Veletrhy a výstavy

For Logistic

V Letňanech se představila aktuální logistika

Na přelomu března a dubna se v Pražském veletržním areálu Letňany uskutečnil druhý ročník mezinárodního veletrhu dopravy, logistiky, skladování a manipulace For Logistic. Výstaviště jej přivítalo společně s 9. ročníkem mezinárodního veletrhu strojírenských technologií For Industry a 5. ročníkem mezinárodního veletrhu nakládání s odpady, recyklace, průmyslové a komunální ekologie For Waste.

Doprovodný program Stavebních veletrhů Brno

Na konferenci „PPP: ano, či ne?“ vystoupí několik ministrů

Veřejný sektor ve většině zemí se potýká s nedostatkem finančních prostředků na rozvoj dopravní infrastruktury. Vyhledávanou variantou řešení se v některých z nich stává výstavba nové infrastruktury prostřednictvím projektů Public Private Partnerships (PPP).

Konference

Konference CZ Intermodal v dubnu potřinácté

Třináctý ročník konference s mezinárodní účastí CZ Intermodal se bude konat 27. dubna v hotelu Harmony Club v Pardubicích. Akci s podtitulem Trendy intermodality v Evropě pod záštitou náměstka ministra dopravy ČR JUDr. Jaroslava Krále, CSc., a předsedy Svazu spedice a logistiky ČR Ing. Martina Drábka uspořádají Institut Jana Pernera, o. p. s., Univerzita Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera a Žilinská univerzita v Žilině, Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov.

Bauma 2010

Mnichovská Bauma bude letos zaměřena na dopravu a infrastrukturu

První ročník Mezinárodního odborného veletrhu stavebních a těžařských strojů, strojů stavebních hmot, stavebních vozidel a zařízení a související manipulační techniky Bauma se v Mnichově uskutečnil v roce 1954. Letošní, 29. ročník ve dnech 19. až 25. dubna již jen potvrdí pozici bezkonkurenčně největší světové výstavy oboru. Pořadatel, německá veletržní společnost Messe München, očekává, že Bauma 2010 zlomí všechny své dosavadní rekordy, jak pokud jde o počet vystavovatelů, tak i návštěvníků.

Francie

Na konci března otevře brány SITL Europe 2010

Za hlavní téma nadcházejícího ročníku mezinárodního veletrhu dopravy a logistiky SITL Europe letos pořadatelé zvolili otázku „Jak logistika odpoví na nové poměry ve světě?“. Největší evropská přehlídka oboru v sudých letech se na pařížském výstavišti Villepinte uskuteční ve dnech 23. až 26. března. Čestným hostem veletrhu bude letos Ruská federace.

Transport logistic China 2010

Čeští vystavovatelé mohou využít dotace na účast v Šanghaji

Po úspěchu společné české expozice na posledních třech ročnících mnichovského veletrhu transport logistic stát již podruhé podpoří také účast českých vystavovatelů na jeho čínské mutaci. Veletrh transport logistic China se na šanghajském výstavišti uskuteční od 8. do 10. června. Společně s konferencí Air Cargo Asia i českým vystavovatelům nabídne výjimečnou příležitost pro prezentaci nabídky jejich služeb na největším a nejrychleji rostoucím trhu světa.

AMI/AMITEC/AMICOM

Ami v lipsku po dvacáté

Lipsko přivítá ve dnech 10. až 18. dubna jubilejní, dvacátý ročník automobilového veletrhu AMI. Souběžně s ním se v kratším termínu uskuteční také odborný veletrh náhradních dílů, vybavení servisů a opravárenských služeb AMITEC. Tradiční veletržní dvojici letos navíc doprovodí třetí akce s názvem AMICOM, zaměřená na komunikační, navigační a zábavní techniku ve vozidlech. O přípravách na lipský veletrh informovali minulý týden na tiskové konferenci v Praze zástupci veletržní společnosti Leipziger Messe GmbH.

Itálie

Transpotec Logitec dá prostor inovacím

Na milánském výstavišti se ve dnech 7. až 10. května příštího roku uskuteční veletrh dopravy a logistiky Trans-potec Logitec. Představí se na něm nejen přední světové automobilky se svou nabídkou užitkových vozidel, ale i poskytovatelé logistických služeb ve všech článcích logistického řetězce.

Mezinárodní dopravní fórum

Jack Short: Dopravní sektor již dosáhl dna

„Existuje řada indicií, které nasvědčují tomu, že krize již dosáhla dna,“ prohlásil na zářijovém setkání ministrů dopravy zemí severní Evropy a Pobaltí v lotyšské metropoli Rize generální tajemník Mezinárodního dopravního fóra ITF Jack Short.

Autosalón Nitra 2009

Nitranský autosalon navzdory krizi představil řadu novinek

Na začátku října se v Nitře uskutečnil sedmnáctý ročník prestižního slovenského Autosalonu. Podobně jako jiné výstavy ve světě jej poznamenala globální ekonomická krize, organizátorům se však i tak pro návštěvníky podařilo zajistit řadu velmi zajímavých expozic a mnoho novinek.

spinner