat na německé straně trať mezi Norimberkem a Chebem," uvedl Sobotka.

Zatímco na české straně vede elektrické vedení až na hranici u Chebu, za ní musí stále vlaky táhnout naftové lokomotivy. To brání většímu využití železnice pro nákladní i osobní dopravu. Cheb byl přitom historicky jedním z nejdůležitějších železničních uzlů v Česku.

Propojení české a německé silniční sítě u Chebu je ale zatím v nedohlednu. „Pokud jde o rozšíření německého napojení na naši D6, tak tam zatím pokrok není. My se to snažíme německé straně zdůrazňovat při každé příležitosti. Shodou okolností zítra přijede bavorský premiér, který se zúčastní otevření výstavy o Karlu IV., a určitě spolu budeme mluvit o dopravních stavbách, které jsou pro Českou republiku prioritou," dodal Sobotka.

(čtk)

spinner