Veletrhy a výstavy

Czech RailDays 2014

Největším lákadlem drážního veletrhu byl Railjet

Více než 180 firem představilo své novinky ze světa železnice na třídenním mezinárodním veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2014. Jedním z největších lákadel byla zcela nová vysokorychlostní souprava Railjet, kterou zde prezentovaly České dráhy (ČD). V Ostravě byla k vidění třetí z celkem sedmi jednotek, které pro českého dopravce za přibližně 100 milionů € (2,7 miliardy Kč) vyrábí společnost Siemens. První dva vlaky už začaly v květnu jezdit mezi Prahou a Brnem a od června míří až do Vídně. Všechny jednotky dodá výrobce do konce roku.

CZECHBUS 2014

Veletrh nejen o autobusech

Mezi návštěvníky posledního veletrhu CZECHBUS 2013 dominovali představitelé dopravních podniků, velkých či menších dopravců, provozovatelů veřejné dopravy… A to nejen z České republiky, významné zastoupení mělo hlavně Slovensko, ale také Maďarsko, Rakousko, Polsko a Německo. Na veletrhu se představilo celkem 48 autobusů, 12 českých premiér. Zastoupeny byly jak busy s tradičním pohonem (většinou však už Euro 6), tak i s pohonem na CNG, elektrobusy a hybridy.

Autosalon Ženeva 2014

Ženevský autosalon letos obsadily malé automobily

Ženevský autosalon letos patřil především malým vozidlům. Tedy pokud si odmyslíme všechny ty produkční automobily, koncepty, supersporty a vozy malých výrobců. Švýcarsko je specifické tím, že zde nesídlí žádná automobilka produkující velkosériové modely. Zato v této poměrně bohaté zemi již řadu let prosazují přísné ekologické předpisy, mají rozsáhlou a udržovanou infrastrukturu, rádi jezdí auty, a tak není divu, že se zde každý výrobce snaží co nejvíce uspět.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2013

V Brně se opět představilo to nejlepší z průmyslu

Ve druhém říjnovém týdnu hostilo brněnské Výstaviště jubilejní, 55. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Vrcholné průmyslové akce roku se zúčastnilo 1551 vystavovatelů z 28 zemí, podíl zahraničních účastníků dosáhl 46 procent. Návštěvnost zůstala na úrovni loňského ročníku: během pěti veletržních dnů na Výstaviště zavítalo zhruba 75 tisíc zájemců. Většinou se jednalo o odborníky z různých průmyslových oborů, podnikatele či představitele veřejné správy.

Ing. Jaroslav Hanák (SPD ČR, SD ČR) pro DN

„Průmysl je moderní, inovativní základ české ekonomiky“¨

Nejvýznamnější událost českého průmyslu, 55. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, otevře brány příští týden. Každoroční přehlídka firem z České republiky i z mnoha zemí celého světa se stane příležitostí pro české podnikatele, aby nejen předvedli, co jejich firmy dokázaly, ale také aby se v širším kontextu zamysleli nad směřováním českého průmyslu. Před zahájením veletrhu jsme se s několika otázkami obrátili na Ing. Jaroslava Hanáka, prezidenta Svazu průmyslu a dopravy České republiky a prezidenta Svazu dopravy ČR.

Ing. Jiří Rousek (BVV) pro DN

„Veletrh si udržuje stabilně vysokou přízeň vystavovatelů“

Brněnské výstaviště je připraveno na zahájení 55. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Příští týden se do Brna sjedou podnikatelé, státní představitelé i novináři a po pět dnů se budou účastnit přehlídky českého i světového průmyslu. Co vše se bude v Brně v prvním říjnovém týdnu odehrávat, na to jsme se zeptali ředitele MSV Ing. Jiřího Rouska.

Jiří Kuliš (Veletrhy Brno) pro DN

„Máme dva roky na to, abychom koncept veletrhu lépe vysvětlili“

Brněnské výstaviště bude příští týden souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem hostit i nový samo-statný dopravní veletrh EUROTRANS 2013, který se měl původně konat ve zvláštním termínu na začátku září. O důvodech přesunutí veletrhu, jeho náplni a dalších perspektivách jsme hovořili s generálním ředitelem Veletrhů Brno Jiřím Kulišem.

Czech Raildays 2013

V horkém počasí zaujala především sněžná fréza z CZ LOKO

Třídenní mezinárodní veletrh železniční techniky Czech Raildays se letos odehrál v poměrně nepříznivých klimatických podmínkách. Dějiště veletrhu, ostravské nákladové nádraží, sužovalo uprostřed června tropické vedro. Na výstavní ploše převratné novinky téměř chyběly, expozice jednotlivých firem se většinou opíraly o již představená vozidla. Mezi několik výjimek patřila například sněžná fréza ze společnosti CZ LOKO.

transport logistic 2013

České dopravní a logistické firmy bylo v Mnichově vidět

Mnichovský veletrh transport logistic bývá označován za hlavní událost nejen evropské, ale i světové logistiky. Letos se uskutečnil ve dnech 4. až 7. června a na mnichovské výstaviště na něj za aktuálními trendy dopravy a logistiky zamířilo na 53 tisíc návštěvníků prakticky z celého světa – především odborníků z dopravních a logistických firem, ale také z řady průmyslových odvětví či pracovníků státní správy. Mezi více než dvěma tisícovkami vystavovatelů z 63 zemí tradičně nechyběli ani zástupci z České republiky.

Czech Raildays 2013

V Ostravě se prezentuje na 180 firem ze železničního průmyslu

OSTRAVA (19.6.) – Novinky ze světa železniční dopravy a kolejové techniky je možné vidět až do čtvrtka 20. června na třídenním mezinárodním veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2013. Letos se zde prezentuje přibližně 180 firem reprezentujících nejen český železniční průmysl. „Na stáncích je vidět, kam se za ten rok zase železnice posunula. Firmy vozí čím dál více různých ukázek konkrétních výrobků. Myslím si, že nejenom český průmysl jde hodně dopředu a sekunduje úspěšně zahraničním firmám," řekl manažer veletrhu Stanislav Zapletal.

spinner