Veletrhy a výstavy

Autosalon Brno 2009

I v době recese vystavovatelé v Brně představili řadu novinek

Ačkoli řada automobilek musela letos přijmout úsporná opatření, návštěvníci letošního Autosalonu Brno ve dnech 5. až 11. června o novinky připraveni nebyli. V podstatě jedinou oporou organizátorů byla ovšem
domácí Škoda Auto a její mateřský koncern Volkswagen.

Oltis

Mnichovský veletrh byl pro Oltis úspěšný

Jako velmi úspěšnou hodnotí svou účast na květnovém mnichovském veletrhu transport logistic společnost OLTIS Group. Se svými produkty v oblasti informačních systémů pro dopravu, spedici a logistiku se v hale významných železničních dopravců představila v reprezentativní patrové expozici.

Ing. Antonín Šípek (Sdružení AP) pro DN

„Česko potřebuje komplexní program obnovy vozového parku“

Po dlouhé řadě let se letos veletrh Autosalon Brno připravuje v době, kdy firmy automobilového průmyslu místo nedostatku výrobních kapacit čelí zcela opačným problémům. O aktuální situaci výrobců a jejich dalších perspektivách jsme hovořili s Ing.

transport logistic 2009

Mnichovský transport logistic: je důležité hledět do budoucna

Bavorská metropole Mnichov se minulý týden opět proměnila v hlavní město evropské i světové dopravy a logistiky. Dvanáctý ročník odborného veletrhu transport logistic podnikatelům, politikům i odborné veřejnosti nabídl jedinečnou přehlídku všeho, co současná doprava nabízí a čím žije.

PETROLsummit ’08

Důkazy proti nepoctivým distributorům PHM se shánějí těžko

Je velice těžké shromáždit důkazy, které by umožnily úspěšně zasáhnout proti firmám, které používají nekalé praktiky, a to proto, že jednak znají různé techniky falšování pohonných hmot, jednak mají velmi dobré krytí i po právní stránce.

Německo

ILA 2008 se těší na mimořádnou účast

Pořadatelé mezinárodní výstavy letecké a kosmické techniky ILA – Spolkový svaz německého leteckého a kosmického průmyslu BDLI a Messe Berlin – jsou dva týdny před konáním akce spokojeni s množstvím rezervací výstavních ploch.

For Logistic 2008

Letňany přivítaly logistický veletrh

V Pražském veletržním areálu v Letňanech se v polovině dubna uskutečnil první ročník veletrhu For Logistic. Nový veletrh zaměřený na dopravu, logistiku, skladování a manipulaci se konal spolu se dvěma dalšími odbornými akcemi – 7.

Stavební veletrhy Brno

Zvýrazněným tématem rekordního ročníku jsou stavební stroje

Stavební veletrhy Brno 2008 ve dnech 22. až 26. dubna tvoří komplex tří projektů – IBF, SHK BRNO a ELEKTRO – a mezinárodní veletrh investic, financí a realit URBIS INVEST. Jako vrchol letošní veletržní sezony je doprovodí i oslavy 80 let vzniku brněnského výstaviště: výročí otevření unikátní funkcionalistické stavby Brněnského výstaviště s dominantou pavilonu A v roce 1928 si výstaviště připomene právě při zahájení Stavebních veletrhů.

Stavební veletrhy Brno

Hlavní téma: Nedostatek kapacit ve stavebnictví

Problémy, s nimiž se potýká nová výstavba, se v čase mění. Na rozdíl od minulosti má nyní české stavebnictví před sebou velmi dobré vyhlídky, pokud jde o objem finančních prostředků určených na proinvestování.

Německo

Berlínský InnoTrans je rok před konáním téměř vyprodán

Hlavní město Německa bude v příštím roce opět hostit největší mezinárodní veletrh dopravní a kolejové techniky: InnoTrans 2008 se v Berlíně uskuteční od 23. do 26. září. Rok před zahájením veletrhu si vystavovatelé rezervovali již 90 procent výstavní plochy.

spinner