Expresní služby

Logistický startup DoDo poprvé v černých číslech

Logistický startup DoDo poprvé v černých číslech Premium

4.2. - Logistický startup DoDo, spadající do portfolia investiční skupiny V-Sharp Michala Menšíka, pokračuje ve strmém růstu. S tržbami ve výši 250 milionů Kč, které oproti loňsku vyrostly o 300 %, se poprvé od svého vzniku dostal do pozitivní ekonomické bilance. Rok 2020 vnímá DoDo jako zlomový především z hlediska technologických inovací či spolupráce s obchodními partnery a firma během něj chce pokračovat ve stabilním a řízeném růstu.

DPD testuje novou elektrickou dodávku Renault

DPD testuje novou elektrickou dodávku Renault Premium

3.2. - Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, pracuje na rozšíření flotily plug-in dodávek. Momentálně testuje novou elektrickou dodávku Renault Kangoo Z.E. a v blízké době ověří schopnosti také většího modelu Master Z.E. stejné značky i v náročnějším provozu. Zařazení ekologických modelů je součástí dlouhodobé strategie DPDgroup – DrivingChange s cílem výrazně omezit uhlíkovou stopu a zbývající emise COplně kompenzovat.

UPS investovala do výrobce elektrododávek Arrival

UPS investovala do výrobce elektrododávek Arrival Premium

31.1. - Přepravní a zasilatelská společnost UPS oznámila, že její dceřinná investiční firma UPS Ventures ve středu získala menšinový podíl v britském startupu Arrival, který vyrábí druhou generaci elektrických užitkových vozidel.

Liftago má za sebou úspěšný rok s obratem 400 milionů Kč

Liftago má za sebou úspěšný rok s obratem 400 milionů Kč Premium

29.1. – České Liftago, které se z taxi platformy vyvinulo v platformu pro sdílenou logistiku v oblasti přepravy lidí i zboží, v roce 2019 uskutečnilo o 40 % více jízd než v předchozím roce. Do databáze společnosti se během minulého roku registrovalo přes 200 tisíc nových zákazníků a obrat dosáhl částky 400 milionů Kč.

Společnost DPD koupila balíkové divize Geis v Česku a na Slovensku

Společnost DPD koupila balíkové divize Geis v Česku a na Slovensku Premium

16.1. – Balíkové společnosti Geis Parcel v Česku a na Slovensku převzala od 14. ledna 2020 společnost DPD, člen skupiny DPDgroup. Firmy se na transakci dohodly začátkem listopadu uplynulého roku a akvizice již schválily antimonopolní úřady. Tímto DPD skokově posiluje své tržní postavení.

​GLS doručovala před Vánocemi včas, sezona pokračuje i v lednu

​GLS doručovala před Vánocemi včas, sezona pokračuje i v lednu Premium

15.1. – Přepravní společnost GLS před Vánocemi doručovala plynule všechny balíky. Do Štědrého dne se kurýrům podařilo rozvést nejen balíky podané do doporučeného data, tedy úterý 17. prosince, ale i ty, které GLS do přepravy přebírala těsně před Vánocemi. GLS během předvánočního období zaznamenala meziročně o 20 % větší objem zásilek. Stejně jako loni, i letos GLS přebírala do přepravy balíky, které nemohla doručit konkurence. Vánocemi však práce kurýrů nekončí. Od začátku nového roku je stále počet balíků vyšší o třináct procentních bodů oproti běžnému provozu.

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil Premium

27.12. – Zájem o rozvoz jídla na Štědrý den strmě roste. Služba Dáme jídlo zaznamenala 24. prosince meziročně téměř dvojnásobný počet objednávek. Zájem o dovoz jídla na Štědrý den se zvyšuje stále rychleji, reagují na něj i restaurace.

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent Premium

23.12. – Letošní období Vánoc bez jakýchkoliv pochyb znamená špičku pro českou e-commerce, a s tím spojené logistické služby. Na základě situace u společnosti DoDo, kde objem zakázek meziročně stoupl o rekordních 240 %, to uvedl její CEO Michal Menšík. Tento vzestup je podle něj zapříčiněn nejen růstem celého e-commerce trhu, ale také růstem na úkor tradičních, neagilních přepravců.

Aktuality ze světa 48/2019

Aktuality ze světa 48/2019 Premium

29.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA - Terminál Skandinavienkai v Lübecku – Travemünde bude od ledna 2020 centrem automobilního překladu. Lübecká přístavní správa (LHG) si zajistila významný objem zásilek s rejdařstvím Finnlines. V příštích třech letech bude LHG na Skandinavienkai ročně překládat cca 60 000 dalších hotových automobilů. Vozidla jsou určena pro ruský trh. 

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí Premium

28.11. – Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu očekávaného nárůstu počtu přepravovaných zásilek před letošními Vánocemi, ze které vyplývá, že největší objem zásilek bude odeslán v týdnu od 9. do 15. prosince. 

spinner