Veletrhy a výstavy

Česká doprava a logistika se úspěšně zviditelnily v Mnichově

Transport logistic 2005

České firmy mohou Evropě nabídnout efektivní řešení současných problémů v dopravě a logistice, prohlásil na slavnostním zahájení největší evropské přehlídky dopravy, logistiky a souvisejících oborů – mnichovského veletrhu transport logistic – na přelomu května a června český ministr dopravy Milan Šimonovský.

V Dortmundu se v listopadu sejde většina středoevropských ministrů dopravy

Rail#tec 2005

Do seznamu výstav s oficiální českou účastí v dubnu přibyl další významný dopravní veletrh. Po květnovém mnichovském transport logistic ministerstvo průmyslu a obchodu finančně podpoří účast českých vystavovatelů i na listopadovém veletrhu rail#tec v Dortmundu.

Transport a Logistika letos překoná první dva ročníky

Brněnské veletrhy

Letošní třetí ročník bienálního Mezinárodního veletrhu dopravy a logistiky Transport a Logistika zřejmě překoná oba předchozí ročníky. Rozšíření evropského trhu představovalo významný mezník i pro dopravní a logistické obory, což se podle pořadatelů projevuje i ve zvýšeném zájmu o veletrh.

Celý svět dopravy a logistiky se sejde v Mnichově

Transport logistic 2005

Letošní jubilejní, desátý ročník mnichovského veletrhu transport logistic nejlépe charakterizuje jeho rekordní zahraniční účast. Podíl zahraničních vystavovatelů vzrostl na 40 procent a oproti poslednímu ročníku veletrhu v roce 2003 je o pětinu vyšší.

Čeští vystavovatelé v Mnichově obsadí o 70 procent více výstavní plochy

transport logistic 2005

Největšího evropského veletrhu dopravy a logistiky transport logistic se letos v Mnichově ve dnech 31. května až 3. června zúčastní celkem 35 českých vystavovatelů. Své produkty a služby představí na celkové ploše 1100 m2 a obsadí tak o 70 procent více místa než při posledním ročníku veletrhu v roce 2003.

Před konstruktéry těžké kavalerie pro stavebnictví stojí stále nové úkoly

Dopravní prostředky pro stavebnictví

Obor stavebnictví, včetně těžby nerostných surovin pro stavebnictví, doznává v nových zemích Evropské unie neobyčejný rozvoj. Neobejde se přitom bez široké palety moderních mechanizačních prostředků.

Současná projektová dokumentace dopravních staveb je nedostatečná

Udržitelná výstavba

Resort stavebnictví je jedním z největších spotřebitelů přírodních zdrojů. V budoucnu se musí podstatně lépe hospodařit se všemi, zejména neobnovitelnými materiálovými a energetickými zdroji.

Na konferenci v Praze se podruhé sejdou přední zástupci letecké dopravy

CEE Aviation 2005

Ve dnech 23. a 24. května se v Praze uskuteční druhý ročník konference CEE Aviation, unikátního mezinárodního setkání vrcholných představitelů leteckých společností, letišť a poskytovatelů služeb v letecké dopravě, jejichž aktivity se týkají nejen střední a východní Evropy.

Účast na pařížském EQUIP AUTO ’05 letos finančně podpoří stát

Francie

Jedna ze stěžejních světových výstavních akcí pro automobilový průmysl – francouzské EQUIP AUTO – se letos na pařížském výstavišti ve Villepinte uskuteční ve dnech 13. až 18. října.

AMI v dubnu v Lipsku již popatnácté, poprvé jako Středoevropský autosalon

Německo

Jeden z nejmodernějších veletržních areálů v Evropě – výstaviště v saském Lipsku – bude letos hostit celkem 37 veletrhů, z toho tři novinky. Nejvýznamnější z nich bude bezesporu patnáctý ročník mezinárodního autosalonu Auto Mobil International (A­MI).

spinner