Veletrhy a výstavy

Rail # tec bude hostit špičky evropské dopravní politiky

Německo

Desítka evropských ministrů dopravy se v listopadu v německém Dortmundu setká na půdě veletrhu rail # tec. Českou republiku bude zastupovat náměstek ministra dopravy Vojtěch Kocourek. Účast na „železničním summitu“ přislíbili německý spolkový ministr dopravy Manfred Stolpe, nizozemská ministryně dopravy Karla Peijsová, švýcarský spolkový ministr dopravy Moritz Leuenberger, ruský ministr dopravy Igor Jevgenijevič Levitin, státní tajemník maďarského ministerstva dopravy Tibor Szanyi, britský ministr dopravy Alistair Darling, polský ministr dopravy Krzysztof Opawski, španělská ministryně dopravy Magdalena Alvarezová a slovenský ministr dopravy Pavol Prokopovič.

Červnový brněnský Autosalon byl veletrhem premiér

Autosalon Brno 2005

Mezinárodní veletrh Autosalon Brno 2005, který se na brněnském Výstavišti konal na začátku června, byl podle údajů organizátora „největším showroomem osobních automobilů ve střední a východní Evropě“.

Česká doprava a logistika se úspěšně zviditelnily v Mnichově

Transport logistic 2005

České firmy mohou Evropě nabídnout efektivní řešení současných problémů v dopravě a logistice, prohlásil na slavnostním zahájení největší evropské přehlídky dopravy, logistiky a souvisejících oborů – mnichovského veletrhu transport logistic – na přelomu května a června český ministr dopravy Milan Šimonovský.

V Dortmundu se v listopadu sejde většina středoevropských ministrů dopravy

Rail#tec 2005

Do seznamu výstav s oficiální českou účastí v dubnu přibyl další významný dopravní veletrh. Po květnovém mnichovském transport logistic ministerstvo průmyslu a obchodu finančně podpoří účast českých vystavovatelů i na listopadovém veletrhu rail#tec v Dortmundu.

Transport a Logistika letos překoná první dva ročníky

Brněnské veletrhy

Letošní třetí ročník bienálního Mezinárodního veletrhu dopravy a logistiky Transport a Logistika zřejmě překoná oba předchozí ročníky. Rozšíření evropského trhu představovalo významný mezník i pro dopravní a logistické obory, což se podle pořadatelů projevuje i ve zvýšeném zájmu o veletrh.

Celý svět dopravy a logistiky se sejde v Mnichově

Transport logistic 2005

Letošní jubilejní, desátý ročník mnichovského veletrhu transport logistic nejlépe charakterizuje jeho rekordní zahraniční účast. Podíl zahraničních vystavovatelů vzrostl na 40 procent a oproti poslednímu ročníku veletrhu v roce 2003 je o pětinu vyšší.

Čeští vystavovatelé v Mnichově obsadí o 70 procent více výstavní plochy

transport logistic 2005

Největšího evropského veletrhu dopravy a logistiky transport logistic se letos v Mnichově ve dnech 31. května až 3. června zúčastní celkem 35 českých vystavovatelů. Své produkty a služby představí na celkové ploše 1100 m2 a obsadí tak o 70 procent více místa než při posledním ročníku veletrhu v roce 2003.

Před konstruktéry těžké kavalerie pro stavebnictví stojí stále nové úkoly

Dopravní prostředky pro stavebnictví

Obor stavebnictví, včetně těžby nerostných surovin pro stavebnictví, doznává v nových zemích Evropské unie neobyčejný rozvoj. Neobejde se přitom bez široké palety moderních mechanizačních prostředků.

Současná projektová dokumentace dopravních staveb je nedostatečná

Udržitelná výstavba

Resort stavebnictví je jedním z největších spotřebitelů přírodních zdrojů. V budoucnu se musí podstatně lépe hospodařit se všemi, zejména neobnovitelnými materiálovými a energetickými zdroji.

Na konferenci v Praze se podruhé sejdou přední zástupci letecké dopravy

CEE Aviation 2005

Ve dnech 23. a 24. května se v Praze uskuteční druhý ročník konference CEE Aviation, unikátního mezinárodního setkání vrcholných představitelů leteckých společností, letišť a poskytovatelů služeb v letecké dopravě, jejichž aktivity se týkají nejen střední a východní Evropy.

spinner