United Airlines ve své letecké škole připraví do konce desetiletí pět tisíc pilotů

United Airlines ve své letecké škole připraví do konce desetiletí pět tisíc pilotů

7.4. - Americká letecká společnost United Airlines ve své letecké škole připraví do konce desetiletí 5000 pilotů. Plánuje přitom, aby nejméně polovina z nich byly ženy a lidé s jinou než bílou barvou kůže. Tento krok je součástí širšího plánu do roku 2030 přijmout 10 000 pilotů, protože řada těch ve službě dosáhne důchodového věku, který činí 65 let, uvedla firma.

Aerolinky oznámily loni v únoru, že kupují tuto leteckou školu. Začátek výuky zastavila pandemie, nyní se ale poptávka po leteckém cestování obnovuje a United se vrací k plánu doplnit řady svých pilotů.

Minulý týden letecká společnost informovala, že znovu přijímá piloty a že začne třemi stovkami těch, jejichž přijímací proces překazila pandemie. Letecká škola United výcvik poskytne lidem s minimálními, popřípadě žádnými zkušenostmi. První třída s 20 piloty začne letos ve třetím čtvrtletí, studium by měli dokončit v první polovině příštího roku.

United a další aerolinky v letech před pandemií zvýšily nábor pilotů. O práci v United mohou požádat i studenti letecké školy, kteří zprvu získávají zkušenosti u menších leteckých společností. Od začátku výcviku po přijetí do United studenta dělí zhruba pět let. Z nynějších 12 000 pilotů této letecké společnosti je sedm procent žen a 13 procent má jinou než bílou barvu kůže.

(čtk)

Foto: United Airlines

spinner