Veletrhy a výstavy

​Přípravy na veletrh CZECHBUS 2023 jsou v plném proudu

4.7. – Plánovaná veletržní sezóna letošního podzimu v PVA EXPO PRAHA přinese i 12. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS. Souběžně se bude konat i 2. ročník veletrhu SCTS – SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS, který se bude věnovat dopravní infrastruktuře chytrých měst a přinese unikátní koncept simulace města ve výstavní hale. Termín konání obou akcí je 21. až 23. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Oficiálními vozy obou veletrhů jsou automobily značky FORD.

​Veletrh transport logistic Mnichov letos uvítal více než 75 000 návštěvníků

Čtyři veletržní dny, plné haly výstaviště v Mnichově, vystavovatelé a návštěvníci z celého světa a dynamické odvětví, které je stále na vzestupu. Takový byl květnový veletrh transport logistic a integrovaný veletrh Air Cargo Europe. Tradičně zde byla i společná česká expozice.

​V Ostravě začíná třídenní mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days

5.6. – Šest desítek vystavovatelů se představí na třídenním mezinárodním železničním veletrhu Rail Business Days, který dnes začíná v areálu Trojhalí Karolina v Ostravě. Prezentovat se tam budou výrobci kolejových vozidel a jejich dílů, dopravci i společnosti zabývající se zabezpečovacími a řídicími systémy.

​LogiMAT letos přilákal rekordní počet návštěvníků

Letošní veletrh LogiMAT, který se konal koncem dubna ve Stuttgartu, se nesl ve znamení rekordů. Během tří dnů konání veletrhu přišlo na stuttgartské výstaviště celkem 62 343 odborných návštěvníků (+25 procent), což je největší návštěvnost v historii tohoto intralogistického veletrhu.


​Veletrh Rail Business Days se stěhuje do Ostravy

15.11 – Mezinárodní železniční veletrh a konference Rail Business Days se po letošním úspěšném ročníku v příštím roce stěhuje do Ostravy. Nový areál Trojhalí Karolina nabídne možnost dalšího rozvoje veletrhu. Akce proběhne ve dnech 5. až 7. června 2023 a propojí mezinárodní veletrh železničních i drážních vozidel pro širokou i odbornou veřejnost, odbornou konferenci a společenské setkání na B2B rovině, a to vše v jednom jediném areálu.

IAA 2022: Ocenění pro eActros LongHaul a premiéra nového modelu eCanter

Svou premiéru na veletrhu IAA Transportation 2022 měl koncepční prototy modelu eActros LongHaul, jehož sériová výroba je plánována od roku 2024. A ihned také získal získal ocenění 2023 Truck Innovation Award. Navíc dceřiná společnost koncernu Daimler Truck Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation představila novou generaci modelu FUSO eCanter, lehkého nákladního vozidla se zcela elektrickým pohonem, které bylo nedávno představeno v Japonsku.

​Vyšlo v DN 18 - 19

WOF EXPO PRAGUE 2022: Objevte „World of Freight" v srdci Evropy

21.9. – Logistika je ze své podstaty mezinárodním odvětvím spojujícím země po celém světě a již existuje mnoho velkých, zavedených a globálních konferencí a výstav o nákladu. Co však dosud chybělo, bylo samotné zaměření na vysoce rozmanitý region s velkým potenciálem: střední a východní Evropu (CEE). World of Freight (WOF) Expo si klade za cíl tuto mezeru zaplnit a začíná dobře.

​V Gdaňsku se v září uskuteční veletrh TRAKO

Představení nových výrobků, inspirativní setkání. Prostě svět železnice na jednom místě. V září se v polském Gdaňsku uskuteční již 14. ročník Mezinárodního železničního veletrhu TRAKO.

​​CzechBus 2019: Důraz na elektromibilitu a alternativní pohony

Loni na konci listopadu se v Praze uskutečnil již 9. ročník středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy a garážové a servisní techniky. Pro návštěvníky první největší změnou byla skutečnost, že veletrh se loni nekonal v Praze-Holešovicích, ale v novém areálu PVA Expo Praha v Letňanech.

PR

Italsko-česká obchodní komora zve na veletrh TRANSPOTEC & LOGITEC

Italsko-česká obchodní komora zajišťuje účast české delegace na mezinárodním veletrhu TRANSPOTEC & LOGITEC, který se uskuteční ve dnech 21. až 24. února 2019 v italské Veroně.

TRANSPOTEC & LOGITEC je veletrh zaměřený na silniční dopravu a logistiku a inovační technologická ře­šení

spinner