Expresní služby

​Zájem Čechů o dovážku potravin se výrazně zvýšil

24.4. – Aktuální koronavirová krize významně urychlila digitalizaci retailu a mnoho lidí přiměla k tomu, aby online nakupovali i potraviny. Zvýšená poptávka po doručování nákupů způsobila také významný nárůst zájmu o služby logistického startupu DoDo, který vozí nákupy pro Košík, Rohlík i TESCO; v březnu lidem dovezl o polovinu nákupů více.

​GLS nadále zajišťuje přepravu balíků napříč Evropou a Severní Amerikou

23.4. – V době koronavirové krize hrají poskytovatelé balíkových služeb klíčovou roli při zajišťování základních logistických služeb umožňujících tok zboží. GLS pokračuje v poskytování balíkových přepravních služeb ve všech zemích, kde působí, a nadále během tohoto kritického období spojuje lidi v Evropě a Severní Americe.

​V Česku klesl kvůli koronaviru objem B2B zásilek, méně se využívá i dobírka

22.4. – V průběhu března poklesl v ČR objem odeslaných B2B zásilek zhruba o jednu šestinu a o 14 % se snížil také podíl nákupů na dobírku. Vyplývá to z údajů služby Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek.

DHL Supply Chain a Locus Robotics rozšiřují partnerství a nasazují do provozů v USA další roboty

9.4. – Společnost DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky působící v rámci skupiny Deutsche Post DHL, a společnost Locus Robotics, lídr na trhu s autonomními mobilními roboty (AMR) pro distribuční sklady, oznámily rozšíření partnerství, které zahrnuje 10 nových implementací řešení AMR od společnosti Locus v roce 2020 v Severní Americe. Nasazení robotů LocusBot od společnosti Locus Robotics je v plánu i v České republice.

​Doprava v České republice se kvůli koronaviru mění, ruší se spoje, firmy jsou v potížích

31.3. – Šíření koronaviru a s ním spojená vládní opatření dostala tuzemskou dopravu do situace, jakou v novodobé historii nepamatuje. Stovky spojů byly kvůli nízkému zájmu zrušeny, snižuje se automobilový provoz a kamionoví dopravci mají potíže kvůli výraznému úbytku zakázek. Řada dopravních firem tak počítá podle analytiků se stamilionovými škodami, některé zřejmě zbankrotují. Situace se podle nich bude po krizi v některých odvětvích zlepšovat jen pozvolna a budou nutné i zásahy státu.

​UPS a Wingcopter spolupracují na vývoji nové generace dronů pro doručování zásilek

31.3. – Dceřiná společnost UPS pro dodávky pomocí dronů, UPS Flight Forward, oznámila, že bude spolupracovat s německým výrobcem dronů Wingcopter na vývoji další generace dronů pro doručování balíků pro různé účely ve Spojených státech a na mezinárodní úrovni.

UPS testuje autonomní elektrická vozidla Gaussin pro přepravu návěsů

UPS testuje autonomní elektrická vozidla Gaussin pro přepravu návěsů Premium

13.3. - Společnost UPS oznámila, že začala testovat možnosti využití a odolnost autonomních elektrických vozidel Gaussin pro přepravu návěsů a kontejnerů v prostorách londýnského hubu UPS vybaveného vyspělými technologiemi.

​UPS využívá drony pro přepravu zdravotnických vzorků

​UPS využívá drony pro přepravu zdravotnických vzorků Premium

26.2. – Společnost UPS (NYSE: UPS) oznámila rozšíření programu přepravy pomocí dronů své dceřiné společnosti UPS Flight Forward na zdravotní systém Kalifornské univerzity v San Diegu. UPS Flight Forward ve spolupráci se společností Matternet zahajují program přepravy zdravotnických zásilek pomocí dronů mezi zdravotnickými zařízeními a laboratořemi tento měsíc.

Německý ministr dopravy chce testovat rozvoz balíčků metrem

18.2 – Provoz v ulicích německých městech je stále silnější a hustší a podle ministra dopravy Andrease Scheuera za to může i rostoucí poptávka po rozvozu zboží z internetových obchodů. Pomoci by podle něj mohlo, kdyby se zásilky začaly rozvážet přes noc metrem. Svůj nápad by Andreas Scheuer rád co nejdříve otestoval.

UPS v České republice rozšířila portfolio přepravních služeb

UPS v České republice rozšířila portfolio přepravních služeb Premium

6.2. - Společnost UPS oznámila rozšíření vnitrostátních přepravních služeb v České republice. České firmy mohou nyní využívat službu UPS Standard, která je nákladově nejefektivnější pozemní službou firmy.Současně došlo ke zlepšení času doručení u vnitrostátních služeb pro expresní přepravu. Služba UPS Express Saver u více než 17 000 poštovních směrovacích čísel garantuje doručení do 14 hodin.

spinner