V květnu nastoupil do funkce nově jmenovaný obchodní ředitel Renault Trucks ČR Ing. Daniel Sýs. Bohaté zkušenosti v oblasti obchodu získával v řadě významných pozic. Daniel Sýs několik let pracoval ve společnosti F. Berger, spol. s r. o., nejprve jako obchodník a následně na pozici prokuristy.
Silniční doprava
Představenstvo jmenovalo v červnu novým prezidentem a výkonným ředitelem společnosti Scania AB Martina Lundstedta. V nové pozici začne působit od 1. září jako nástupce Leifa Östlinga, který byl od stejného data jmenován členem představenstva společnosti Volkswagen AG s odpovědností za oblast užitkových vozidel.
Na pozici výkonného ředitele (COO) společnosti Avia Ashok Leyland Motors, s. r. o., (AALM) byl v květnu jmenován Ing. Tomáš Jiřička, který do té doby pracoval jako finanční ředitel společnosti. Do loňského září byl výkonným ředitelem AALM Marcus Pauels, po jeho odchodu nebyla pozice obsazena.
MAN Truck & Bus Czech Republic
MAN nabízí limitovanou edici tahače TGX Czech Twenty
Společnost MAN Truck & Bus Czech Republic, s. r. o., nabízí dopravcům u příležitosti dvaceti let na českém trhu zvláštní edici tahače MAN TGX 18.480 EfficientLine Czech Twenty v barevné kombinaci černé a stříbrné metalízy. Nabídka vozidel s dvoulůžkovou kabinou XM a aerodynamickým kitem je omezena na dvacet vozidel.
V Praze se minulý týden uskutečnilo nejvyšší zasedání Mezinárodní automobilové federace FIA, tzv. FIA Conference Week 2012. Zasedání pravidelně každý rok pořádá některý z významných členských klubů federace, letos tato role připadla Ústřednímu automotoklubu ČR (ÚAMK).
PRAHA 19.7. – Tuzemská pobočka předního světového dodavatele kabeláží pro energetický průmysl, firma nkt cables s.r.o., rozšířila svůj autopark o elektromobil Peugeot iOn. Vůz jí dodala společnost LeasePlan Česká republika, která spravuje její automobilovou flotilu. Hlavním cílem projektu společností nkt cables, Peugeot Česká republika a ČEZ je prověřit, nakolik je elektromobil využitelný coby přirozená součást vozového parku.
Autobusová doprava
Veolia Transport přebírá první část z dodávky malokapacitních autobusů SOR
PRAHA 19.7. – Společnost Veolia Transport ČR (VT ČR), jako jeden z významných domácích autobusových dopravců, převzala od výrobce autobusů SOR první čtyři nová částečně nízkopodlažní vozidla typového označení CN 8,5. Malokapacitní autobusy jsou první částí dodávky z celkem devíti vozů, které dopravce pořizuje. Zbývající vozidla budou dodána VT ČR během srpna a září 2012. Dvě nová vozidla bude dopravce provozovat v rámci Středočeského kraje, jeden autobus bude jezdit na Vysočině a jeden v Pardubickém kraji.
Evropská komise
EK prý plánuje častější technické kontroly starších vozů
BRUSEL 12.7. – Evropská komise plánuje zavedení častějších technických kontrol u starších automobilů. Vozy starší šesti let tak budou muset na kontrolu každý rok. Vyplývá to podle agentury DPA z návrhu příslušného zákona. V pátek by prý měl tento plán oficiálně představit eurokomisař pro dopravu Siim Kallas.
Výkony silniční nákladní dopravy letos dále klesají. Hmotnost zboží v prvním čtvrtletí klesla o devět procent, v přepočtu na tunokilometry se pokles pohyboval kolem čtyř procent. Vyplývá to z posledních údajů ministerstva dopravy.
PRAHA 11.7. – Volkswagen Caddy patří na českém trhu mezi nejoblíbenější a nejvšestrannější městské dodávkové vozy. Nyní je ještě lépe připraven na nástrahy rozvážkové dopravy díky parkovacímu asistentu „Park Assist“, který umožňuje zaparkovat vůz s automatickým ovládáním řízení. Tento inovativní systém je kromě pohonu všech kol a dvouspojkové převodovky DSG dalším prvkem, který v tomto segmentu nabízí pouze Caddy.