Veřejná doprava

Mobilním signálem byly pokryty další čtyři stanice metra

10.7. - Mobilním signálem byly pokryty další čtyři stanice metra v Praze. Oznámil to včera na twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib. Signál tak je k dispozici v 50 z celkových 61 stanic metra. Do konce roku budou podle primátora pokryty i téměř všechny zbývající stanice. Výjimkou je stanice Jiřího z Poděbrad, kde se čeká na plánované úpravy.

Univerzita Pardubice používá pro modelování dopravy AIMSUN NEXT od Yunexu

8.7. - Společnost YUNEX, dceřiná společnost Siemens Mobility, v rámci veřejné soutěže dodala Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice softwarový nástroj Aimsun Next. Prostřednictvím tohoto nástroje budou zástupci z Fakulty elektrotechniky a informatiky realizovat projekty v oblasti řízení dopravy na zvolené dopravní infrastruktuře, modelovat dopravní systémy s uplatněním mikroskopické simulace disponující pokročilou funkcionalitou pro vývoj vlastních algoritmů a aplikací z této oblasti.

Cestujícím v Sofii už slouží 30 nových trolejbusů ze Škody Electric

8.7. - Tisíce cestujících už svezly v Sofii nové trolejbusy, které tamnímu dopravnímu podniku dodala plzeňská Škoda Electric. Dceřiná firma skupiny Škoda Transportation pro hlavní město Bulharska vyrobila celkem 30 moderních nízkopodlažních trolejbusů za zhruba 500 milionů korun.

Studie společnosti Getberg: Praha je na 137. místě v žebříčku nejzacpanějších měst

7.7. - Příměstské vlaky a dobrá dopravní infrastruktura s propojením na městskou hromadnou dopravu, jsou základem moderního města. Praha, která se dopravními problémy ve špičkách potýká, jako každé jiné velkoměsto, je na tom však ve srovnání dobře. Dle údajů TomTom je Praha na 137. místě v žebříčku nejzacpanějších měst. To jednoznačně ukazuje, že fungující příměstská doprava umí dopravním špičkám metropole ulehčit. Přitom více než 30 % ekonomicky aktivních lidí pracujících v Praze do hlavního města dojíždí.

Plzeňská Škoda Electric modernizuje a rozšíří do tří let výrobu za 250 mil. Kč

3.7. - Plzeňská Škoda Electric, největší evropský výrobce trolejbusů, zmodernizuje a rozšíří do tří let svoji výrobu za čtvrt miliardy korun. Podnik už má za sebou základní kroky, kdy vybudoval parkovací plochy a rekonstruoval část kanceláří v hlavním objektu, teď ho čeká modernizace výrobní základny. Pokud se bude v Plzni montovat hodně autobusů, což je od letoška další výrobní náplň firmy, musela by hledat novou výrobní halu. ČTK to řekl generální ředitel podniku Bedřich Koukal.

Autobusy IVECO Urbanway o délce 12 metrů na CNG budou jezdit ve slovenském Martině

Společnost IVECO Bus dodá prostřednictvím Tempus – Trans, s. r. o., autorizovaného dealera značky IVECO Bus na Slovensku nové autobusy na CNG pohon pro město Martin. Jedná se o 35 vozů řady Urbanway o délce 12 metrů. Nabídka autobusů IVECO zvítězila ve veřejném výběrovém řízení vypsaném v březnu. Moderní autobusy na stlačený plyn poputují na Slovensko už na konci tohoto roku.

MAN představil v ČR Lion´s City E s obřími bateriemi a velkým dojezdem

Společnost MAN Truck & Bus Czech Republic přestavila koncem května v České republice v rámci akce MAN Electryfying Europe plně elektrický Lion´s City E s obřími bateriemi a bezkonkurenčním dojezdem. Vzápětí autobus putoval do Dopravního podniku města Děčína, který jako první dopravce projevil zájem o testování. Vedle plně elektrické verze autobusu si účastnící mohli prohlédnout také hybridní provedení Lion´s City Hybrid a elektrickou verzi dodávky TGE pro přepravu nákladu i osob.

​MAN Lion´s City E s obřími bateriemi se již testuje u českých dopravců

25.6. – Společnost MAN Truck & Bus Czech Republic představila koncem května v České republice v rámci akce MAN Electryfying Europe plně elektrický Lion´s City E s obřími bateriemi a bezkonkurenčním dojezdem. Vzápětí autobus putoval do Dopravního podniku města Děčína, který jako první dopravce projevil zájem o testování.

​Průzkum: Češi během pandemie omezili MHD, autem jezdili jako dřív

25.6. – Více než polovina Čechů během pandemie omezila cesty hromadnou dopravou, autem většina jezdila stejně jako dřív, přes 14 procent jezdilo dokonce víc. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Kalkulátor.cz. Podle průzkumu Češi cestování celkově omezili.

​Stát rozdá mezi autobusové zájezdové dopravce dalších až 380 milionů korun

24.6. – Stát rozdá mezi zájezdové autobusové dopravce dalších až 380 milionů Kč jako kompenzace ztrát z koronavirové pandemie. Ministerstvo dopravy k tomu připravilo dotační program COVID Bus II, výše podpory se bude počítat podle počtu autobusů, jejich ekologické třídy a počtu sedaček. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Program naváže na kompenzace ze závěru loňského roku, kdy ministerstvo mezi dopravce rozdělilo přes 932 milionů korun.

spinner