Informatika

ČD - Telematika loni vykázala hrubý zisk 169,6 mil. Kč, meziročně o 35 procent vyšší

22.5. - Dceřiná společnost Českých drah ČD – Telematika za loňský rok vykázala hrubý zisk 169,6 milionu korun, meziročně byl o více než 35 procent vyšší. Tržby z prodeje firmě loni ve srovnání s předešlým rokem vzrostly o 19 procent na 2,86 miliardy korun. Růst tržeb firma zdůvodňuje realizací zakázek při instalaci evropského vlakového zabezpečovače ETCS a výstavbě infrastruktury. Společnost zaznamenala také 16procentní růst u provozního zisku EBITDA, a to na 244 milionů korun. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy společnosti.

Trends in Automotive Logistics 2024: Připojte se do rychlého pruhu digitalizace

17.5. - Už 18. června se do Plzně vrátí další ročník konference Trends in Automotive Logistics (TAL 2024), tentokrát s titulem Driving the Digital Fast Lane. Opět nabídne aktuální témata pohledem českých i zahraničních řečníků, inspirativní přednášky a případové studie z praxe, stejně jako prostor pro networking a diskuzi.

Počet objednávek přes DB Schenker|Connect vzrostl za kvartál o čtvrtinu

14.5. - Globální poskytovatel logistických řešení rozšířil svůj modul pro online objednávání přeprav DB Schenker | Connect o další elektronické služby. Patří mezi ně zejména sledování zásilek, jízdní řády do vybraných destinací, fakturace a reklamace, nebo také emisní kalkulačka. Každý měsíc se prostřednictvím modulu zpracuje přes tisíc objednávek.

​Aimtec uspěl v prestižní soutěži Factory Innovation Award 2024

10.5. – Plzeňská technologicko-poradenská společnost zaměřující se na digitalizaci výroby a logistiky si z německého Hannover Messe odvezla první místo ze soutěže Factory Innovation Award, kde uspěla se svou digitalizační platformou Aimtec DCIx v kategorii „Resilient Factory“. V ní jsou oceněny společnosti pomáhající svým zákazníkům se zvládáním dopadů narušení dodavatelského řetězce – tak, aby na tyto výkyvy bylo možné nejen pružně reagovat, ale také jim předcházet.

​Adastra slaví desetileté partnerství se společností Cloudera

7.5. – Česko-kanadská konzultační společnost Adastra letos slaví 10leté partnerství se společností Cloudera, lídrem v hybridních datových platformách. Jako jediná v ČR je Select Partnerem Cloudery. Jde o nejvyšší úroveň partnerství na českém trhu. Big data platformy Cloudera, které Adastra na našem trhu navrhla a implementovala, pracují s petabyty dat a využívají více než sto serverů. Pracují s nimi tisíce uživatelů z různých sektorů (výroba, telekomunikace, bankovnictví, finanční služby apod.), někteří jsou lokalizováni daleko za hranicemi České republiky.


Daniel Priban (TIMOCOM): Přepravní burzy jsou spolehlivým barometrem situace na trhu

Dopravci i odesílatele jsou dnes pod velkým tlakem a snaží se optimalizovat své procesy, aby snížili náklady. Jak jim v tom může pomoci společnost TIMOCOM, která vedle přepravní burzy nabízí i komplexní logistické služby, to nám přiblížil Daniel Priban, Director Representative Office Czech Republic ve společnosti TIMOCOM.

Martin Kupka (MD): Každá miliarda investovaná do dopravní infrastruktury zvyšuje HDP

Česká republika v posledních letech významnou měrou podporuje výstavbu dopravní infrastruktury. O vyjádření, jak hodlá financovat její rozvoj v následujících letech, ale také o pohled na další témata související s dopravou, jsme požádali ministra dopravy Martina Kupku.

​Sedmdesát procent velkých českých firem chce mít do tří let jednotnou datovou platformu

30.4. – Jak velké organizace pracují s daty, zjišťovala Adastra, česko-kanadská konzultační společnost, v rámci svého workshopu na téma Datové platformy v dubnu 2024. Zjistila, že přes 60 % velkých společností si samo autonomně vytváří IT strategii. Pouhá pětina firem chce data sdílet a pracovat s nimi decentralizovaně. Nadpoloviční většina firem má spoustu dat, ale pro uživatele je obtížné je najít nebo jim důvěřovat. A téměř 40 % firem uvádí, že jejich technologické prostředí už nedostačuje současným potřebám.

SP ČR: Svaz průmyslu chce ještě více podporovat digitální dovednosti

23.4. - Představitelé Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) a České společnosti pro kybernetiku a informatiku (ČSKI) podepsali včera v Praze Memorandum o spolupráci při rozvoji digitálních kompetencí potřebných, požadovaných a očekávaných trhem práce.

ČD - Telematika slaví 30 let, do budoucna se chce více zaměřit na oblast kyberbezpečnosti

22.4. - V polovině dubna oslavila společnost ČD – Telematika již 30 let fungování. V posledních letech přitom roste nejen z pohledu finančních ukazatelů, ale i z pohledu poskytovaných služeb. Do budoucna se chce ČD – Telematika soustředit nejen na pro ni tradiční oblasti drážních technologií pro zabezpečení a telekomunikační služby. Cílem je také rozšířit portfolio poskytovaných služeb nejen v rámci skupiny Českých drah a resortu dopravy, ale zásadním způsobem i u dalších subjektů státní správy.

spinner