Francouzský výrobce Renault Trucks rozšiřuje nabídku v segmentu lehkých užitkových vozidel. Novinku s označením Maxity hodlá na trh uvést v březnu příštího roku. Doplní rodinu lehkých užitkových vozidel, kterou zatím tvoří modely Master a Mascott.
Silniční doprava
Hned dvě vozidla určená pro veřejnou dopravu – autokar Evadys H a novou verzi školního autobusu Récréo – představil na pařížském veletrhu cestovního ruchu MIT International v druhé polovině října ve světové premiéře výrobce autobusů Irisbus, který je součástí koncernu Iveco.
Společnost EvoBus GmbH na začátku října v Praze otevřela nové prodejní a servisní centrum pro autobusy značek Mercedes-Benz a Setra. Výstavba nového střediska na západním okraji hlavního města si vyžádala investici v celkové výši zhruba čtyř milionů €.
Společnost M+L Logistik, s. r. o., letos v dubnu zahájila dvouletý vzdělávací projekt Operační program rozvoje lidských zdrojů, jehož cílem je zvýšení její konkurenceschopnosti. Program je dotován ze sociálního fondu Evropské unie částkou 3,5 milionu Kč, což představuje 80 procent jeho celkového rozpočtu (viz DN 12/06).
Mercedes-Benz Sprinter: Rambo v žaketu
Test Mercedes-Benz Sprinter 315CDI / XL KAWA
Třetí generace modelu Mercedes-Benz Sprinter před jarním vstupem na světové trhy prodělala na pohled téměř neviditelný vývoj. Výraznější maska chladiče s rozměrným logem značky je v duchu soudobého designérského trendu markantní a přitom osobitá s jasnou návazností na předchozí vzhled.
Titul Dodávka roku 2007 si z Hannoveru odvezl nový Ford Transit
Van of the Year 2007
Na trhu se objevil teprve nedávno, ale už má za sebou první vítězství: Titul Van of the Year 2007 získal nový Ford Transit na konci září na 61. mezinárodním veletrhu užitkových vozidel IAA Nutzfahrzeuge v německém Hannoveru (viz DN 39/06).
Již od září je v provozu zákaznická linka společnosti Kapsch (bezplatné telefonní číslo 800 698 629), na níž se dopravci mohou předběžně registrovat do systému elektronického mýtného.
Kompletní péči o platební služby při výběru elektronického mýtného v České republice – od vytváření a správy sítě distribučních a kontaktních míst až vypořádávání plateb mezi uživateli a státem – bude mít na starosti Československá obchodní banka (ČSOB).
Německý výrobce užitkových vozidel MAN Nutzfahrzeuge v září zavedl nové označení divize obchodující s ojetými vozy: původní jméno MAN Diesel změnil na MAN TopUsed. Minulý týden to oznámilo české zastoupení značky MAN.
Zpřísněné emisní normy známé pod označením Euro 4 začnou v Evropské unii od 1. října platit pro všechna nová prodaná a přihlášená nákladní vozidla. Již od začátku roku však podstatně ovlivňovaly prodejní výsledky všech výrobců a dovozců nákladní automobilové techniky.