Informatika

​Řídicí software mySTOCK WMS pro nový evropský logistický sklad společnosti Donoci

19.8. – Společnost Donoci, s. r. o., úspěšně nasadila pro řízení svého nového skladu v Blansku řešení mySTOCK WMS od společnosti KVADOS a.s. Donoci v průběhu 25 let vyrostlo z lokálního e-shopu na jednoho z největších hráčů s osvětlením v Evropě. Jejich ambiciózní růst a potenciál si žádá i kvalitní a náročné skladové technologie. Nové automatizované řešení tak řídí provoz více než 100 skladníků den­ně.

​Tým české pobočky Element Logic posilují Patrik Manina, Jan Bárta a Přemysl Mikolášek

16.8. – Tým české pobočky společnosti Element Logic posilují tři noví pracovníci s dlouholetými obchodními a manažerskými zkušenostmi. Evropský lídr v oblasti automatizovaných skladových řešení do svých kruhů přijal Account Managera Patrika Maninu a Sales Managery Jana Bártu a Přemysla Mikoláška.

​PST CLC Mitsui-Soko připravuje digitální dvojčata vlastních logistických center

15.8. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko pokračuje v realizaci plánu na digitalizaci a optimalizaci procesů. Aktuálně se připravuje zahájení prací na zpracování digitálních dvojčat pro vlastní logistická centra PST CLC Mitsui-Soko. Digitální dvojčata budou postupně nasazena ve složitějších provozech s cílem výrazného zvýšení efektivity skladování.

Společnost Hymer navrhla obytný vůz pomocí platformy Siemens Xcelerator

30.7. - Přední světový výrobce rekreačních vozidel Hymer využil portfolio softwaru a služeb Siemens Xcelerator a komplexní digitální dvojče k vývoji nového rekreačního vozidla VisionVenture, které boří veškeré dosavadní konvence.

Passengera rozšiřuje portfolio o novozélandského železničního dopravce KiwiRail

23.7. - Připojení k internetu, infotainment portály, informační vizuální systémy a další digitální služby z dílny české technologické společnosti Passengera používají cestující v hromadné dopravě od Česka a švýcarských Alp přes Blízký východ až po exotická místa, jako je Machu Picchu v Peru nebo Francouzská Polynésie. Nyní společnost do svého portfolia přidá také Nový Zéland, kde s dopravcem KiwiRail podepsala kontrakt v hodnotě přesahující 17 milionů korun (1,3 milionu novozélandských dolarů). Její řešení se od konce roku 2023 začne objevovat ve všech třech železničních úsecích turistických vlaků s názvem Great Journeys New Zealand. Dopravce chce cestujícím s pomocí řešení od Passengery nabídnout špičkový digitální zážitek a zároveň získat nové marketingové a komunikační možnosti.

Ing. Roman Srp a Ing. Jiří Matějec (SDT): Inteligentní technologie umožňují efektivnější využití stávajících zdrojů

19.7. – Sdružení pro dopravní telematiku (SDT) dlouhodobě podporuje tzv. chytré vládnutí v oblasti inteligentní mobility. Některá z konkrétních témat, na které se SDT zaměřuje letos, nám přiblížili prezident sdružení Ing. Roman Srp a viceprezident Ing. Jiří Matějec.

JUDr. Václav Kobera (MD/EUSPA): Přínos z investic do kosmických aktivit v ČR je až osminásobný

18.7. – Podpora kosmických aktivit a rozvoj ITS je jednou priorit stávajícího českého předsednictví ve Visegrádské čtyřce. O přiblížení současného stavu těchto odvětví v České republice jsme požádali JUDr. Václava Koberu, ředitele Odboru ITS, kosmických aktivit a výzkumu, vývoje a inovací Ministerstva dopravy a předsedu správní rady Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA).

Ing. Štefan Mestický: OLTIS Group má velké zkušenosti s realizací komplexních IT systémů v celém dopravním řetězci

17.7. – Společnost OLTIS Group působí na trhu s informačními systémy pro dopravu a logistiku již od roku 1997. Jaké je její současné postavení a na co se v této oblasti zaměřuje, to nám přiblížil generální ředitel OLTIS Group Ing. Štefan Mestický.

Zeptali jsme se Tomáše Budníka, technologického experta a zakladatele investiční skupiny Thein

14.7. – S rozvojem digitalizace a IOT vystupuje do popředí i nutnost ochrany systémů před útoky zvenčí, a to i u menších podniků. Jsou si toho podle vašich zkušeností firmy již více vědomy, nebo tuto oblast podceňují?

​ČD Cargo – lídr elektronizace na železničním dopravním trhu

13.7. – Společnost ČD Cargo dosáhla v IT v posledních letech významného pokroku a patří v tomto oboru k opravdovým lídrům. Zároveň vyvíjí trvalé úsilí, aby se nové IT trendy projevily ve zvýšené úrovni služeb. Díky našemu inovativnímu přístupu jsme v posledních letech vytvořili a implementovali řadu efektivních řešení, která přinášejí skutečnou hodnotu nejen nám, ale zejména našim zákazníkům.

spinner