Informatika

​Klimatická neutralita jako nutnost, zákazníci ČEZ ESCO ji požadují ve velkém

7.11. – Společnost EP Rožnov, lídr v návrhu a realizaci čistých prostor, chce být nejpozději do roku 2030 klimaticky neutrální. Zásadní snížení emisí oxidu uhličitého pomůže EP Rožnov získat nové zákazníky a udržet si stávající velké odběratele, mimo jiné významné mezinárodní firmy, pro které je zodpovědný přístup k podnikání a ochraně klimatu stále větší prioritou a zásadně ovlivňuje strukturu jejich dodavatelského řetězce. Klimatická neutralita všech dodavatelů je například zásadní pro největšího výrobce čipů v Česku, dceru nadnárodního giganta onsemi.

​Škoda Group a Speno International uzavřely partnerství na integraci systému ETCS

7.11. – Škoda Group uzavřela strategické partnerství se společností Speno International, odborníkem na řešení reprofilace železničních tratí a výhybek. Tato spolupráce se soustřeďuje na inženýrské a autorizační služby v oblasti systémové integrace při zavádění evropského vlakového zabezpečovacího systému (ETCS) do 15 žlutých vozidel společnosti Speno. Tímto novým kontraktem Škoda expanduje do Švýcarska, které je pro skupinu novou zemí.

Správa železnic posiluje ochranu před kybernetickými útoky

1.11. – Správa železnic dnes zahájila provoz jednoho z největších a technicky nejvyspělejších pracovišť kybernetické bezpečnosti ve státní správě. Nové dohledové centrum významně posílí ochranu železniční sítě před neustále narůstajícími kybernetickými útoky. To je důležité především kvůli faktu, že se jedná o součást kritické infrastruktury stá­tu.

Právě vyšlo v DN č. 22

TIMOCOM: Digitalizace je zdatným pomocníkem, API rozhraní přispívá ke zvýšení efektivity

26.10. - Ruční přepisování dat ze systému do systému bezpochyby patří do minulosti. V dnešní době je kladen velký důraz na efektivitu přenosu dat, kterou může zajistit pouze digitalizace. Dopravní firmy potřebují především rychlá a přesná data. V této souvislosti společnost TIMOCOM nabízí propojení přes API rozhraní, které je pro dopravní firmy zdatným pomocníkem

PST CLC Mitsui-Soko uspěla v soutěži The Best of Czech and Slovak Logistics

25.10. - Společnost PST CLC Mitsui-Soko ve velké konkurenci uspěla v soutěži The Best of Czech and Slovak Logistics. V kategorii „Nejlepší logistický projekt“ získala druhé místo za implementaci digitálního dvojčete ve skladech hotové výroby a přímého materiálu ve společnosti Philip Morris ČR v Kutné Hoře, kde PST CLC Mitsui-Soko zajišťuje outsourcing logistiky. Výsledky soutěže byly vyhlášeny v rámci konference The Best of Czech and Slovak Logistics konané na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Soutěž organizovala Logistika.Tv spolu s odbornými časopisy TechMagazín a Robotic journal, ve spolupráci s Veletrhy Brno.

​Podle zprávy DHL se počítačové vidění s AI stává technologií měnící průmysl

23.10. – Trh s počítačovým viděním roste a odborníci předpovídají, že se objem prodeje v tomto segmentu zvětší více než čtyřnásobně, z 9,4 miliardy USD v roce 2020 až na 41,11 miliardy USD v roce 2030. Počítačové vidění může zvýšit efektivitu, ušetřit čas, zvýšit úroveň udržitelnosti a snížit náklady. Společnost DHL zveřejnila svoji nejnovější zprávu o trendech s titulem Počítačové vidění s umělou inteligencí, v níž je počítačové vidění představeno jako trend, který se v příštích pěti letech stane neoddělitelnou součástí standardních provozních činností v logistice.

​Akcie Eurowagu budou od 23. října na trhu Free Market pražské burzy

19.10. – Akcie společnosti W.A.G Payment Solutions (Eurowag) budou od 23. října obchodovány na trhu Free Market pražské burzy. Obchodovat se bude v českých korunách pod zkráceným názvem WAG PAYMENT. Emisi na trh uvádí společnost Wood & Company. Informovala o tom Burza cenných papírů Praha. Na trhu Free Market je nyní 30 společností.

SDT: Liniové řízení významně zvyšuje plynulost a bezpečnost silničního provozu a snižuje cestovní doby

V roce 2010 byl na dálnici D0/D1 zprovozněn komplexní systém ITS pro organizaci, řízení a ovlivňování dopravy včetně tunelových staveb, k jehož subsystémům patří liniové řízení dopravy (je implementováno obousměrně na úseku km 21 – 76 a také na D1 ve směru Praha v km 21 – 10). Dosavadní zkušenosti ukazují, že stávající systém se osvědčil a je žádoucí jej rozvíjet, co se rozsahu týče, a doplnit o další funkce.

​DODO přináší do logistiky dynamickou cenotvorbu

12.10. – Technologicko-logistická služba DODO nově do logistiky poslední míle přináší koncept dynamické cenotvorby a reaguje tak na zvyšující se tlak zákazníků na rychlé doručení za co nejnižší ceny. Zavedení dynamického nacenění doručení firmě umožňuje optimalizovat cenu dopravy podle aktuální celkové poptávky v daném městě a tím koncovým zákazníkům poskytnout možnost využít rychlé doručení v den objednání zboží za atraktivnější ceny než kdy dříve. Novinka navíc přispívá i městskému provozu, protože umožňuje poptávku optimálně rozložit do celého dne a zmírnit tak provoz během největších dopravních špiček.

​Drone Helipad v Brně: 3L Robotics spojuje síly s Honeywell Aerospace a má podporu ESA

11.10. – Firma 3L Robotics, specializující se na vývoj řešení pro last mile delivery, dala dohromady tým inženýrů a spustila ambiciózní projekt – Drone Helipad, který má potenciál změnit způsob, jakým jsou zásilky doručovány v centru města Brna. Projekt byl oficiálně zahájen v minulém roce a již nyní získává mezinárodní uznání a podporu z řady institucí.

spinner