Zásilkovna zprovoznila nové třídicí depo na Moravě u Holubic na Brněnsku

Zásilkovna zprovoznila nové třídicí depo na Moravě u Holubic na Brněnsku

27.7. - Logistická společnost Zásilkovna zprovoznila u Holubic na Brněnsku největší třídicí depo na Moravě. Díky němu může zvýšit efektivitu svých služeb na jižní Moravě. Měsíčně se zde počítá s odbavením 1,7 milionu zásilek, v sezoně před Vánoci až 2,5 milionu, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě.

Depo má rozlohu téměř 12 000 metrů čtverečních, společnost do něj investovala 17,2 milionu korun a je součástí nového logistického areálu. Celkem má společnost v Česku 17 dep, v holubickém bude pracovat 400 lidí. V roce 2025 by mělo být depo robotizováno.

Zásilkovna patří do skupiny Packeta, která letos v prvním čtvrtletí dosáhla obratu 3,2 miliardy korun, meziročně jde o nárůst o 21,6 procenta. Za půl roku přepravila téměř 50 milionů zásilek. Firma vznikla v roce 2010 s cílem usnadnit e-shopům přepravu zboží k zákazníkům. Její byznys akceleroval v době covidové pandemie, kdy byly kamenné obchody nuceně uzavřené.

Zakladatelé Simona a Jaromír Kijonkovi, kteří v Packetě drží 48,6 procenta akcií, na začátku letošního května oznámili, že Packeta je na prodej. Vedle Kijonkových drží téměř 21 procent Packety společnost Notino a po deseti procentech mají bývalý programátor Zásilkovny Lukáš Bílek a podnikatel Martin Kukačka. V červnu se v médiích objevila informace, že se o koupi zajímá skupina PPF, zástupci Zásilkovny ji nekomentovali.

(čtk)

Foto: Zásilkovna

spinner