​Společnost cargo-partner zdvojnásobí kapacitu logistického centra v Dunajské Stredě

​Společnost cargo-partner zdvojnásobí kapacitu logistického centra v Dunajské Stredě

16.11. - Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb v úterý 14. listopadu oficiálně zahájil výstavbu třetí haly iLogistics Centra v Dunajské Stredě, kterou se téměř zdvojnásobí skladová kapacita ze současných 27 600 na 50 000 palet. Po spuštění plného provozu zde cargo-partner vytvoří 60 až 70 nových pracovních míst.

Společnost cargo-partner působí na Slovensku již 30 let a patří mezi nejúspěšnější spediční společnosti v zemi. V roce 2022 činil její obrat téměř 140 milionů eur a aktuálně ve svých pobočkách v Bratislavě, Dunajské Stredě, Žilině a Košicích zaměstnává přes 200 logistických expertů.

Zvýšení kapacity z 18 200 na 34 300 m²

iLogistics Centrum v Dunajské Stredě je v provozu od roku 2012, přičemž se postupně rozrůstalo, tak jak se zvyšovala i poptávka klientů po logistických řešeních. Předchozí rozšíření v roce 2020 zvýšilo kapacitu skladu na 18 200 m². Vybudování třetí haly je čtvrtou a poslední fází projektu, čímž se skladová kapacita logistického komplexu zvýší na 34 300 m² na celkové ploše 60 000 m².

Nová A-class skladová budova byla navržena s důrazem na energetickou efektivnost a na ploše 14 600 m² nabídne regálový systém s kapacitou 22 400 paletových míst a stavebně oddělenou část o ploše 1 500 m², kterou bude možné využít jako bezprašný sklad či rework zónu. Rychlou a bezproblémovou nakládku a vykládku zajistí 22 nakládacích ramp a 2 drive in brány. Plánována je také předpříprava na průmyslovou myčku přepravek.

Přímé spojení s terminálem Metrans

Díky strategické poloze a propojení s intermodálním terminálem Metrans může cargo-partner klientům nabídnout časovou úsporu 1 až 2 dny a také nesporný ekologický a ekonomický efekt. „Propojení mezinárodního terminálu s naším skladem nám umožňuje složit kontejnery, které do Dunajské Stredy směřují vlakem z přístavů Bremerhaven, Hamburk, Koper Rotterdam, Terst a Istanbul, přímo z vlaku k našemu skladu bez nutnosti použití tahače. K vykládce slouží 9 kontejnerových bran našeho cross docku. Stejně to funguje i v případě exportu. Toto řešení má výhodu i u těžkého a nadrozměrného zboží, pro které máme vyčleněnou samostatnou bránu,“ uvedl Tibor Majzún, Managing Director cargo-partner na Slovensku a Regional Director pro severo-východní Evropu. cargo-partner je zatím jedinou společností na Slovensku, která takové řešení klientům nabízí.

Provoz v nové hale by měl být spuštěn začátkem 4Q roku 2024 a v první fázi by zde mělo najít práci 20 nových zaměstnanců, přičemž po spuštění plného provozu se počítá s 60 až 70 novými pracovními místy.

Slavnostní výkop k výstavbě nové skladové haly

Oficiálního zahájení výstavby se zúčastnili Dr. Johannes Wimmer, velvyslanec Rakouska na Slovensku, Mag. Bettina Trojer, obchodní radní Rakouského velvyslanectví a Ing. Alena Blahoutová Corporate Director Real Estate ATL Immoinvest.

Zakladatel a CEO cargo-partner, Mag. Stefan Krauter zdůraznil význam iLogistics Centra v Dunajské Stredě pro celou skupinu: „Náš slovenský tým patří mezi nejúspěšnější v rámci skupiny a jsem rád, že rozpoznal a využil potenciál Dunajské Stredy jako důležitého intermodálního hubu a přeměnil jej do etablovaného a úspěšně fungujícího logistického centra. iLogistics Centrum Dunajská Streda je jedním z nejdůležitějších železničních uzlů cargo-partner v Evropě, což nám umožňuje dodávat automobilové komponenty předním výrobcům OEM ve více zemích střední Evropy. Díky rozšíření kapacit o třetí halu pokračujeme v našem úspěšném příběhu s další špičkovou logistickou lokalitou v Dunajské Stredě. Na rozšíření bude dohlížet společnost ATL, specialista na logistické nemovitosti ve střední a východní Evropě."

Zaměření na skladování a logistiku

Prostory cargo-partner v Dunajské Stredě disponují kapacitou pro uskladnění 27 600 palet a jsou vybaveny regulací teploty v rozmezí +15 až +25 °C, což umožňuje skladovat i výrobky, vyžadující zvláštní péči. Pro klienty je zde k dispozici také přes 11 000 m² sloužících jako celní sklad. Na základě dlouholetých zkušeností s manipulací s automobilovými, průmyslovými komponenty a high-tech stroji, jakož i nadrozměrnými náklady a projektovými zásilkami, poskytuje tým cargo-partner i celou řadu služeb s přidanou hodnotou, zajišťující kvalitu a péči v každém kroku dodavatelského řetězce. Kromě iLogistics Centra v Dunajské Stredě cargo-partner provozuje i druhý sklad v Bratislavě s kapacitou pro 14 000 palet a plochou skladu 8 200 m².

(lan)

Foto: cargo-partner

spinner