​GLS nadále zajišťuje přepravu balíků napříč Evropou a Severní Amerikou

​GLS nadále zajišťuje přepravu balíků napříč Evropou a Severní Amerikou

23.4. - V době koronavirové krize hrají poskytovatelé balíkových služeb klíčovou roli při zajišťování základních logistických služeb umožňujících tok zboží. GLS pokračuje v poskytování balíkových přepravních služeb ve všech zemích, kde působí, a nadále během tohoto kritického období spojuje lidi v Evropě a Severní Americe.

„Jako poskytovatel balíkových služeb pomáháme lidem napříč Evropou a Severní Amerikou s nepřerušenou dodávkou zboží. Současné uzavření hranic v Evropě se vztahuje pouze na pohyb osob s cílem omezit šíření pandemie. Volný pohyb zboží v Evropě není ovlivněn, i když zvýšené kontroly na hranicích mohou vést k prodloužení přepravních časů,“ uvedl Saadi Al-Soudani, generální ředitel GLS International.

Všechny národní pobočky GLS i v nejpostiženějších zemích nadále doručují balíky. Pouze některé oblasti s konkrétními poštovními směrovacími čísly mohou být na základě rozhodnutí místních úřadů nedostupné. GLS na svých webových stránkách dennodenně aktualizuje jejich seznam.

„Zřídili jsme krizové týmy na národní a mezinárodní úrovni a s jejich pomocí neustále přizpůsobujeme naše mezinárodní přepravní trasy aktuálním podmínkám v jednotlivých zemích a situaci na hranicích,“ uvedl Saadi Al-Soudani. „Mezinárodní služby jsou dostupné napříč celou naší evropskou sítí a naše dálkové linky stále jezdí stabilně,“ dodal.

Vzhledem k tomu, že je mnoho firem momentálně uzavřeno, žádá GLS odesílatele balíků na firemní adresy, aby předem zkontrolovali, zda bude možné na danou adresu balík doručit. V opačném případě bude zásilka bude vrácena zpět odesílateli.

Společnost GLS zavedla opatření na ochranu zdraví svých zaměstnanců, přepravních partnerů a příjemců balíků. Mezi tato opatření ve všech zemích patří zejména bezkontaktní doručení balíku příjemci.

(lan)

Foto: GLS

spinner