Informatika

OLTIS Group vystavuje v Mnichově

Centrem evropské dopravy a logistiky se v příštím týdnu stane bavorská metropole Mnichov. Ve dnech 9. – 12. května 2023 se zde uskuteční mezinárodní veletrh dopravy, logistiky, informačních technologií a řízení dodavatelských řetězců  – transport logistic Mnichov 2023. V letošním roce se této bezesporu nejdůležitější oborové akce zúčastní se svými expozicemi více než 2000 vystavovatelů z 63 zemí světa.

ČD - Telematika zvýšila loni zisk na 125,5 milionu Kč, tržby měla rekordní

11.5. - ČD – Telematika, dceřiná společnost Českých drah, za loňský rok vykázala zisk 125,5 milionu Kč, což je meziročně o 14 procent více. Tržby byly nejvyšší od založení společnosti, vzrostly téměř o 400 milionů na 2,4 miliardy Kč. Společnost to uvedla v tiskové zprávě.

​Renault Trucks představuje e-learningovou platformu zaměřenou na dekarbonizaci

6.5. – Potřeba dekarbonizace dopravy je v současné době velmi aktuální tématem, které vyvolává u odborníků na dopravu a logistiku řadu otázek. To vedlo značku Renault Trucks, která je již téměř patnáct let odborníkem na elektromobilitu, ke spuštění Akademie dekarbonizace: bezplatné e-learningové platformy přístupné pro každého. Poskytuje odborné odpovědi na většinu otázek, které mohou vyvstat při plánování transformace podnikání.

​Schmitz Cargobull a Trimble spolupracují na řízené správě dat

Prostřednictvím centra pro správu dat TrailerConnect společnosti Schmitz Cargobull mohou spediční firmy poskytovat svým zákazníkům kontrolovaně a bezpečně data relevantní pro zakázku.

Právě vyšlo v DN č. 9

​Eurowag se poprvé zúčastní světového veletrhu transport logistic v Mnichově

4.5. – Společnost Eurowag, přední poskytovatel integrovaných řešení v oblasti silniční dopravy v Evropě, se poprvé zúčastní světového veletrhu zaměřeného na logistiku, mobilitu, IT a management dodavatelského řetězce. Akce s názvem transport logistic se koná v Mnichově od 9. do 12. května.

​MPO dá na zlepšení pokrytí železnice signálem 5G 120 milionů korun

27.4. – Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) rozdělí na zlepšení pokrytí dvou železničních koridorů mobilním signálem 5G zhruba 120 milionů korun. Výzva z Národního plánu obnovy se týká vybudování základnových stanic podél tratí Praha – Česká Třebová – Ostrava a Česká Třebová – Brno. Zajistí tak lepší mobilní připojení pro cestující a bezpečnější provoz na železnici.

​Konference Trends in Automotive Logistics 2023 zve k nahlédnutí do zákulisí Digital Factory

28.4. – Experti z evropského automotive přijedou 16. května do Plzně na konferenci Trends in Automotive Logistics (TAL) diskutovat o trendech formujících toto odvětví. Již 22. ročník akce pořádá společnost Aimtec ve spolupráci s IHK Regensburg a Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou. Letos umožní účastníkům objevit, co se skrývá „Behind the Scenes at the Digital Factory“.

Technologii CBTC pro nejdelší plně podzemní linku metra v Singapuru dodá Siemens Mobility

24.4. - Společnost Siemens Mobility získala od singapurského dopravního úřadu (Singapore Land Transport Authority, LTA) zakázku na dodání technologie CBTC (Communications-Based Train Control – na komunikaci závislé zabezpečení) a nástupištních dveří (platform screen doors, PSD) pro linku metra Cross Island Line (CRL) v hodnotě zhruba 310 milionů EUR.

​Jiří Černý: Chytrá automatizace a digitalizace zvyšuje efektivitu výroby i logistiky

Společnost Continental Automotive Czech Republic uvedla do provozu systém AutoStore, který je dalším krokem k plně digitálnímu závodu v Brandýse nad Labem. Zkušenosti s tímto systémem po ruce fugnování i další výzvy, které se dotýkají logistiky tamního výrobního závodu, nám přiblížil ředitel jeho Supply Chain Managementu Jiří Černý.

Letos bude pokryto palubní sítí ČD WiFi už přes 2000 vozidel v provozu ČD

13.4. – Tisíce regionálních vlaků a stovky dálkových spojů Českých drah v současnosti nabízejí připojení k internetu prostřednictvím palubní sítě Wi-Fi. Letos přibude dalších více než 300 vozidel a celkový počet vozů, ve kterých je Wi-Fi dostupná, přesáhne 2000. U všech dálkových vozidel a také u velké části regionálních souprav jsou kvůli co nejlepší dostupnosti Wi-Fi instalovány routery osazované SIM dvou operátorů.

spinner