Finanční služby

PR text

Jaký lze očekávat vývoj cen na povinné ručení v roce 2019?

Sjednání pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem motorového vozidla je dnes povinností každého řidiče, a proto tento typ pojištění nyní nabízí téměř každá pojišťovna. S takto obsáhlou nabídkou se však váže vysoká konkurence mezi pojistiteli, a tedy i odlišné ceny a podmínky pojištění. V dnešním článku se vám proto pokusíme nastínit, jaké změny cen lze u povinného ručení v roce 2019 očekávat.

Co přinesl prosinec 2018 v dopravě

Závěr roku přinesl řadu událostí kolem krádeží zásilek z dopravních prostředků i ze skladů a také krádeží zboží včetně vozidel a nezřídka i za použití násilí. Bylo by milejší věnovat se na konci roku tématu pohodovějšímu, než je moderní loupežnictví. Avšak rádi ukážeme i to pozitivní – některé nové kroky, jak se touto situací do budoucna potýkat.

Česko stále zaostává ve využití operativního leasingu

Česko stále zaostává ve využití operativního leasingu Premium

14.12. – České firmy využívají operativní leasing ve srovnání se zahraničím stále výrazně méně. Pozvolna se nicméně zahraničním firmám přibližují. Podíl operativního leasingu na financování firemních vozů v Česku meziročně lehce posílil na 16 procent, v zahraničí se jeho podíl drží na 28 procentech. Vyplývá to z letošního průzkumu Fleet Barometer 2018. U menších firem a živnostníků je využití operativního leasingu ještě nižší. Ve srovnání s předchozími lety však postupně roste a již tvoří asi 8 procent. Potenciál dalšího růstu v tomto segmentu je podle odborníků velký.

Peter Tölgyesi se vrací do společnosti LeasePlan ČR na pozici obchodního ředitele

Peter Tölgyesi se vrací do společnosti LeasePlan ČR na pozici obchodního ředitele Premium

19.10. – Obchodním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika byl jmenován Peter Tölgyesi. Do firmy navrací po téměř sedmi letech, které strávil ve vedení společnosti ČEZ Korporátní služby, naposledy jako místopředseda rady jednatelů a ředitel úseku Nemovitosti a dopravní služby.

Průzkum: evropský leasing čeká úspěšný konec roku

2.10. – V anketě European Business Confidence Survey, kterou vždy jednou za půl roku provádí konzultantská společnost Invigors EMEA pro federaci evropských leasingových asociací Leaseurope, letos v létě vyjádřilo 87 procent respondentů názor, že v příštích šesti měsících bude evropský leasingový trh růst. Loni v prosinci tento názor zastávalo 80 procent dotázaných. Pokles trhu předpokládalo v létě 6 procent dotázaných, o půl roku dříve to bylo 5 procent.

Leasingová společnost Arval CZ rozšířila flotilu o elektromobily

22.8. – Elektromobilita v poslední době zažívá rozmach. Na to reaguje leasingová společnost Arval CZ a v letošním roce plánuje rozšířit zastoupení elektroaut ve své flotile. Nově pořídila dva plně elektrické vozy Nissan Leaf, které poskytla do pronájmu společnosti Foxconn. I přes rostoucí poptávku, jež prodlužuje dodací lhůty, Arval do konce roku zastoupení elektromobilů ve své flotile zdvojnásobí.

LeasePlan má ve flotile rekordních 1,806 milionu vozidel

20.8. – Společnost LeasePlan Corporation měla na konci letošního prvního pololetí ve své flotile 1,806 milionu vozidel, což o 6,7 procenta více než loni ve stejné době. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Ústavní soud: Pojišťovny mají platit náhradní vůz i u zcela zničeného auta

7.8. – Ústavní soud dospěl k závěru, že pojišťovny by měly z povinného ručení platit náhradní vůz i v případě takzvané totální škody, tedy tehdy, když byl původní vůz při nehodě zcela zničen. Podle Ústavního soudu judikatura soudů v této oblasti není jednotná a je především na Nejvyšším soudu, aby se zabýval jejím sjednocením, uvedl dnes ústavní soudce zpravodaj Tomáš Lichovník.

Nejvíce prostředků šlo loni na financování vozidel

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v roce 2017 prostřed­nictvím leasingu, úvěrů a factoringu 163,28 miliardy Kč, což je o 5,4 procenta více než v roce 2016. Z celkových 163,28 miliardy korun bylo 132,09 miliardy určeno na financování firemních investic a provozu a 31,19 miliardy na financování zboží a služeb pro domácnosti.

Na nepojištěné škody opět přispívají nepojištění motoristé

4.1. – Od začátku letošního roku byl znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Ten se týká majitelů, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení. Výjimku tvoří situace, kdy je vozidlo zapsáno jako vyřazené z provozu, zaniklé nebo vyvezené do jiného státu, a dále také případy jeho odcizení.

spinner