​Veletrh se pokusí nahlédnout do budoucna

​Veletrh se pokusí nahlédnout do budoucna

Už jen jedenáct dní dělí českou i světovou logistiku od chvíle, kdy se po dvou letech otevřou brány mnichovského veletrhu a odborná i laická veřejnost bude mít možnost na stáncích vystavovatelů posoudit, kam se za dva roky obor posunul. Již 17. ročník světového veletrhu logistiky, mobility, IT a supply chain managementu proběhne od 9. do 12. května a pořadatelé očekávají vysoký zájem návštěvníků.

Letos se na ploše 115 tisíc metrů čtverečních představí přes 2000 vystavovatelů ze 60 zemí. V centru pozornosti jsou letos hned čtyři země: Polsko, Írán, USA a Jihoafrická republika. Ale věřme, že i Český pavilon, kde nebudou chybět ani Dopravní noviny, zaujme další vystavovatele a návštěvníky veletrhu.

I když v expozicích vystavovatelů z nejrůznějších oborů dopravy, logistiky i souvisejících činností bude určitě hodně co k vidění, stranou pozornosti jistě nezůstane ani bohatý doprovodný program, který je zaměřen na aktuální trendy v oboru. Odborníci v diskusích budou hledat odpovědi na otázky, kde se v budoucnu budou nacházet hlavní trhy, odkud kam budou logistické toky směřovat v následujících desetiletích i jak ovlivní logistiku Průmysl 4.0. Právě Internet věcí, doručování pomocí dronů a robotů nebo i 3D tisk má zatím svá omezení. Ale bude tomu tak i za pět, deset nebo patnáct let?

Velmi diskutovaným tématem ve světle posledních měsíců bude i hledání odpovědi na otázku, jak s ohledem na celou řadu předpisů jednotlivých zemí EU pro přeshraniční dopravu může být splněn požadavek zákazníka na rychlou, spolehlivou a nákladově efektivní dopravu.

Témat k diskusi se nejen na oficiálních fórech v průběhu letošního ročníku transport logistic v Mnichově objeví celá řada, a tak lze očekávat, že stejně jako v minulých letech i letos bude začátkem května mnichovské výstaviště ideálním místem k výměně zkušeností, názorů i osobních postřehů.

(mna)

spinner