Finanční služby

​Průměrná cena povinného ručení v květnu klesla o 169 Kč

24.6. – V květnu se průměrná cena povinného ručení opět snížila, a to na 6543 Kč. Je to o 169 Kč méně než v dubnu. Znamená to rovněž nejnižší průměrnou cenu od začátku sledování vývoje POVIndexu od loňského srpna. Za 6543 Kč bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

EUROWAG rozšiřuje nabídku o finanční služby, které firmám ulehčí současnou situaci

20.5. – EUROWAG, nejrychleji rostoucí poskytovatel řešení mobility v Evropě, hledá způsoby, jak v těžkém období podpořit své zákazníky. V souvislosti se současnou ekonomickou situací proto rozšiřuje poskytované finanční služby o takzvaný Liquidity package. Tento balíček řeší dva problémy spojené s optimalizací cash-flow a se snižováním nákladů.

Členové ČLFA loni poskytli leasingy a úvěry za 132,21 miliardy Kč

Členové ČLFA loni poskytli leasingy a úvěry za 132,21 miliardy Kč Premium

14.2. – Členové České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly v roce 2019 firmám či domácnostem prostřednictvím leasingu a úvěrů 132,21 miliardy Kč. Dalších 25,36 miliardy Kč získali podnikatelé na financování provozu formou factoringu. Celkově tak objem financování firem a domácností meziročně vzrostl o 3,5 % na 157,57 miliardy Kč.

Evropský leasing v 1. pololetí vzrostl na 183 miliard EUR

Evropský leasing v 1. pololetí vzrostl na 183 miliard EUR Premium

10.12. – Celkový objem leasingu v Evropě dosáhl v první polovině letošního roku 183,1 miliardy EUR, což je o 3,4 procenta více než ve stejném období roku 2018. Evropský leasing tak roste sedmým rokem po sobě, tempo růstu se však letos zpomalilo. Za celý loňský rok totiž evropský leasing dosáhl objemu 386,4 miliardy EUR při meziročním zlepšení o 7,7 procenta. Vyplývá to ze statistik federace evropských leasingových asociací Leaseurope, jejímž členem je i Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA).

Rozšíření autonomních vozidel bude mít dopad i na pojištění a vlastnictví

Rozšíření autonomních vozidel bude mít dopad i na pojištění a vlastnictví Premium

5.8. – Doprava budoucnosti se začíná stávat realitou a automobilky se předhánějí v představování samořízených automobilů. Kromě etického a technického aspektu bude mít jejich rozšíření vliv na samotný trh. Asociace pojišťoven předpokládá významný nárůst na poli operativního leasingu. Podle expertů se stanou samořízená auta běžnou součástí dopravního provozu do deseti let. 

Pronájem vozidel CharterWay staví na individuálním přístupu k zákazníkům

Krátkodobý pronájem nákladních vozidel od jednoho týdne do 24 měsíců s balíčkem služeb nezbytných pro provozování moderní silniční dopravy – tak lze stručně charakterizovat službu CharterWay. Tu Mercedes-Benz nabízí v Německu již od roku 1992 a v České republice od roku 2010. A od samého počátku sází také na osobní přístup ke každému zákazníkovi.

​Dvě třetiny exportérů z Česka při obchodování s Japonskem dál zbytečně platí plné clo

22.5. – Významnou část cel odstranila či snížila nová dohoda mezi Evropskou unií a Japonskem o volném obchodu, která začala platit letos v únoru. Přestože dohoda přináší exportérům roční úspory na clu až ve výši 2,4 miliardy Kč, dvě třetiny firem neumí nebo nedokážou tyto výhody využít.

Členové ČLFA poskytli klientům v 1. čtvrtletí 49,19 miliardy Kč

Členové ČLFA poskytli klientům v 1. čtvrtletí 49,19 miliardy Kč Premium

21.5. – Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvním čtvrtletí letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 49,19 miliardy Kč, tedy o 1,6 % více peněz než ve stejném období roku 2018. Souhrnné pohledávky členů ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci letošního března 253,07 miliardy Kč.

​Arval se v roce 2019 zaměří na podporu zelené mobility

​Arval se v roce 2019 zaměří na podporu zelené mobility Premium

22.3. – V loňském roce společnost Arval, přední poskytovatel operativního leasingu, znovu zvětšila svůj vozový park, v globálním měřítku o 8,2 procenta, v České republice dokonce o 9 procent. Dařilo se jí posílit ve všech segmentech korporátních klientů. Výrazný zájem zaznamenala také o soukromý pronájem. V roce 2019 se chce věnovat inovacím a digitálním aplikacím s důrazem na zelenou a alternativní mobilitu.

​Průzkum: evropský leasing v prvním pololetí poroste, optimismus však mírně klesá

​Průzkum: evropský leasing v prvním pololetí poroste, optimismus však mírně klesá Premium

26.2. – Podle manažerů evropských leasingových firem bude první polovina letošního roku pro jejich byznys příznivá, nicméně převažující optimismus ohledně dalšího vývoje na trhu mírně poklesl. Vyplývá to z ankety European Business Confidence Survey, kterou vždy jednou za půl roku provádí konzultantská společnost Invigors EMEA pro federaci evropských leasingových asociací Leaseurope. Jejím členem je i Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA).

spinner