29.9. – Letiště Václava Havla Praha má za sebou provozně nejsilnější letní měsíce, celkem odbavilo v období mezi červnem a srpnem rekordních 4 912 087 cestujících. Ti nejčastěji směřovali do Moskvy, Paříže, Londýna a Amsterdamu. Významným meziročním nárůstem se vzhledem k sezóně mohly pochlubit také dovolenkové destinace jako Antalya nebo Burgas. Zvýšený zájem cestujících z Prahy však zaznamenal rovněž izraelský Tel Aviv.
Aktuálně
29.9. – Původní skenery Motorola MC9596 pracujících v prostředí Windows nahrazují nové přístroje Honeywell CT 50 na platformě Android. Nové modely jsou přehlednější, snazší na obsluhu a velkou výhodou je také nižší hmotnost.
29.9. – Snížit hluk nákladní železniční dopravy, prosadit nové a rychlejší železniční propojení Prahy a Berouna/Hořovic, rekonstruovat stávající trať z Prahy do Berouna a do budoucna sledovat její využití primárně pro příměstskou dopravu, stejně tak přesunout dálkovou dopravu z údolí řeky Berounky ve společném memorandu předpokládá Ministerstvo dopravy, Středočeský kraj a Svazek obcí – Region Dolní Berounka. Ministerstvo dopravy tímto krokem vyšlo vstříc občanům, kteří dlouhodobě volají po zlepšení situace v této lokalitě.
29.9. – Historická Fantova budova na pražském hlavním nádraží patří Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC), která loni objekt koupila od Českých drah (ČD). Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 2, který zamítl žalobu italské společnosti Grandi Stazioni, s níž SŽDC po nabytí nádraží ukončila spolupráci.
29.9. – Přeprava sto tisíc tun materiálu o objemu 400 tisíc metrů krychlových zaměstnávala v posledních týdnech německý DB Schenker, který do konce září realizoval přepravy obřích komponentů, některých až o váze 500 tun. Všechny komponenty, včetně osmi plynových turbín, směřovaly na stavbu tří obřích elektráren společnosti Siemens AG v Egyptě. Každý z osmi bloků v každé elektrárně bude přitom složen z 248 obřích dílů.
29.9. – Až 300 nových pracovních míst vznikne v Panattoni Parku Pilsen West díky investici společnosti Sony DADC. Developerská společnost Panattoni Europe pro ni vybudovala nové distribuční centrum pro DVD a CD nosiče.
29.9. – Českolipská radnice chce založit vlastní dopravní podnik se společností BusLine, která v České Lípě od roku 2008 zajišťuje městskou dopravu. Už za rok dosavadní smlouva s firmou vyprší, a město tak muselo řešit, zda na zakázku vypsat veřejnou soutěž, nebo založit dopravní podnik.
25.9. – Největší šanci na zahájení stavebních prací ještě do konce letošního roku má pokračování karlovarské dálnice D6 a dálnice D35, která spojí Hradec Králové a Olomouc. Další stavby jako je dostavba D1 u Přerova, pokračování jihočeské D3, hradecké dálnice D11 nebo napojení D56 na D48 a obchvat Frýdku-Místku budou pravděpodobně zahájeny začátkem a v průběhu příštího roku. Vyplývá to z aktuálního přehledu přípravy staveb, se kterým se seznámila vláda.
25.9. – Do rozvoje vodní dopravy v Česku by se do roku 2023 mělo investovat zhruba 14 miliard korun. Předpokládá to koncepce vodní dopravy, kterou vzala na vědomí vláda. Materiál předložený ministerstvem dopravy předpokládá prodloužení vltavské a labské vodní cesty na 338 kilometrů. Velké nákladní lodě by tak mohly proplouvat Prahou až do přístavu v Radotíně, na Labi by pak končily v Pardubicích.
25.9. – Na dopravní stavby by mělo jít podle vládního návrhu příští rok 72,5 miliardy korun. Potvrdil to ministr dopravy Dan Ťok. Aktuální vládou schválená výše rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) je o zhruba 1,4 miliardy korun vyšší, než kolik činil předchozí návrh.