Veletrhy a výstavy

Ing. Jaroslav Vondruška (Expo-Consult + Service) pro DN

„Transport logistic přivítá několik desítek českých vystavovatelů“

Největší světový veletrh dopravy a logistiky přivítá v Mnichově ve dnech 4. až 7. června na dva tisíce vystavovatelů z řad poskytovatelů logistických služeb, oboru letecké nákladní dopravy, přístavů, drážních společností, informačních technologií a dalších podniků bohatě strukturovaného světa moderní logistiky. Stejně jako při posledních ročnících mezi nimi bude i několik desítek českých podniků. Podle Ing. Jaroslava Vondrušky z českého zastoupení pořádající společnosti Messe München by měly obsadit celkovou výstavní plochu kolem 700 metrů čtverečních.

transport logistic 2013

V centru pozornosti letos Čína a Rusko

Největší světová výstavní událost v oboru dopravy a logistiky – mnichovský bienální veletrh transport logistic – letos obsadí 110 tisíc čtverečních metrů výstavní plochy. Účast na něm přislíbilo na dva tisíce vystavovatelů. Stejně jak o při posledním ročníku v roce 2011 by jejich expozice mělo zhlédnout více než 50 tisíc návštěvníků. Veletrh transport logistic tradičně sjednocuje celou škálu služeb a výrobků v oblasti pozemní, vodní, letecké a železniční nákladní dopravy a logistiky a zúčastňuje se jej široký okruh vystavovatelů počínaje dopravními, spedičními, železničními společnostmi, společnostmi kombinované dopravy přes zástupce námořních a vnitrozemských přístavů, rejdařských a leteckých společností a letišť až po výrobce užitkových vozidel a dodavatele IT systémů a telematiky.

EUROTRANS

Veletrh EUROTRANS bude až v říjnu společně s MSV

BRNO (30.5.) – Dopravní veletrh EUROTRANS 2013 se bude nově konat až v říjnu souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem. Důvodem opuštění původně plánovaného zářijového termínu a konání akce jako samostatného veletrhu je menší počet vystavovatelů, než pořadatelé veletrhu očekávali. Uvedl to zástupce společnosti Veletrhy Brno Jiří Palupa.

Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe

Výstava v Jindřišské věži představuje projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe

PRAHA (24.5.) – Putovní výstava, která se momentálně prezentuje v pražské Jindřišské věži, soustřeďuje hlavní údaje o aktuálním tématu propojení tří moří v České republice vodním koridorem Dunaj-Odra-Labe. Ten má být klíčovým faktorem pro udržení vyrovnané vodohospodářské bilance a příspěvkem k ochraně před povodněmi, k využití obnovitelných zdrojů energie a k revitalizaci krajiny.

transport logistic 2013

Stánek „Gateway Hamburg“ v Mnichově nabídne prezentaci široké nabídky služeb

PRAHA (10.5.) – Na 50 firem přístavního, dopravního a logistického hospodářství z Hamburku a metropolitního regionu Hamburk se bude prezentovat od 4. do 7. června pod jednou střechou stánku „Gateway Hamburg“ na transport logistic 2013 v Mnichově, který je největším světovým logistickým veletrhem.

Autosalon Brno 2013

I přes novou koncepci letos autosalon přilákal méně vystavovatelů a návštěvníků

Letošní Autosalon Brno se na začátku dubna na brněnském výstavišti poprvé konal s novou koncepcí, která je výsledkem dohody spolupořadatelů Svazu dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu. Nová koncepce především zdůrazňuje podporu prodeje nových automobilů na začátku jarní sezony a mění periodicitu veletrhu z dvouleté na každoroční.

Autosalon Brno

Brněnský autosalon bude letos dříve, už v dubnu

PRAHA (16.3.) – Jedenáctý ročník mezinárodního veletrhu Autosalon Brno se letos uskuteční nikoli v červnu, jako v předchozích letech, ale nově již od 4. do 8. dubna. Jarní termín jednak navazuje na historické prvorepublikové autosalony v Praze (konaly se již od roku 1904) a jednak umožní návštěvníkům seznámit se se žhavými novinkami, které byly k vidění v březnu v Ženevě.

Veletrh InnoTrans 2012

V Berlíně letos velmi silně zavanul asijský vítr

Každé dva roky se v druhé polovině září sjíždí celý železniční svět na berlínské výstaviště, kde se koná největší evropská přehlídka železniční a kolejové techniky InnoTrans. Její letošní, devátý ročník přilákal celkem přes 2500 vystavovatelů ze 49 zemí celého světa. Zaplnili jak všech 26 výstavních hal, tak především přibližně 3,5 kilometru kolejí na výstavišti.

E-Mobilita: vývoj a trendy 2012 – 2015

Vývoj zvyšuje výkon a snižuje cenu elektromobilů

Elektromobilita opět přitahuje pozornost, ale ještě nelze hovořit o boomu. O aktuálních trendech v této oblasti jednala během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně na začátku září konference s názvem E-Mobilita: vývoj a trendy 2012 – 2015. Ve světě i v České republice probíhá budování potřebné infrastruktury a vyvíjejí se výrobní postupy a konkrétní modely, zaznělo na konferenci. Potřebné technologie sice existují již řadu let, avšak nízký počet vyráběných elektromobilů zatím udržoval ceny na vyšší úrovni. To se již změnilo u baterií, kde díky rozmachu mobilních zařízení cena akumulátorů klesá, a nyní také u elektroniky i kompletních elektromobilů.

IAA 2012

Výrobci volají kvůli aerodynamice po změně zákonných rozměrůsilničních vozidel

„Je nejvyšší čas, aby se zákonodárci na národní i evropské úrovni začali vážně zaobírat úpravou dosud povolených rozměrů vozidel,“ prohlásil v červnu ve Frankfurtu nad Mohanem dr. Georg Pachta-Reyhofen. Ředitel německé automobilky MAN Truck & Bus AG vystoupil jako jeden z řečníků na tradičním workshopu pro pracovníky médií, který před zářijovým 64. ročníkem veletrhu užitkových vozidel IAA Nutzfahrzeuge v Hannoveru uspořádal Svaz německého automobilového průmyslu VDA.

spinner