Německý ministr dopravy chce testovat rozvoz balíčků metrem

Německý ministr dopravy chce testovat rozvoz balíčků metrem

18.2 - Provoz v ulicích německých městech je stále silnější a hustší a podle ministra dopravy Andrease Scheuera za to může i rostoucí poptávka po rozvozu zboží z internetových obchodů. Pomoci by podle něj mohlo, kdyby se zásilky začaly rozvážet přes noc metrem. Svůj nápad by Andreas Scheuer rád co nejdříve otestoval.

"Jsem připraven vytvořit s některým z měst pilotní projekt, ve kterém bychom přebudovali podzemní dráhu a vytvořili z ní speciální balíčkovou podzemku," uvedl ministr dopravy.

Balíčkové metro by podle něj mohlo jezdit od druhé hodiny ranní a rozvážet zásilky do meziskladů ve stanicích v jednotlivých městských částech. Z nich by si následně dodavatelé balíky vyzvedávali a doručovali zákazníkům. Podle Andrease Scheuera by k tomu mohli využívat například elektrokol s nákladním prostorem, aby nezatěžovali dopravu ve městech a životní prostředí.

Při využití metra by podle německého ministra mohla klesnout doprava spojená s rozvozem zásilek až o dvacet procent. Méně časté by pak podle něj byly i dopravní zácpy, které mnohdy způsobují dodávkové vozy narychlo odstavené vedle řádných parkovacích pruhů. "Měli bychom být ochotni uvažovat inovativně a nevidět vždy jen možné problémy," uvedl ministr.

Podzemní dráhy mají v Německu města Berlín, Hamburk, Mnichov a Norimberk.

(čtk)

Foto: Pixabay

spinner