EIA

Zveme na českou účast na veletrhu Taitronics 2010

Zveme na českou účast na veletrhu Taitronics 2010

Organizátorem českého národního pavilonu na veletrhu elektroniky Taitronics 2010, který se uskuteční ve dnech 11. až 14. října v tchajwanské metropoli Tchaj-peji, je Českomoravská elektrotechnická asociace EIA. Díky ní se české firmy z oblasti elektroniky a elektrotechniky podívají na Tchaj-wan již popáté.

V uplynulých letech se mnoha českým podnikům podařilo na tchajwanském veletrhu najít partnery, navázat úspěšnou spolupráci a uvést na světové trhy nové společné produkty. Cílem asociace je i letos v Tchaj-peji představit společnosti z České republiky jako partnery s vysokou profesionální znalostí a kvalifikací, s níž mohou jít do ostrého globálního konkurenčního boje.

České podniky by neměly být chápány pouze jako dealeři zahraničních výrobků nebo brána do Evropské unie. Doménou českého elektronického a elektrotechnického průmyslu jsou produkty s vysokým podílem inovací a přidanou hodnotou, výrobky založené na průmyslovém výzkumu a vývoji. To je také důvod, proč se členové EIA často zapojují do týmů univerzit a vědecko-výzkumných institutů navrhujících kompletní design produktů. Českým podnikům se velmi daří v takových oblastech, jako je měření, regulace a controlling v průmys-lových procesech a v automatizaci a robotizaci výroby.

Dokladem významu elektrotechnického a elektronického průmyslu je rovněž fakt, že jeden z nejvýznamnějších strojírenských veletrhů ve střední Evropě, Mezinárodní strojírenský veletrh, se koná v Brně. MSV je tradičním místem prezentace tchajwanských firem na středoevropském i celoevropském trhu. Důležitost tchajwanské účasti v Brně letos dokládá návštěva náměstka ministra pro ekonomické záležitosti Tchaj-wanu, pana Kuo-Hsin Lianga.

EIA uspořádá český národní den

Asociace EIA hodlá na veletrhu Taitronics 2010 nabídnout zázemí a zkušenosti technologického průmyslu, který má dobrou pozici na českém, ale i evropském trhu. Největší úsilí bude věnováno nalezení partnerů nejen pro samotný obchod, ale především pro vývoj a výrobu nových produktů. Partnerství podporuje také české ministerstvo průmyslu a obchodu – přímou podporou české účasti na Tchaj-wanu a dlouhodobou přítomností zastoupení vládních agentur Czech-Invest a CzechTrade v jihovýchodní A­sii.

Expozici Českomoravské elektrotechnické asociace EIA, jež je partnerem tchajwanského svazu elektrotechnického průmyslu TEEMA, navštívil v roce 2008 místopředseda Senátu Parlamentu ČR Petr Pithart. Asociace EIA zve srdečně všechny návštěvníky do českého pavilonu ve 4. patře výstavní haly Nangang veletrhu Taitronics 2010 a na český národní den 13. října.

Jan Prokš, zástupce ředitele Českomoravské elektrotechnické asociace www.electroindustry.eu

spinner